Kağıthane Belediyesi’nden Güneş Enerjili Park

Kağıthane Belediyesi’nden Güneş Enerjili Park

Kağıthane Belediyesi 261’inci sokak parkını Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde hizmete sundu. Parkta güneş enerjisini elektrik enerjisine çevirerek gün ışığından aldığı enerji ile gecenin aydınlık alan olmasını sağlayan rüzgar türbini ve güneş panelleri bulunuyor.

Türkiye’de güneş enerjisi ile aydınlanan parkların sayısı artıyor.

www.milliyet.com.tr’nin haberine göre, Kağıthane Belediyesi 261’inci sokak parkını Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde hizmete sundu. Parkın açılışında Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, çocuklarla birlikte oyun gruplarını gezdi ve döner salıncağa bindi.
Hayata geçirdiği projelerle Kağıthane’yi İstanbul’un yeni yaşam merkezlerinden biri haline getiren Kağıthane Belediyesi yapmış olduğu 10 farklı projeden ilkinin açılışını gerçekleştirdi.
Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde bulunan Gülibrişim Sokak Parkı açılışında konuşan Başkan Fazlı Kılıç,‘’Göreve geldiğimde Kağıthane’de 50 yılda 45 park yapılmıştı. Biz ise 11 yılda park sayımızı 261 çıkardık ve Kağıthane büyük projelerin merkezi haline geldi. Yapmış olduğumuz çalışmalarda desteklerini esirgemeyen Sn. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Başkanımız Sn. Kadir Topbaşa teşekkür ediyorum. Özellikle Mehmet Akif Ersoy Mahallemiz bir yanda metrobüse bir yanda da tünellere rahatlıkla ulaşabiliyor. Ayrıca yaptığımız parkların bir özelliği de İstanbul Kalkınma Ajansıyla geçekleştirdiğimiz projeler olması bizim içi çok önemli. Bu proje kapsamında Gülibrişim Sokak Parkımız afet toplanma alanı olarak da hizmet verecek’’ dedi.
Sokak Parkının açılış kurdelesini Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve Eşi Fatma Kılıç, Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Mahalle Muhtarı, çocuklar ve aileleri beraber kesti. Başkan Kılıç, daha sonra çocuklarla birlikte oyun gruplarını gezdi ve döner salıncağı bindi.
Aynı zamanda deprem parkı olması ile dikkat çeken sokak parkı içerisinde, doğal afet durumunda acil durum deposu, toplanma meydanı, güneş enerjisini elektrik enerjisine çevirerek gün ışığından aldığı enerji ile gecenin aydınlık alan olmasını sağlayan rüzgar türbini ve güneş panelleri bulunuyor.
Parkta kurulan güneş paneli ve rüzgar türbiniyle doğal enerji sağlanıyor. Böylece sistemin hem çevreyi koruması hem de olası bir afet durumunda kesintisiz enerji sağlaması amaçlanıyor. Parklar kesintisiz ve ücretsiz enerjiyle aydınlandığı gibi bu sistem herhangi bir maliyet gerektirmiyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

95MW’lık Türkiye’nin En Büyük Jeotermal Tesisi Açılıyor

Kurulu gücü 95 megavata ulaşan Türkiye’nin en büyük, dünyanın sayılı jeotermal santrallerinden biri olan Kızıldere Jeotermal Santrali yarın devreye alınacak. Santralin devreye alınması dolayısıyla düzenlenecek törene Başbakan Recep Tayyip Erdoğan

Şirket Haberleri

MZ Solar’dan Şırnak`ta Güneş Enerjisi Santrali

MZ Solar, Şırnak`ın İdil ilçesinde 10 MW kurulu gücünde Güneş Enerjisi Santrali kuracak.  Türkiye’nin kuzey bölgesi hariç  hemen her kentinde güneş enerjisi santralleri kurulmaya devam ediliyor. enerjigunlugu.net’in haberine göre, MZ

ENERJİ YÖNETİMİ

Enerjiyi Verimli Tüketen Ürünlerin Kullanımı Özendirilecek

Başbakan Davutoğlu’nun açıkladığı Ak Parti’nin seçim beyannamesine göre, enerjiyi verimli tüketen ürünlerin kullanımı özendirilecek. Karbondioksit salınımı düşük araçlarda ve enerji verimliliği yüksek beyaz eşyada vergiler düşük olacak. Enerji verimliliği konusunda