Kağıthane Belediyesi’nden Güneş Enerjili Park

Kağıthane Belediyesi’nden Güneş Enerjili Park

Kağıthane Belediyesi 261’inci sokak parkını Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde hizmete sundu. Parkta güneş enerjisini elektrik enerjisine çevirerek gün ışığından aldığı enerji ile gecenin aydınlık alan olmasını sağlayan rüzgar türbini ve güneş panelleri bulunuyor.

Türkiye’de güneş enerjisi ile aydınlanan parkların sayısı artıyor.

www.milliyet.com.tr’nin haberine göre, Kağıthane Belediyesi 261’inci sokak parkını Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde hizmete sundu. Parkın açılışında Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, çocuklarla birlikte oyun gruplarını gezdi ve döner salıncağa bindi.
Hayata geçirdiği projelerle Kağıthane’yi İstanbul’un yeni yaşam merkezlerinden biri haline getiren Kağıthane Belediyesi yapmış olduğu 10 farklı projeden ilkinin açılışını gerçekleştirdi.
Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde bulunan Gülibrişim Sokak Parkı açılışında konuşan Başkan Fazlı Kılıç,‘’Göreve geldiğimde Kağıthane’de 50 yılda 45 park yapılmıştı. Biz ise 11 yılda park sayımızı 261 çıkardık ve Kağıthane büyük projelerin merkezi haline geldi. Yapmış olduğumuz çalışmalarda desteklerini esirgemeyen Sn. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Başkanımız Sn. Kadir Topbaşa teşekkür ediyorum. Özellikle Mehmet Akif Ersoy Mahallemiz bir yanda metrobüse bir yanda da tünellere rahatlıkla ulaşabiliyor. Ayrıca yaptığımız parkların bir özelliği de İstanbul Kalkınma Ajansıyla geçekleştirdiğimiz projeler olması bizim içi çok önemli. Bu proje kapsamında Gülibrişim Sokak Parkımız afet toplanma alanı olarak da hizmet verecek’’ dedi.
Sokak Parkının açılış kurdelesini Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve Eşi Fatma Kılıç, Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Mahalle Muhtarı, çocuklar ve aileleri beraber kesti. Başkan Kılıç, daha sonra çocuklarla birlikte oyun gruplarını gezdi ve döner salıncağı bindi.
Aynı zamanda deprem parkı olması ile dikkat çeken sokak parkı içerisinde, doğal afet durumunda acil durum deposu, toplanma meydanı, güneş enerjisini elektrik enerjisine çevirerek gün ışığından aldığı enerji ile gecenin aydınlık alan olmasını sağlayan rüzgar türbini ve güneş panelleri bulunuyor.
Parkta kurulan güneş paneli ve rüzgar türbiniyle doğal enerji sağlanıyor. Böylece sistemin hem çevreyi koruması hem de olası bir afet durumunda kesintisiz enerji sağlaması amaçlanıyor. Parklar kesintisiz ve ücretsiz enerjiyle aydınlandığı gibi bu sistem herhangi bir maliyet gerektirmiyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

YATIRIMCI

Rüzgar Enerjisi Santralleri İçin Acele Kamulaştırma Kararı

Sivas, İzmir ve Uşak illerinde tesis edilecek rüzgâr enerjisi santrallerinin yapımı ile ilgili acele kamulaştırma yapılacak. Rüzgar enerjisi santrallerinin kurulumu için yapılan acele kamulaştırmalar sürüyor. Bazı enerji projeleri ile ilgili

HABERLER 0 Comments

Malatya Yenilenebilir Enerji Yatırımlarıyla Dikkat Çekiyor

Türkiye genelinde en çok çevreci projeleriyle öne çıkan Malatya Büyükşehir Belediyesi, yeni geliştirdiği projelerle resmen yenilenebilir enerji üssü haline geliyor. Bugüne kadar Çöpgaz Elektrik Santrali ile Bakım İstasyonu Güneş Enerji

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

ELDER, Belgelendirme Merkezi Kuruyor

ELDER, Elektriği Dağıtan Mesleklerin Belgelendirilmesi Projesi ile daha önce oluşturduğu Ulusal Mesleki Standartların yeterliliklerini hazırlıyor ve belgelendirme merkezini kuruyor. Elektrik dağıtım şirketlerinin faaliyetleri kamuoyu tarafından dikkatle izleniyor. Gündelik hayatın en