Jeotermal Enerji Aydın’ı Aydınlatacak

Jeotermal Enerji Aydın’ı Aydınlatacak

Zengin jeotermal kaynaklara sahip Aydın’da yatırımı başlayan Avrupa’nın ikinci büyük jeotermal enerji santrali tamamlandığında kentin tüm elektrik ihtiyacı, yer altında çıkan sıcak sudan karşılanmış olacak.

geotermal enerji

Türkiye’de artık kent ve ilçelerin yenilenebilir enerjiyle aydınlatılmasına alışmaya başladık. Bir çeşit yenilenebilir enerji dönüşümü sessizce, yavaş yavaş ama istikrarlı bir şekilde gerçekleştiriliyor gibi. Bu kentlere en son Aydın’da katıldı. radikal.com.tr’de yayınlanan habere göre, Aydın yakın bir gelecekte tüm elektriğini jeotermal enerjiden karşılayacak duruma gelecek.

Yerin yaklaşık 300 metre altında bulunan zengin sıcak su kaynaklarına sahip Aydın’da hizmete giren Avrupa’nın en büyük ikinci jeotermal enerji santrali, 2015 yılında kentin tüm elektrik ihtiyacını karşılayacak düzeye ulaşacak.

Jeotermal enerjide Türkiye’nin en yüksek rezervlerine sahip olduğu tahmin edilen Aydın’da jeotermal enerji santrali yatırımları hızla devam ediyor.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

İstanbul’un En Akıllısı: “Bio İstanbul”

İstanbul Başakşehir’de hayata geçirilecek olan akıllı ve ekolojik şehir ‘Bio İstanbul’da, Türkiye’nin en gelişmiş çocuk hastanesi, inovasyon kampüsü, biyoteknoloji üniversitesi bulunacak. Bio İstanbul, 2.2 milyar dolarlık yatırımla hayata geçecek ve 3 yıl içinde tamamlanacak. İstanbul’un Avrupa yakasında kurulacak

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

ICCI 2015 Enerji Ödülleri” Şubat’ta Sahiplerini Bulacak

“ICCI 2015 Enerji Ödülleri”, yapılacak törenle beşinci kez sahiplerini bulacak. “Enerji’nin Oscar’ları” olarak bilinen “ICCI 2015 Enerji Ödülleri” 22 Şubat 2016 tarihinde Ankara JW Marriott Otel’de yapılacak törenle beşinci kez

HABERLER

“Akıllı Ev Tasarım Yarışması” Yapılıyor

Yapı sektöründe faaliyet gösteren Elit Royal Residence, ilköğretim öğrencileri arasında “akıllı ev tasarım yarışması” başlatıyor. Elit Royal Residence, “geleceğin mucitlerini” arıyor. İlköğretim 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri arasında düzenlenecek “akıllı