Jeotermal Enerji Aydın’ı Aydınlatacak

Jeotermal Enerji Aydın’ı Aydınlatacak

Zengin jeotermal kaynaklara sahip Aydın’da yatırımı başlayan Avrupa’nın ikinci büyük jeotermal enerji santrali tamamlandığında kentin tüm elektrik ihtiyacı, yer altında çıkan sıcak sudan karşılanmış olacak.

geotermal enerji

Türkiye’de artık kent ve ilçelerin yenilenebilir enerjiyle aydınlatılmasına alışmaya başladık. Bir çeşit yenilenebilir enerji dönüşümü sessizce, yavaş yavaş ama istikrarlı bir şekilde gerçekleştiriliyor gibi. Bu kentlere en son Aydın’da katıldı. radikal.com.tr’de yayınlanan habere göre, Aydın yakın bir gelecekte tüm elektriğini jeotermal enerjiden karşılayacak duruma gelecek.

Yerin yaklaşık 300 metre altında bulunan zengin sıcak su kaynaklarına sahip Aydın’da hizmete giren Avrupa’nın en büyük ikinci jeotermal enerji santrali, 2015 yılında kentin tüm elektrik ihtiyacını karşılayacak düzeye ulaşacak.

Jeotermal enerjide Türkiye’nin en yüksek rezervlerine sahip olduğu tahmin edilen Aydın’da jeotermal enerji santrali yatırımları hızla devam ediyor.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Üretimi 0 Comments

“Enerjinin Genç Liderleri” Programı Başlıyor

The Bosphorus Energy Club Enerjinin Genç Liderleri’ni seçiyor. Enerji sektörü günümüzün ve geleceğin en önemli sektörlerinden birisi. Bu nedenle, gençlerin enerji sektöründe aktif rol almaları gerekiyor. Bu açıdan oluşturulacak programlar

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Otoparklarda Güneş Enerjisi İle Aydınlanma

İSPARK güneş enerjisi ile çalışan otopark tabelalarını yaygınlaştırıyor. Otoparklarda elektrikle çalışan tabelalar yerine güneş enerjisi ile çalışan tabelalar konuluyor. İSPARK İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait açık, katlı ve yol üstü otoparkları

HABERLER

Avrupa 2020’de Rüzgar Enerjisinde Yüzde 64 Artış Bekliyor

Avrupa`da rüzgardan elektrik enerjisi üretim kapasitesinin 2020 yılı sonuna kadar 2013 yılına göre yüzde 64 artış göstermesini bekleniyor. Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği (EWEA) Avrupa`da rüzgardan elektrik enerjisi üretim kapasitesinin 2020