Jeotermal Enerji Aydın’ı Aydınlatacak

Jeotermal Enerji Aydın’ı Aydınlatacak

Zengin jeotermal kaynaklara sahip Aydın’da yatırımı başlayan Avrupa’nın ikinci büyük jeotermal enerji santrali tamamlandığında kentin tüm elektrik ihtiyacı, yer altında çıkan sıcak sudan karşılanmış olacak.

geotermal enerji

Türkiye’de artık kent ve ilçelerin yenilenebilir enerjiyle aydınlatılmasına alışmaya başladık. Bir çeşit yenilenebilir enerji dönüşümü sessizce, yavaş yavaş ama istikrarlı bir şekilde gerçekleştiriliyor gibi. Bu kentlere en son Aydın’da katıldı. radikal.com.tr’de yayınlanan habere göre, Aydın yakın bir gelecekte tüm elektriğini jeotermal enerjiden karşılayacak duruma gelecek.

Yerin yaklaşık 300 metre altında bulunan zengin sıcak su kaynaklarına sahip Aydın’da hizmete giren Avrupa’nın en büyük ikinci jeotermal enerji santrali, 2015 yılında kentin tüm elektrik ihtiyacını karşılayacak düzeye ulaşacak.

Jeotermal enerjide Türkiye’nin en yüksek rezervlerine sahip olduğu tahmin edilen Aydın’da jeotermal enerji santrali yatırımları hızla devam ediyor.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Üretimi 0 Comments

Afyon Kocatepe Üniversitesi Jeotermal Enerji İle Isınıyor

Afyon Kocatepe Üniversitesinde iki kampüsün jeotermal enerji ile ısıtılmasıyla çevre korunurken, yerli kaynakların kullanılması sayesinde ülke ekonomisine katkı sağlanıyor. Üniversitelerin yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanma çalışmaları sürüyor. Bu konuda bir adım

Mevzuat

Rüzgar Enerjisi Santralleri İçin Yeni Düzenleme

Üretim lisanslı 10 megawatt ve üzerindeki bütün rüzgar enerjisi santrallerinin, Rüzgar Gücü İzleme ve Tahmin Merkezi’ne bağlanması zorunlu olacak. Rüzgar enerjisiyle ilgili düzenlemeler sürüyor. 10 megawatt üstündeki rüzgar santralleriyle ilgili

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

ABD’den Temiz Enerji Endüstrisine Destek

Amerika’da güneş ve rüzgâr enerjisi adaptasyonunu sağlayan, temiz enerji üreten önemli firmalar için, vergi kredileri sağlanması gündemde. Amerika’da gerçekleşen son meclis oturumunda temiz enerji politikalarına ait önemli kararlar alındı. Ana