Jeotermal, Biyokütle ve Güneş Enerjisi İçin ORC Üretimi Semineri

4 Ekim tarihinde İstanbul çok önemli bir seminere daha ev sahipliği yapacak. Turboden firması tarafından sunulacak olan Yenilenebilir Enerji Kaynakları (jeotermal, biyokütle ve güneş enerjisi) Kullanılarak Elektrik Üretiminde Organik Rankine Döngüsü (Organic Rankine Cycle) konulu seminere Ataşehir RadissonBlu Oteli ev sahipliği yapıyor. Endüstriyel işlemlerde ısı gerikazanımından enerji üretimi konusunun da işleneceği toplantıda İtalyan Turboden firması temsilcilerinin yanısıra, şirketin Türkiye’deki temsilcileri Transnational Venture Consultants yetkilileri de hazır bulunacak.

Rankine Döngüsü, ısıyı işe dönüştüren termodinamik bir döngü olup, burada sıcaklık genellikle işleme akışkan olarak suyu kullanan kapalı bir döngüye harici olarak temin edilmekte. Suyu temel alan Rankine Döngüsü dünyanın elektrik üretiminin yaklaşık %85’ini sağlamakta. Çoğunlukla biyokütle ve jeotermal uygulamalarında çok iyi bilinen ve çok yaygın bir enerji üretim türü olmakla birlikte, güneş enerjisi ve ısı geri kazanımı uygulamalarında da büyük artışlar beklenmekte. İklim değişiklikleri sebebiyle ortaya çıkan çevresel endişeler ve artan petrol fiyatları, elektrik üretimindeki bu etkili, temiz ve güvenilir yolun büyük oranda artışını destekliyor.

Konu hakkında daha detaylı bilgi için ücretsiz olan seminere katılmanız yeterli. Sınırlı sayıda davetli kabul edilecek organizasyon hakkında detaylı bilgi ve katılım teyidi için lütfen Transnational Venture Consultants yetkilisi Kurt Akın (korkurtakin@transnationalvc.com) temasa geçiniz.

Seminer duyurusu ve program için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız:
Seminer Duyurusu ve Programı

TEL: 0 216 250 55 66

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

Elektrikli araçlar 0 Comments

Mercedes’ten Elektrikli Otomobil Teknolojisinin Seyrini Değiştirecek Vision Mercedes-Maybach 6

Mercedes yine bambaşka bir şeyle karşımızda. Geçtiğimiz yılki “geleceğin otomobili” konseptini Concept IAA ile dolduran otomobil devi, bu yıl yeniden alevlenen “geçmişle geleceği buluşturuyoruz” konseptine yine mükemmel bir cevap verdi.

HABERLER

Yozgat’ta Jeotermal Kaynak Yatırımı

Yozgat’ın Boğazlayan ilçesinde yıllardır boş akan 33 ile 62 arasında değişen sıcaklıkta saniyede 330 litre boşa akan debideki jeotermal kaynaktan yararlanılarak kurulması planlanan tarım, sağlık, turizm sektörlerine yönelik projelerle ilgili

HABERLER

“Afrika, Enerji Kaynakları Yönünden Çok Büyük Bir Potansiyel İçeriyor”

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Baş ekonomisti Dr. Fatih Birol: “Afrika, varlık içerisinde yokluk çeken bir kıta. Enerji kaynakları yönünden çok yük bir potansiyel içeriyor.” Istanbul (20 Ekim 2014) Sabancı Üniversitesi İstanbul