Japonya’ya Güneş Enerjisi Santrali

Japonya’ya Güneş Enerjisi Santrali

Japonya’nın Chiba yarımadasının Kimitsu kentinde 33,5 MW’lık Güneş Enerjisi Santrali kurulacak.

blog.radikal.com.tr’nin haberine göre, Japonya’da yenilenebilir enerji üretiminde solar enerji de önemli bir yer tutuyor. 2014 yılında 9,7 GW kurulu güç artışı sağlayarak güneş elektriği kurulu kapasite artışında ikinci sırada bulunan Japonya, 2015 yılında da yerini korudu ve kurulu kapasitesini 12,7 GW’a yükseltti.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Japonya, ülkede çok sayıda bulunan terk edilmiş golf sahalarına güneş panelleri kurarak enerji üretiyor(Haber için tıklayın)

Bu doğrultuda, Japonya’nın Chiba yarımadasının Kimitsu kentinde 33,5 MW’lık güneş enerjisi santrali kurulacak.

Tayland merkezli Gunkul Engineering Public Co. Ltd. tarafından Japonya’nın Chiba yarımadasının Kimitsu kentinde 33,5 MW kurulu gücünde mega güneş enerjisi santrali kurulacak.

Mart 2019’da faaliyete geçecek santralin yılda yaklaşık 45 milyon KWh elektrik üretmesi, bunun da 10 bin evin ihtiyacını karşılayacak miktarda olduğu belirtildi. Santralde üretilecek enerji Gunkul şirketinin Japonya’daki elektrik işleri için kullanılacak.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Üretimi

ABD’de İlk Kez Dalgalardan Enerji Üretimi Gerçekleştirildi

Azura adlı dalga jeneratörü sayesinde ABD ilk kez dalgadan güç üretmeye başladı. Yenilenebilir enerji alanında yenilikler devam ediyor. ABD bu kapsamda yeni bir çalışmaya başladı. enerjienstitusu.com’un haberine göre, dalgalar ABD

HABERLER

Dünyanın En Büyük Yüzen Güneş İstasyonu Singapur’da

Singapur, çok az toprağa sahip, gelişmekte olan bir ülke ama temiz enerji ihtiyacı mevcut. Eğer bir ülkedeki şehirlerde çatıların tepesinde, binaların üzerinde güneş panelleri için yer yoksa ne yaparsınız? Geniş

HABERLER

Enerjisinin Tamamını Rüzgardan Karşılayan Eyalet

ABD’de bazı eyaletler diğerlerinden çok daha fazla yenilenebilir enerjiye önem veriyorlar. Kurulu güç olarak rüzgar enerjisinde önde gelen iki eyalet, Teksas ve Kaliforniya,  aynı zamanda nüfus olarak ülkenin iki en

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply