Japonya’ya Güneş Enerjisi Santrali

Japonya’ya Güneş Enerjisi Santrali

Japonya’nın Chiba yarımadasının Kimitsu kentinde 33,5 MW’lık Güneş Enerjisi Santrali kurulacak.

blog.radikal.com.tr’nin haberine göre, Japonya’da yenilenebilir enerji üretiminde solar enerji de önemli bir yer tutuyor. 2014 yılında 9,7 GW kurulu güç artışı sağlayarak güneş elektriği kurulu kapasite artışında ikinci sırada bulunan Japonya, 2015 yılında da yerini korudu ve kurulu kapasitesini 12,7 GW’a yükseltti.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Japonya, ülkede çok sayıda bulunan terk edilmiş golf sahalarına güneş panelleri kurarak enerji üretiyor(Haber için tıklayın)

Bu doğrultuda, Japonya’nın Chiba yarımadasının Kimitsu kentinde 33,5 MW’lık güneş enerjisi santrali kurulacak.

Tayland merkezli Gunkul Engineering Public Co. Ltd. tarafından Japonya’nın Chiba yarımadasının Kimitsu kentinde 33,5 MW kurulu gücünde mega güneş enerjisi santrali kurulacak.

Mart 2019’da faaliyete geçecek santralin yılda yaklaşık 45 milyon KWh elektrik üretmesi, bunun da 10 bin evin ihtiyacını karşılayacak miktarda olduğu belirtildi. Santralde üretilecek enerji Gunkul şirketinin Japonya’daki elektrik işleri için kullanılacak.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

GES İhalelerinin İkinci Dönemeci Alındı

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ)’ın açtığı ve  güneş enerjisi santrali kurmak için aynı sahada ve/veya aynı bağlantı noktasına ve/veya aynı bağlantı bölgesine bağlanmak için yapılan başvurular için yapılan yarışma ihalelerinin ilki

HABERLER

Çöp Enerjisi ile Isınan Serada Domates Üretimi

Aslım Katı Atık Sahası’ndaki çöpleri elektrik enerjisine dönüştürerek çevreye ve ekonomiye katkı sağlayan Konya Büyükşehir Belediyesi, elektrik üretimi esnasında açığa çıkan ısıyı serada değerlendirerek domates üretimine başladı. Konya Büyükşehir Belediyesi

HABERLER

“Pancar Biyoyakıt Olursa İthal Gıda Talebimiz Artarak Devam Eder”

Almanya’nın Köln Kenti’nde düzenlenen Uluslararası Bisküvi ve Şekerleme Fuarı’nda gazetecilere demeç veren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, EPDK’nın biyoyakıtlarla ilgili yeni düzenlemesini eleştirdi. Bakan Eker, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply