Japonya’ya Güneş Enerjisi Santrali

Japonya’ya Güneş Enerjisi Santrali

Japonya’nın Chiba yarımadasının Kimitsu kentinde 33,5 MW’lık Güneş Enerjisi Santrali kurulacak.

blog.radikal.com.tr’nin haberine göre, Japonya’da yenilenebilir enerji üretiminde solar enerji de önemli bir yer tutuyor. 2014 yılında 9,7 GW kurulu güç artışı sağlayarak güneş elektriği kurulu kapasite artışında ikinci sırada bulunan Japonya, 2015 yılında da yerini korudu ve kurulu kapasitesini 12,7 GW’a yükseltti.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Japonya, ülkede çok sayıda bulunan terk edilmiş golf sahalarına güneş panelleri kurarak enerji üretiyor(Haber için tıklayın)

Bu doğrultuda, Japonya’nın Chiba yarımadasının Kimitsu kentinde 33,5 MW’lık güneş enerjisi santrali kurulacak.

Tayland merkezli Gunkul Engineering Public Co. Ltd. tarafından Japonya’nın Chiba yarımadasının Kimitsu kentinde 33,5 MW kurulu gücünde mega güneş enerjisi santrali kurulacak.

Mart 2019’da faaliyete geçecek santralin yılda yaklaşık 45 milyon KWh elektrik üretmesi, bunun da 10 bin evin ihtiyacını karşılayacak miktarda olduğu belirtildi. Santralde üretilecek enerji Gunkul şirketinin Japonya’daki elektrik işleri için kullanılacak.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Akıllı Elektrikle Enerji Ekonomik ve Doğru Olarak Tüketilecek”

“Akıllı Elektrik yaklaşımı ile enerjinin ekonomik ve doğru tüketilmesine yönelik yeni ürün ve hizmetler geliştirdik.” Elektrik üretimi kadar elektrik tüketiminin de verimli ve doğru kullanılmasının zorunluluğuyla karşı karşıya kaldığımız bir

HABERLER

İpekyolu Kalkınma Ajansı Projeleri Açıklandı

Gaziantep ve Adıyaman Bölgelerini kapsayan İpekyolu Kalkınma Ajansı Hibe programı açıklandı. Yenilenebilir Enerji projelerinin kapsam dahilinde olduğu program hakkında detaylar için tıklayınız.

HABERLER

KOSBİ’ye Güneş Enerji Santrali

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi, (KOSBİ) arıtma tesisinin elektrik enerjisi ihtiyacının yarısını kurduğu güneş enerjisi santralinden karşılayacak. KOSBİ,Arıtma Tesisi yanında 8 bin metrekarelik alan üzerine yapımını tamamladığı 2 bin adet güneş

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply