Japonya’ya Güneş Enerjisi Santrali

Japonya’ya Güneş Enerjisi Santrali

Japonya’nın Chiba yarımadasının Kimitsu kentinde 33,5 MW’lık Güneş Enerjisi Santrali kurulacak.

blog.radikal.com.tr’nin haberine göre, Japonya’da yenilenebilir enerji üretiminde solar enerji de önemli bir yer tutuyor. 2014 yılında 9,7 GW kurulu güç artışı sağlayarak güneş elektriği kurulu kapasite artışında ikinci sırada bulunan Japonya, 2015 yılında da yerini korudu ve kurulu kapasitesini 12,7 GW’a yükseltti.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Japonya, ülkede çok sayıda bulunan terk edilmiş golf sahalarına güneş panelleri kurarak enerji üretiyor(Haber için tıklayın)

Bu doğrultuda, Japonya’nın Chiba yarımadasının Kimitsu kentinde 33,5 MW’lık güneş enerjisi santrali kurulacak.

Tayland merkezli Gunkul Engineering Public Co. Ltd. tarafından Japonya’nın Chiba yarımadasının Kimitsu kentinde 33,5 MW kurulu gücünde mega güneş enerjisi santrali kurulacak.

Mart 2019’da faaliyete geçecek santralin yılda yaklaşık 45 milyon KWh elektrik üretmesi, bunun da 10 bin evin ihtiyacını karşılayacak miktarda olduğu belirtildi. Santralde üretilecek enerji Gunkul şirketinin Japonya’daki elektrik işleri için kullanılacak.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Jeotermal enerji 0 Comments

“Yenilenebilir Enerji Kapasitesinin Payı Yüzde 40 Olacak”

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı’da (Irena) dikkat çekiyor. Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı’na (Irena) göre, yenilenebilir enerji 2030 yılına kadar elektrik üretim kapasitesinin yüzde 40’ını karşılayacak. Dünyada elektrik üretiminde yenilenebilir enerjinin payı

HABERLER 0 Comments

Nissan Tam Otomatik Yeni Elektrikli Konsept Aracını Tanıttı

Nissan yeni konsepti ile geleceğin yeni nesil araçlarının nasıl olacağına dair ipuçları sunuyor. Nissan, sürücüsüz yol alabilen yeni elektrikli otomatik araç konsepti “Nissan IDS”yi Tokyo Motor Show’da tanıttı. Köşeli dizayn

Araştırmalar

TÜBİTAK’tan 10 Üniversiteye Daha 1 Milyon TL Destek

TÜBİTAK 20 üniversiteyi seçti, ar-ge desteği 20 milyon TL’ye ulaştı. TÜBİTAK, 2013 yılında üniversitelerin Teknoloji Transfer Ofislerine verdiği desteği bu yıl da sürdürüyor. Başvurusu kabul edilen 10 üniversiteye 1 milyon TL’ye

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply