Japonların Kablosuz Enerji Buluşu, Güneş Enerjisinde Devrim Yapacak

Japonların Kablosuz Enerji Buluşu, Güneş Enerjisinde Devrim Yapacak

Japonların kablosuz enerji buluşu, güneş enerjisinde devrim yapacak

Japon bilim adamlarının kablosuz enerji buluşu ile gelecekte uzayda kurulacak güneş panellerinden sağlanan temiz enerjinin dünyaya aktarılması hedefleniyor. 

günes isigiGüneş enerjisinin bilim dünyası için çok daha farklı ve enerjinin iletiminde devrim açıcı nitelikler taşıdığı ortaya koyulmaya başladı. 21. Yüzyıl öyle görünüyor ki, güneş enerjisinin yeni potansiyellerinin keşfedilmesiyle yeni buluşlara ve keşiflere açık görünüyor.

www.teknoter.com’un haberine göre, Japon Hava-Uzay Araştırma Ajansı (JAXA) içerisinde meydana getirilen son araştırma, kablosuz enerji aktarımı hakkında bir kilometre taşı şekilde nitelendiriliyor JAXA uzmanlarının 55 metrelik mesafede taşımış olduğu enerji, şu an için yalnız bir su ısıtıcısını çalıştırmaya yetse de gelecekte oldukça daha büyük uzaklıklarda başarıya ulaşmış sonuçlar elde edileceği belirtiliyor.

UZAYDA GÜNEŞ ENERJİSİ TOPLANIP DÜNYAYA AKTARILACAK
Uzayda toplanabilecek büyük oranda enerjinin dünyada kullanılması hesabına mühim bir adım attıklarını belirten JAXA yetkilisi, “ilk defa 2 kilovata yakın yüksek bir elektrik enerjisi çıkışı, duyarlı bir yöneltme aletinin kullanımıyla ve mikrodalga aktarımıyla ufak bir amaca gönderildi” açıklamasını yaptı.
JAXA yetkilisi, senelerdir feza-güneş kuvvet sistemleri üstünde çalıştıklarını belirtti Dünyadan ortalama 36 bin kilometre uzağa kurulacak olan oturum ve antenlerde toplanan güneş ışığı enerjisinin, mikrodalga aktarıcı uydular ile yeryüzüne gönderilebileceği ifade ediliyor.

Haberin devamı için tıklayın 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Elektrikli Araç Dönemi

2011 yılında dünyada sadece 45 bin adet olan elektrikli araç satışları 2014 yılı içinde 500 bine ulaştı. Yeni trend elektrikli araçlar mı olacak? Dünyada son 5 yılda elektrikli araçlara talep

Şirket Haberleri 0 Comments

Tesla’nın Çin’de Üretim Planı

Çinli rakibi ABD’de üretim fabrikası kurarken, o da gözünü Çin’de üretime dikti. Ortak arayışına girdi. mynet.com’un haberine göre, Sürücüsüz araçların geleceğinin Çin’de daha parlak olduğunu öngören elektrikli araç devi Tesla’nın

HABERLER

Türk Telekom Elektrikli Araç Filosunu Büyütüyor

Türk Telekom, insana ve çevreye duyarlı yaklaşımıyla araç filosunu 5 elektrikli otomobille takviye etti.Elektrikli araçların sayısının zamanla daha da artırılması hedefleniyor. Çevresel sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarını “Doğayla Dost İletişim” başlığı altına