Japonların Kablosuz Enerji Buluşu, Güneş Enerjisinde Devrim Yapacak

Japonların Kablosuz Enerji Buluşu, Güneş Enerjisinde Devrim Yapacak

Japonların kablosuz enerji buluşu, güneş enerjisinde devrim yapacak

Japon bilim adamlarının kablosuz enerji buluşu ile gelecekte uzayda kurulacak güneş panellerinden sağlanan temiz enerjinin dünyaya aktarılması hedefleniyor. 

günes isigiGüneş enerjisinin bilim dünyası için çok daha farklı ve enerjinin iletiminde devrim açıcı nitelikler taşıdığı ortaya koyulmaya başladı. 21. Yüzyıl öyle görünüyor ki, güneş enerjisinin yeni potansiyellerinin keşfedilmesiyle yeni buluşlara ve keşiflere açık görünüyor.

www.teknoter.com’un haberine göre, Japon Hava-Uzay Araştırma Ajansı (JAXA) içerisinde meydana getirilen son araştırma, kablosuz enerji aktarımı hakkında bir kilometre taşı şekilde nitelendiriliyor JAXA uzmanlarının 55 metrelik mesafede taşımış olduğu enerji, şu an için yalnız bir su ısıtıcısını çalıştırmaya yetse de gelecekte oldukça daha büyük uzaklıklarda başarıya ulaşmış sonuçlar elde edileceği belirtiliyor.

UZAYDA GÜNEŞ ENERJİSİ TOPLANIP DÜNYAYA AKTARILACAK
Uzayda toplanabilecek büyük oranda enerjinin dünyada kullanılması hesabına mühim bir adım attıklarını belirten JAXA yetkilisi, “ilk defa 2 kilovata yakın yüksek bir elektrik enerjisi çıkışı, duyarlı bir yöneltme aletinin kullanımıyla ve mikrodalga aktarımıyla ufak bir amaca gönderildi” açıklamasını yaptı.
JAXA yetkilisi, senelerdir feza-güneş kuvvet sistemleri üstünde çalıştıklarını belirtti Dünyadan ortalama 36 bin kilometre uzağa kurulacak olan oturum ve antenlerde toplanan güneş ışığı enerjisinin, mikrodalga aktarıcı uydular ile yeryüzüne gönderilebileceği ifade ediliyor.

Haberin devamı için tıklayın 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

2040’da %100 Elektrikli Araçlara Geçer miyiz?

Elektrik ile beslenen araçların trafiğe çıkmasının ardından seneler geçti. Peki bu yeni yakıt yöntemi ne kadar popüler? Otomobillerin benzin tüketimi gerek çevreye, gerekse cebimize zarar. Bunu bir nebze olsun düşürebilmek

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

Amerika Yüzünü Rüzgar Enerjisine Döndü

Amerika`nın rüzgar enerjisinde kurulu güç kapasitesi 70 GW ile rekor düzeye ulaştı. Dünyada yenilenebilir enerjiye yönelim artarken, ABD’de rüzgar enerjisinde önemli atılımlar içerisinde. enerjigunlugu.net’in haberine göre, Amerikan Rüzgar Enerjisi Birliği

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Güney Afrika’da Güneş Enerjili Havalimanı

Afrika kıtasının. kendi enerji ihtiyacının büyük bölümünü güneşten sağlayan ilk havaalanı Güney Afrika`da resmi olarak açılarak hizmete başladı. Güneş enerjisinin kullanıldığı havaalanları yaygınlaşmaya başladı. Afrika’da da güneş enerjisinden yararlanan havaalanı