Japonların Kablosuz Enerji Buluşu, Güneş Enerjisinde Devrim Yapacak

Japonların Kablosuz Enerji Buluşu, Güneş Enerjisinde Devrim Yapacak

Japonların kablosuz enerji buluşu, güneş enerjisinde devrim yapacak

Japon bilim adamlarının kablosuz enerji buluşu ile gelecekte uzayda kurulacak güneş panellerinden sağlanan temiz enerjinin dünyaya aktarılması hedefleniyor. 

günes isigiGüneş enerjisinin bilim dünyası için çok daha farklı ve enerjinin iletiminde devrim açıcı nitelikler taşıdığı ortaya koyulmaya başladı. 21. Yüzyıl öyle görünüyor ki, güneş enerjisinin yeni potansiyellerinin keşfedilmesiyle yeni buluşlara ve keşiflere açık görünüyor.

www.teknoter.com’un haberine göre, Japon Hava-Uzay Araştırma Ajansı (JAXA) içerisinde meydana getirilen son araştırma, kablosuz enerji aktarımı hakkında bir kilometre taşı şekilde nitelendiriliyor JAXA uzmanlarının 55 metrelik mesafede taşımış olduğu enerji, şu an için yalnız bir su ısıtıcısını çalıştırmaya yetse de gelecekte oldukça daha büyük uzaklıklarda başarıya ulaşmış sonuçlar elde edileceği belirtiliyor.

UZAYDA GÜNEŞ ENERJİSİ TOPLANIP DÜNYAYA AKTARILACAK
Uzayda toplanabilecek büyük oranda enerjinin dünyada kullanılması hesabına mühim bir adım attıklarını belirten JAXA yetkilisi, “ilk defa 2 kilovata yakın yüksek bir elektrik enerjisi çıkışı, duyarlı bir yöneltme aletinin kullanımıyla ve mikrodalga aktarımıyla ufak bir amaca gönderildi” açıklamasını yaptı.
JAXA yetkilisi, senelerdir feza-güneş kuvvet sistemleri üstünde çalıştıklarını belirtti Dünyadan ortalama 36 bin kilometre uzağa kurulacak olan oturum ve antenlerde toplanan güneş ışığı enerjisinin, mikrodalga aktarıcı uydular ile yeryüzüne gönderilebileceği ifade ediliyor.

Haberin devamı için tıklayın 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Amasya’da Güneş Enerjisi Sistemi Kredisi

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü, orman köylülerine “güneş enerjisi sistemi” kredisi verilmesini sağladı. Güneş enerjisinin kullanım alanları Türkiye’de giderek yaygınlaşıyor. Güneş enerjisi pek çok alanda çözüm oluşturmaya başladı. www.platinhaber.com’un haberine göre,

HABERLER

Apple Tesla’yı Satın Alır mı?

Apple İcra Kurulu Başkanı Tim Cook, firmanın son zamanlardaki icraatları hakkında samimi itiraflarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde, Apple’ın, elektrikli otomobil üreticisi Tesla’yı satın almaya niyetlendiğini duyurmuştuk. Konuyla ilgili resmi açıklama, Büyük

Şirket Haberleri 0 Comments

Schneider Electric’ten Kekova’ya Güneşle Çalışan Lamba

Schneider Electric, Kaş-Kekova`daki sürdürülebilir turizm projesine, 100 adet güneşle çalışan lamba hibe ederek katkı sağladı. WWF-Türkiye’nin, Kaş-Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi’ndeki turizmciler ve kamu kuruluşlarıyla birlikte hayata geçirdiği Kaş-Kekova Sürdürülebilir