JA Solar’dan Malezya’ya İhracat

JA Solar’dan Malezya’ya İhracat

Çinli JA Solar, Malezya`da kurduğu güneş hücresi üretim tesisinden ilk ihracatını önümüzdeki ay gerçekleştirecek.

Güneş enerjisi endüstrisinde Uzak Doğulu firmalar atak içerisinde. Dünyada PV üretiminde de söz sahibi konuma gelmeye aday Uzak Doğulu firmalar ihracat çalışmalarını da artırıyor.

Dünyanın en büyük güneş enerjisi ürünleri üreticisi olan Çinli JA Solar Holding Co Ltd. Çin dışındaki ilk üretim tesisi olan ve 300 milyon RM yatırımla kurduğu Malezya`daki tesisinden ilk ürün ihracatına önümüzdeki ay gerçekleştirecek.

Tesisten ihraç edilecek 400 MW`lık çok kristalli güneş hücresi şirket grubunun toplam 4 GW olan kapasitesinin yüzde 10`unu oluşturuyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Yingli Solar Rekora Doymuyor !

Global güneş enerjisi sektörünün önde gelen bağımsız analiz ve raporlama kuruluşu NPD Solarbuzz’ın yayımladığı rapora göre 2013’ün ikinci çeyreğinde  Yingli Solar sevkiyatta 800 MW kapasitesini aşarak bir rekor kırdı. Yingli

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Xerox PARC’tan Güneş Enerjisi Üretimini Ucuzlatacak Buluş

Xerox PARC’ın geliştirdiği sıvı alaşımdan çip basan baskı cihazı, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün MIT Technology Review isimli teknoloji portalında, güneş enerjisi panellerinin daha uygun maliyetlere üretilebilmesini sağlayacak Xerox buluşu olarak tanıtıldı.

HABERLER

Geleceğin Tasarımı: Alg Enerjisi ile Aydınlanan CO2 Lambalar

Tasarımcı Mike Thompson tarafından geliştirilen bu ilginç lamba tasarımı the Latro Lamb, enerjisini alglerin dönüştürdüğü CO2’den sağlıyor ve yeni bir geleceği aydınlatıyor. İlk olarak yaratıcı tasarımların sergilendiği tasarım blogu Designboom’da

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply