İzmit’te Çiftçilere Enerji Verimliliği ve Güneş Enerjisi Kredisi

İzmit’te Çiftçilere Enerji Verimliliği ve Güneş Enerjisi Kredisi

İzmit’te verilen dış cephe ısı yalıtım sistemi ve güneş enerji sistemi için çiftçilere kredi verildi.

izmit gunes enerjisi krediÇiftçilere güneş enerjisi ve enerji verimliliği kredi uygulamalarında yeni bir örnek İzmit’ten geldi.

www.kocaeligazetesi.com.tr’nin haberine göre, 42 hane ekonomik nitelikli ORKÖY kredisinden, 35 hane ise sosyal nitelikli ORKÖY kredisinden faydalanmış oldu. 77 haneye toplam 846 bin 500 TL kredi verildi.

İzmit Orman İşletme Müdürlüğü, hayvancılık yapmak isteyen, köylülere süt sığırcılığı kredisi imkânı sağladı. Kandıra’da 5 köyden toplam 42 hane bu krediden faydalanma imkânı buldu. ORKÖY kredisi ile süt sığırcılığı sahibi olan 42 kişiye İzmit Orman İşletme Müdürlüğü ORKÖY Sorumlusu Teknisyen İhsan Mavi, Kandıra Şefi Mehmet Kır ve beraberindeki ekip tarafından eğitim verildi. Süt sığırcılığı kredisinden 42 hane faydalanırken toplam 672 bin TL kredi dağıtıldı.

3 farklı kredi imkanı 

Farklı köylerden toplam 17 hane Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi kredisinden faydalandı. İzmit Orman İşletme Müdür Yardımcısı Hacı Ahmet Çiçek, ORKÖY Sorumlusu Teknisyen İhsan Mavi ve beraberindeki ekip Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi yapılacak evleri yerinde inceleme imkânı bulmuştu. 143 bin TL kredi dağıtıldı. Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi kredisi ile yapılan evlerin incelemesini ise önceki gün ilimizi ziyaret eden Sakarya Bölge Müdürlüğü ORKÖY Şube Müdürü Turgut Çangır ve Bölge Mühendisleri yaptı. Güneş enerjisi sistemi kredisinden ise toplam 18 hane faydalandı. 31 bin 500 TL kredi dağıtıldı.

 

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Talep Tarafı Katılımı Pilot Projesi Hayata Geçiyor

Enerjisa ve TEİAŞ (Türkiye Elektrik İletim A.Ş) elektriğin yeterli, kaliteli, sürekli, düşük maliyetli ve çevreye uyumlu şekilde tüketiciye sunulması için yeni bir pilot projeye daha imza attı. Türkiye’de elektrik dağıtımında

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Dünyanın İkinci Solar Arıtma Tesisi Yalova’da Kurulabilecek Mi?

Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği (YASKİ) dünyanın güneş enerjisi ile çalışan ikinci, Türkiye’nin ise ilk arıtma tesisini projelendirdi. UEDAŞ’tan lisans talebine onay verilmesi halinde proje için

HABERLER

Güneş Enerjisi ile Saatte 1220 Km’ye Çıkan Süper Tren

ABD’li mucit Musk, saatte 1220 km hıza çıkabilen Süper Tren’in detaylarını açıkladı. Projede yolcular, hava basıncı alınmış bir tünelde, kapsüllerle seyahat edecek. Enerji kaynağı ise güneş Güney Afrika asıllı Amerikalı