İzmit’te Çiftçilere Enerji Verimliliği ve Güneş Enerjisi Kredisi

İzmit’te Çiftçilere Enerji Verimliliği ve Güneş Enerjisi Kredisi

İzmit’te verilen dış cephe ısı yalıtım sistemi ve güneş enerji sistemi için çiftçilere kredi verildi.

izmit gunes enerjisi krediÇiftçilere güneş enerjisi ve enerji verimliliği kredi uygulamalarında yeni bir örnek İzmit’ten geldi.

www.kocaeligazetesi.com.tr’nin haberine göre, 42 hane ekonomik nitelikli ORKÖY kredisinden, 35 hane ise sosyal nitelikli ORKÖY kredisinden faydalanmış oldu. 77 haneye toplam 846 bin 500 TL kredi verildi.

İzmit Orman İşletme Müdürlüğü, hayvancılık yapmak isteyen, köylülere süt sığırcılığı kredisi imkânı sağladı. Kandıra’da 5 köyden toplam 42 hane bu krediden faydalanma imkânı buldu. ORKÖY kredisi ile süt sığırcılığı sahibi olan 42 kişiye İzmit Orman İşletme Müdürlüğü ORKÖY Sorumlusu Teknisyen İhsan Mavi, Kandıra Şefi Mehmet Kır ve beraberindeki ekip tarafından eğitim verildi. Süt sığırcılığı kredisinden 42 hane faydalanırken toplam 672 bin TL kredi dağıtıldı.

3 farklı kredi imkanı 

Farklı köylerden toplam 17 hane Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi kredisinden faydalandı. İzmit Orman İşletme Müdür Yardımcısı Hacı Ahmet Çiçek, ORKÖY Sorumlusu Teknisyen İhsan Mavi ve beraberindeki ekip Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi yapılacak evleri yerinde inceleme imkânı bulmuştu. 143 bin TL kredi dağıtıldı. Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi kredisi ile yapılan evlerin incelemesini ise önceki gün ilimizi ziyaret eden Sakarya Bölge Müdürlüğü ORKÖY Şube Müdürü Turgut Çangır ve Bölge Mühendisleri yaptı. Güneş enerjisi sistemi kredisinden ise toplam 18 hane faydalandı. 31 bin 500 TL kredi dağıtıldı.

 

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Teşviksiz Büyüyen Günısı Sektörü İhracat Rekorları Kırıyor

DHA’dan elimize ulaşan haber bizleri gururlandırmayı başardı zira haber büyüyebilmek ve gelişebilmek için ne yazık ki devlet teşviğine ihtiyaç duyan yenilenebilir enerji sektörü için iyi bir örnek teşkil edebilir. Herhangi

HABERLER 0 Comments

Audi’nin Elektrikli Araç Planı Hazır

Audi yeni bir tasarımla araba üretmeye başlayacak. 2020 yılına kadar 3 farklı elektrikli araç üretmeye hazırlanan Audi arabaların planlarını hazırladı. Konvansiyonel araç üreticilerinin elektrikli araçlara yönelme planları netlik kazanmaya başladı.

HABERLER

EPDK’dan Yatırım Yapmayan Projelere İnceleme

EPDK, çantacı avına çıktı. Yenilenebilir enerji lisansı alıp yatırım yapmayan 500 proje mercek altına alındı. Sadece 148 proje yatırım detaylarını teslim etti. 220’si mücbir sebeple eksik belge verdi . 120