İzmir’de Temiz Enerji Zirvesi Gerçekleştirilecek

İzmir’de Temiz Enerji Zirvesi Gerçekleştirilecek

Temiz Enerji Zirvesi, 11 Mayıs Çarşamba günü saat 13.00’da Tarihi Havagazı Kültür Merkezi’nde (Alsancak/İzmir) gerçekleştirilecek.

Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER), iklimekonomisi.org işbirliği ile Gözlem Gazetesi, Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) Küresel Isınma Kurultayı Komitesi’nin destekleriyle, “Paris İklim Zirvesi Ardından Enerjide Değişen Trendler” masaya yatırılıyor. Zirveye alternatifenerji.com’da destek veriyor.

Bu kapsamda düzenlenecek olan Temiz Enerji Zirvesi, 11 Mayıs Çarşamba günü saat 13.00’da Tarihi Havagazı Kültür Merkezi’nde (Alsancak/İzmir) gerçekleştirilecek.

2015 Paris İklim Zirvesi’nin en önemli sonuçlarından biri, ülkelerin kendi belirledikleri Ulusal Katkı Beyanları ile çeşitli taahhütlerde bulunmalarıydı. Bu taahhütlerin neden ve nasıl yerine getirilmesi gerektiğini konunun birinci dereceden muhatabı olan sanayiciler, kamu yetkilileri, yerel yöneticiler ve STK’lar ile birlikte tartışılacak.

Bu önemli etkinliğin Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak, YAPDER Enerji Platformu Başkanı Tarık Kaya, CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun konuşmaları ile başlaması bekleniyor.

Zirvede Hazar Strateji Enstitüsü Başkanı Kenan Yavuz’un yöneteceği oturumda İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Genel Sekreteri Murat Yılmazçoban kentin enerjiye bakışına ilişkin önemli değerlendirmeler yapacak.

Aynı oturumda Anadolu Ajansı İzmir Bölge Müdürü Mehmet Yılmaz Güldağ medyanın konuyu ilişkin değerlendirmesi paylaşacak. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka yerel yönetimlerin temiz enerji konusundaki tavırlarına ilişkin mesajlar verecek. Bu oturumda Paris Zirvesi’ni yakından izleyen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in değerlendirmeleri merakla bekleniyor.

Etkinlikte Ekonomi Yazarı Fikri Türkel’in yöneteceği ilk oturumda ise Yük. Müh. Suphi Altan (Ortadoğu Enerji), Erol Demirer (Demirer Holding Genel Müdürü), Can Sözen (GÜNDER Yönetim Kurulu Üyesi), Özkan Mucuk (İZSİAD Danışma Kurulu Üyesi) Necip Atılgan (Yaşar Holding Operasyonel Verimlilik Müdürü) sektörün temiz enerji ile ilgili bakış açısını ortaya koyacak.
Toplantı sırasında Ekonomi Gazetecileri Derneği bu yıl 8’incisi yapılacak olan Küresel Isınma Kurultayı’nın İzmir’de yapılması ile ilgili bir anket çalışması yapacak.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Ulaşım

Morgan’dan Elektrikli Otomobiller

İngiliz klasik otomobil üreticisi Morgan, elektrikli aracı Morgan EV3‘ü gün yüzüne çıkardı. Dünyada elektrikli otomobiller geleceğin ulaşım sistemini değiştirme yolunda önemli adımlar atarken, uluslararası otomobil üreticileri de bu alana girmeye

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Şekerbank ve Enerji Federasyonu İşbirliğiyle Yenilenebilir Enerjiye Destek

Enerji verimliliği yatırımlarını yaygınlaştırmak amacıyla geliştirdiği EKOkredi ile bugüne kadar yaklaşık 613 milyon TL finansman desteği sağlayan Şekerbank, Tüm Enerji Üretici ve Tüketici Dernekleri Federasyonu iş birliğiyle güneş başta olmak

HABERLER

Tanzanya’nın Yeni Enerji Kaynağı: Futbol Topu

ABD Başkanı Barack Obama’nın üç ülkeden oluşan Afrika turu, zengin doğal kaynaklar ülkesi Tanzanya’da dün sona erdi. ABD Devlet Başkanı Barack Obama, bir haftalık Afrika gezisinin son durağı olan Tanzanya’da

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply