İzmir’de Rüzgar Santralleri İçin Acele Kamulaştırma

İzmir’de Rüzgar Santralleri İçin Acele Kamulaştırma

İzmir’de kurulacak Tire RES ve Kirazlı RES’in yapımı için bazı araziler acele kamulaştırılacak. 

picture_0

İzmir’de kurulacak Tire RES ve Kirazlı RES’in yapımı için bazı araziler acele kamulaştırılacak. Bakanlar Kurulu söz konusu kamulaştırma kararlarını bugünkü Resmi Gazete’de yayımlayarak yürürlüğe koydu.

Buna göre, İzmir’de kurulacak Kirazlı Rüzgâr Elektrik Santralinin yapımı amacıyla Aydın ili Nazilli ilçesine bağlı Bağcıllı, Karahanlı, Yukarı Örencik, Çatak ve Apaklar köyleri ile İzmir ili Kiraz ilçesi Ahmetler köyündeki taşınmazlartapuda Hazine adına tescil edilmek üzere Maliye Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılacak.

Maliye

Yine, İzmir’de kurulacak olan Tire Rüzgâr Elektrik Santralinin yapımı amacıyla Tire ilçesi Musalar, Çukurköy, Dağdere, Topalak ve Armutlu köylerindeki taşınmazlar tapuda Hazine adına tescil edilmek üzere Maliye Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılacak.

Tire RES projesinin lisans sahibi Düzhan Enerji Yatırım Üretim ve Ticaret AŞ. Şirketin üretim lisansının süresi Aralık 2060 tarihinde sona erecek.

Kaynak: Enerji Günlüğü

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

İNOVASYON

Tesla 2016 Ortası Batarya Satışı Hedef Rakamlarına Bir Haftada Ulaştı

Geçtiğimiz hafta CEO’ları Elon Musk tarafından tanıtılan Tesla’nın PowerWall (ev tipi) ve PowerPack (ticari tip) bataryaları, tanıtımın yapıldığı tarih olan 30 Nisan’dan bugüne kadar o kadar yoğun sipariş aldı ki

HABERLER

Bu Yasa Tüm Enerji Kaynaklarının Üstündedir, Tabiat Desteğinizi Bekliyor !

Değerli Alternatif Enerji takipçileri, Odak noktamız temiz enerji kaynakları, temiz enerji teknolojileri olmasına rağmen tabiatımızla ilgili bu hayati konuya yer vermeyi ve siz duyarlı takipçilerimiz ile paylaşmayı kendimize görev olarak

HABERLER

Isı Yalıtımı Kentsel Dönüşümün Gizli Finans Kaynağı Olabilir

Enerji Verimliliği ve Binalarda Isı Yalıtımı Tüketici Algı Araştırması” Sonuçları Açıklandı! Yalıtım sektörünün lideri Filli Boya Yalıtım’ın desteği ile Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından gerçekleştirilen “Enerji Verimliliği ve Binalarda Isı Yalıtımı Tüketici