İzmir’de Girişimcilerden Yenilenebilir Enerji Kooperatifi

İzmir’de Girişimcilerden Yenilenebilir Enerji Kooperatifi

TOBB İzmir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyesi 10 genç girişimci İzmir’de yenilenebilir enerji kooperatifi kurdu.

Türkiye’de yenilenebilir enerjinin gelişiminde yalnızca kamu ve özel sektörün değil, sivil toplum kuruluşlarının da önemli bir rolü olmalı. Çünkü, tek başına kamu ve özel sektörün yenilenebilir enerjinin gelişiminde katkısı sınırlı olacaktır.

Bu doğrultuda, Türkiye’de yenilenebilir enerjinin gelişimi açısından sivil toplum kuruluşlarının daha aktif rol oynaması beklenebilir. Böylece, sektörün Türkiye’de büyüme çizgisi daha da belirgin bir hale gelebilir.

TOBB İzmir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyesi 10 genç girişimci İzmir’de yenilenebilir enerji kooperatifi kurdu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İzmir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyesi 10 genç girişimci, alanında uzman isimleri buluşturarak hem girişimleri güçlendirmek hem de yeni iş bağlantıları yaratmak amacıyla İzmir’de yenilenebilir enerji kooperatifi kurdu.

Bu amaçla dün yapılan toplantıda kurulan yenilenebilir enerji kooperatifi, yenilenebilir enerji üretim santrallerine ortak olmak isteyen girişimcilerin küçük sermayelerle büyük yatırımlara ortak olmalarını ve sermayenin tabana yayılmasını sağlamayı hedefliyor. Ayrıca, ortakların, elektrik üreterek enerji giderlerini de azaltmak, enerjide dışa bağımlılığı azaltılmak ve yenilenebilir enerji kaynaklarıyla enerji üreterek çevreye verilen zararı azaltmak da kooperatifin hedefleri arasında.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Finansman

EBRD’den Yenilenebilir Enerji Finansman

(EBRD), Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası’na yenilenebilir enerji projelerini desteklemeleri için 180 milyon dolarlık finansman sağladı. Türkiye’de yenilenebilir enerji projelerinde finansman sorunu ön plana çıkıyor. Bu konuda önemli adımlar

HABERLER

Nordex‘in N117/2400 Türbinleri Aliağa’da Kuruldu

Nordex’in N117/2400 modelinin ilk türbinleri İzmir Akça Holding’e ait olan Aliağa projesinde kullanıldı. Avrupa’da ve özellikle Almanya’da büyük ilgi gören Nordex’in N117/2400 modelinin ilk türbinleri İzmir Aliağa’da kuruldu. Akça Holding’e

HABERLER

Tesla’dan Sürpriz: Model S’ler Sürücüsüz Oldu !

Tesla Motors, 2014 Eylül ayından sonra üretilen Model S’leri bir gecede “sürücüsüz” hale getirdi! Bunun için hazırlanan yazılımın beta aşamasında olduğu belirtilirken, ellerin direksiyondan çekilmemesi tavsiye edildi. Firmanın CEO’su Elon Musk,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply