İzmir’de Girişimcilerden Yenilenebilir Enerji Kooperatifi

İzmir’de Girişimcilerden Yenilenebilir Enerji Kooperatifi

TOBB İzmir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyesi 10 genç girişimci İzmir’de yenilenebilir enerji kooperatifi kurdu.

Türkiye’de yenilenebilir enerjinin gelişiminde yalnızca kamu ve özel sektörün değil, sivil toplum kuruluşlarının da önemli bir rolü olmalı. Çünkü, tek başına kamu ve özel sektörün yenilenebilir enerjinin gelişiminde katkısı sınırlı olacaktır.

Bu doğrultuda, Türkiye’de yenilenebilir enerjinin gelişimi açısından sivil toplum kuruluşlarının daha aktif rol oynaması beklenebilir. Böylece, sektörün Türkiye’de büyüme çizgisi daha da belirgin bir hale gelebilir.

TOBB İzmir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyesi 10 genç girişimci İzmir’de yenilenebilir enerji kooperatifi kurdu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İzmir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyesi 10 genç girişimci, alanında uzman isimleri buluşturarak hem girişimleri güçlendirmek hem de yeni iş bağlantıları yaratmak amacıyla İzmir’de yenilenebilir enerji kooperatifi kurdu.

Bu amaçla dün yapılan toplantıda kurulan yenilenebilir enerji kooperatifi, yenilenebilir enerji üretim santrallerine ortak olmak isteyen girişimcilerin küçük sermayelerle büyük yatırımlara ortak olmalarını ve sermayenin tabana yayılmasını sağlamayı hedefliyor. Ayrıca, ortakların, elektrik üreterek enerji giderlerini de azaltmak, enerjide dışa bağımlılığı azaltılmak ve yenilenebilir enerji kaynaklarıyla enerji üreterek çevreye verilen zararı azaltmak da kooperatifin hedefleri arasında.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Aamir Khan’dan “Atık Savaşçıları”na Tam Destek

Dünyada ve ülkemizde çok sevilen (ve Hindistan’ın Hollywood’u denen) Bollywood yıldızı Aamir Khan, ülkesindeki atık problemi için savaşan Waste Warriors (Atık Savaşcıları) ile bir araya geldi. Gönüllü gençlerden oluşan Waste

HABERLER

Türkiye Aspir Bitkisinden Jet Yağı Üretecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Başbakanlığı döneminde verdiği talimat hayata geçiyor. Almanya ve ABD’nin kanola bitkisinden ürettiği ‘jet yağı’ 30 milyar euroluk projeyle Türkiye’de aspir bitkisinden elde edilecek. AK Parti Hükümeti, ekonomiye yıllık

HABERLER

Çiftlikler Gelişiyor, Kente Göç Azalıyor

Tire Süt Kooperatifi’nin hazırladığı “Bizim Çiftlik” projesi ile köydeki küçük hayvan barınakları bir araya getirilerek, meralarda site şeklinde büyük çiftlikler kurulacak. Proje ile köylerde istihdam ve hayvan yetiştiricilerin geliri arttırılarak,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply