İzmir’de Girişimcilerden Yenilenebilir Enerji Kooperatifi

İzmir’de Girişimcilerden Yenilenebilir Enerji Kooperatifi

TOBB İzmir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyesi 10 genç girişimci İzmir’de yenilenebilir enerji kooperatifi kurdu.

Türkiye’de yenilenebilir enerjinin gelişiminde yalnızca kamu ve özel sektörün değil, sivil toplum kuruluşlarının da önemli bir rolü olmalı. Çünkü, tek başına kamu ve özel sektörün yenilenebilir enerjinin gelişiminde katkısı sınırlı olacaktır.

Bu doğrultuda, Türkiye’de yenilenebilir enerjinin gelişimi açısından sivil toplum kuruluşlarının daha aktif rol oynaması beklenebilir. Böylece, sektörün Türkiye’de büyüme çizgisi daha da belirgin bir hale gelebilir.

TOBB İzmir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyesi 10 genç girişimci İzmir’de yenilenebilir enerji kooperatifi kurdu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İzmir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyesi 10 genç girişimci, alanında uzman isimleri buluşturarak hem girişimleri güçlendirmek hem de yeni iş bağlantıları yaratmak amacıyla İzmir’de yenilenebilir enerji kooperatifi kurdu.

Bu amaçla dün yapılan toplantıda kurulan yenilenebilir enerji kooperatifi, yenilenebilir enerji üretim santrallerine ortak olmak isteyen girişimcilerin küçük sermayelerle büyük yatırımlara ortak olmalarını ve sermayenin tabana yayılmasını sağlamayı hedefliyor. Ayrıca, ortakların, elektrik üreterek enerji giderlerini de azaltmak, enerjide dışa bağımlılığı azaltılmak ve yenilenebilir enerji kaynaklarıyla enerji üreterek çevreye verilen zararı azaltmak da kooperatifin hedefleri arasında.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Dünyada Yenilenebilir Enerji Üretimi Artıyor

2014 yılında dünya çapındaki enerji ihtiyacının yaklaşık yüzde 19’unun yenilenebilir enerjiyle karşılandığını ortaya koyuyor. Dünyada enerji ihtiyacı arttıkça, yenilenebilir enerjiye olan ihtiyaç da doğru orantılı olarak artıyor. enerjienstitusu.com’un haberine göre,

HABERLER

Mersin HiltonSa da Güneşle Isıtmayı Tercih Ediyor

Vaillant tarafından Mersin HiltonSA oteline dünyanın dördüncü en büyük “drainback” güneş enerji sisteminin kurulduğu bildirildi. Vaillant’tan yapılan açıklamaya göre, montajı tamamlanan sistemin ilk etapta 2011 yılında 20 kolektörle AdanaHiltonSA’ya uygulandığını belirtildi. Sistemin, ısıtmadan

HABERLER

Amerika “Şebeke İçin Enerji Depolama Rüya Takımı” Kurdu

Amerikan Enerji Bakanlığı,  Argonne National Laboratory önderliğindeki bir grup üniversite, laboratuar ve özel şirkete toplam 120 milyon USD destek vererek ileri depolama teknolojileri konusundaki ar-ge çalışmalarını hızlandırma kararı aldı. Bu

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply