İzmir’de Girişimcilerden Yenilenebilir Enerji Kooperatifi

İzmir’de Girişimcilerden Yenilenebilir Enerji Kooperatifi

TOBB İzmir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyesi 10 genç girişimci İzmir’de yenilenebilir enerji kooperatifi kurdu.

Türkiye’de yenilenebilir enerjinin gelişiminde yalnızca kamu ve özel sektörün değil, sivil toplum kuruluşlarının da önemli bir rolü olmalı. Çünkü, tek başına kamu ve özel sektörün yenilenebilir enerjinin gelişiminde katkısı sınırlı olacaktır.

Bu doğrultuda, Türkiye’de yenilenebilir enerjinin gelişimi açısından sivil toplum kuruluşlarının daha aktif rol oynaması beklenebilir. Böylece, sektörün Türkiye’de büyüme çizgisi daha da belirgin bir hale gelebilir.

TOBB İzmir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyesi 10 genç girişimci İzmir’de yenilenebilir enerji kooperatifi kurdu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İzmir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyesi 10 genç girişimci, alanında uzman isimleri buluşturarak hem girişimleri güçlendirmek hem de yeni iş bağlantıları yaratmak amacıyla İzmir’de yenilenebilir enerji kooperatifi kurdu.

Bu amaçla dün yapılan toplantıda kurulan yenilenebilir enerji kooperatifi, yenilenebilir enerji üretim santrallerine ortak olmak isteyen girişimcilerin küçük sermayelerle büyük yatırımlara ortak olmalarını ve sermayenin tabana yayılmasını sağlamayı hedefliyor. Ayrıca, ortakların, elektrik üreterek enerji giderlerini de azaltmak, enerjide dışa bağımlılığı azaltılmak ve yenilenebilir enerji kaynaklarıyla enerji üreterek çevreye verilen zararı azaltmak da kooperatifin hedefleri arasında.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

3. Alternatif Enerji Semineri Adana’da yapılacak

  “Alternatif Enerji Seminerleri’nin 3’üncüsü, 14-15 Mayıs 2014 tarihlerinde Adana Çukurova Üniversitesi, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Türkiye’nin temiz enerji odaklı ilk online mecrası olan Alternatif Enerji ve Alman-Türk

HABERLER

Toyota Hibrit Teknolojisiyle Geleceğe Hazırlanıyor

Toyota, “hibrit teknolojisini” orta ve uzun vadede en ekonomik ve ekolojik çözüm olarak görüyor. Hibrit teknolojisi geleceğin otomobilleri için önemli bir çözüm olarak görünüyor. Toyota, dünya çapında 7 milyon adedi

HABERLER

Capatect’ten Güneş Enerjisiyle Cep Telefonu Şarj İstasyonları

Cep telefonu şarj istasyonları, cep telefonu ve USB ile şarj olan tüm elektronik aletleri güneş enerjisi ile ücretsiz şarj etmeye imkan sağlıyor.  Filli Boya Yalıtım Capatect Isı Yalıtım Sistemleri, dışarıdan hiçbir

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply