İzmir Türkiye’nin En Akıllı Şehri Olmaya Aday

İzmir Türkiye’nin En Akıllı Şehri Olmaya Aday

ae_akilli_sehirler_izmirnetTürkiye’nin “Uluslararası akıllı şehirler” arenasında yer alacak şehirlere sahip olmasını sağlayacak fiber optik altyapıyı oluşturmak üzere çalışan Turkcell Superonline’ın Genel Müdürü Murat Erkan, 29-30 Mayıs tarihlerinde Akıllı Şehir kavramının dünyadaki en başarılı uygulamalarından biri olan Amsterdam’da düzenlenen Smart City Konferansı’na katıldı ve Smart City projesinin yöneticileriyle görüştü.

Turkcell Superonline olarak geleceği akıllı şehirlerde gördüklerini vurgulayan Genel Müdür Murat Erkan, “Bu anlamda dünyayı yakından takip ediyoruz. Amsterdam örneğinde de gördüğümüz gibi Akıllı Şehir olmak ve dijital dönüşüm ulusal bir hedef. Hedefe ulaşmak için kamu, özel sektör ve toplum hep birlikte hareket etmeliyiz. Biz de Turkcell Superonline olarak bundan 5 yıl önce dünya ile aynı anda geleceğin teknolojisini, yani fiber internet altyapısını oluşturmaya başladık. Hedefimiz ‘dijital şehirler’ dönüşümüne öncülük etmek” dedi.

Sağladıkları son teknoloji fiber optik altyapı ile belediyelerin de herhangi bir altyapı harcaması yapmadan dijital kentler oluşturmasına olanak sağladıklarını ifade eden Erkan, “Örneğin İzmir’de belediye hizmet binalarının iletişimi için fiber altyapı tesisini, Kent Güvenlik Sistemi fiber altyapısını, İzmir Büyükşehir Belediyesi birimleri ses ve data iletişimini biz sağlıyoruz. İZMİRNET ile akıllı trafik sistemi, kent güvenlik sistemi, kiosklar ve GIS sistemi de İzmir’in akıllı şehir olma yönündeki çalışmalarında önemli rolü bulunan ve altyapısını yine Turkcell Superonline’ın sunduğu önemli projeler arasında yer alıyor” dedi.

Kaynak: Yeni Asır

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

ENERJİ YÖNETİMİ

Yüreğir’de Katı Atık Toplama Projesi

Ambalaj atıklarının toplanması işini yürütecek olan Adana Geri Dönüşüm Hurda ve Plastik Sanayi tarafından Yüreğir Belediyesi emrine 4 adet araç ve işçi vererek ambalaj atıklarının toplanması sağlanacak. Belediyeler sorumluluk alanları

Mevzuat

Elektrik Enerjisi Üretimine Yönelik Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanlarının Belirlenmesi Yönetmeliği Yayınlandı

” ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİMİNE YÖNELİK YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAK ALANLARININ BELİRLENMESİ, DERECELENDİRİLMESİ, KORUNMASI VE KULLANILMASINA İLİŞKİN USUL VE ESASLARA DAİR YÖNETMELİK” yayınlandı. Detaylar için tıklayınız.

Elektrikli araçlar 0 Comments

İngiltere’de Dünyanın İlk Çift Katlı Elektrikli Şehir Otobüsleri

Elektrikli otomobiller giderek yaygınlaşırken, sıra toplu taşıma araçlarına geldi. İkonik otobüsleri ile ünlü bir başkent, dünyanın ilk çift katlı elektrikli şehir otobüslerini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Toplu taşıma alanında da elektrikli