IWPC Kongresi’nde 20’ye Yakın Ülke Katılacak

IWPC Kongresi’nde 20’ye Yakın Ülke Katılacak

Kıtalararası Rüzgar Enerjisi Kongresi (IWPC) üç kıtadan yaklaşık 20’ye yakın ülkenin yetkilileri ağırlanacak. 

IWPC 2015

Kıtalararası Rüzgar Enerjisi Kongresi’nde (IWPC) üç kıtadan yaklaşık 20’e yakın ülkenin yetkilileri ağırlanacak. Kongre bugüne kadar rüzgar sektöründe yapılmış en büyük kongre olacak. 26.03.2015- 31 Mart tarihinde başlayacak olan kongre, 2 nisan perşembe akşamına kadar WOW İstanbul Kongre Merkezinde devam edecek. Aralarında Kıbrıs, Ürdün, Makedonya gibi ülkelerin de olduğu kongreye 20 ülkenin rüzgar enerjisi birliği başkanı gelecek.

“ İstanbul Kıtaları Biraraya Getiriyor” mesajı ile ilk kez İstanbul’da düzenlenen IWPC kongresi Avrupa, Asya, Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Balkanları da içine alan geniş bir coğrafyadaki tüm rüzgar enerjisi yetkililerini bir araya getiriyor. Rüzgar sektöründe deneyimi olan ülkelerin yanısıra, rüzgarla yeni tanışan Ortadoğu ve Afrika ülkeleri de olacak. Üç kıtadan katılımcılar kendi ülkelerindeki gelişmeleri paylaşırken, rüzgardaki deneyimlerini, karşılaştıkları sorunları, gelişen teknolojiyi ve çevreye olan yararlarını anlatacaklar.

Organizasyonun birinci gününde Türk gecesi var

Kongre açılış konuşmalarında TÜREB Başkanı Mustafa Serdar Ataseven, EWEA Başkanı Marcus Tacke, GWEC Başkanı Dr. Klaus Rave ile kongre başkanı Doç.Dr. H. Murat Mercan ve Enerji Bakanı Taner Yıldız yer alacak. Organizasyonun birinci gününde Türk gecesi var. Yurt  dışından gelen konuklara rüzgar potansiyelinin yanısıra, Türk yemekleri ve Türk misafirperverliğinin örnekleri de sunulacak. Özel hazırlanmış menüyle birlikte Türk müziği ve halk oyunları gösterilerinin yer alacağı gecede, ebru ve cam sanatları şovu yapılacak. Türk kahvesinden, pamuk helvasına, osmanlı şerbetinden Türk lokumuna kadar her şeyin özenle düşünüldüğü Türk sokağı ise yabancı konukların ilgisini çekeceğe benziyor.

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

İNOVASYON

Tesla 2016 Ortası Batarya Satışı Hedef Rakamlarına Bir Haftada Ulaştı

Geçtiğimiz hafta CEO’ları Elon Musk tarafından tanıtılan Tesla’nın PowerWall (ev tipi) ve PowerPack (ticari tip) bataryaları, tanıtımın yapıldığı tarih olan 30 Nisan’dan bugüne kadar o kadar yoğun sipariş aldı ki

Finansman 0 Comments

TSKB, Yeşil Tahvil İhracını Gerçekleştiren İlk Türk Bankası Oldu

TSKB, uluslararası piyasalarda “yeşil/sürdürülebilir tahvil” (Green/Sustainable Bond) ihracını gerçekleştiren ilk Türk bankası oldu. Yeşil ekonomi ve yeşil iş gibi sürdürülebilir bir dünyayı temsil eden olguların yanı sıra, yeşil tahvil de

HABERLER

“Enerji Verimliliğiyle İlgili Küçük Adımlar Şirketlerin Karlılığını Artırabilir”

deENet  Yetkilisi Hans Georg Weishaar: “Sanayiciler üretim alanında enerji verimliliğiyle ilgili yeni bir süreç oluşturabilir. Böylece, karlılık oranını artırabilir. Bunun için küçük adımlar atılabilir. Böylece, eylem planını bu çerçevede oluşturulabilir.”