İsveç Enerji Bakanı Baylan:“Türkiye’de Yenilenebilir Enerji Alanlarında Müthiş Bir Potansiyel Var”

İsveç Enerji Bakanı Baylan:“Türkiye’de Yenilenebilir Enerji Alanlarında Müthiş Bir Potansiyel Var”

İsveç Enerji Bakanı İbrahim Baylan: “Türkiye’de yenilenebilir enerjinin tüm alanlarında müthiş bir potansiyel var, bunun farkındayız, özellikle biyogaz alanında İsveç’in tecrübesini Türkiye ile paylaşmaya hazırız.”

ibrahim baylan

Türkiye’de yenilenebilir enerji konusundaki çalışmaların yanı sıra, potansiyel yenilenebilir enerji kaynakları da uluslararası alanda ilgi görmeye devam ediyor. Yenilenebilir enerji alanında, önde gelen ülkeler, Türkiye’de yatırım ve işbirlikleri yapma konusunda oldukça istekli davranıyor.

www.turkiyegazetesi.com.tr’nin haberine göre, İsveç Enerji Bakanı İbrahim Baylan, “Türkiye’de yenilenebilir enerjinin tüm alanlarında müthiş bir potansiyel var, bunun farkındayız, özellikle biyogaz alanında İsveç’in tecrübesini Türkiye ile paylaşmaya hazırız” dedi.

Baylan, Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği’nce Kopenhag’ta düzenlenen “Deniz içi Rüzgar Enerjisi Konferansı”nda soruları yanıtladı.

Başkent Stokholm’de çöpten üretilen enerjinin etkin şekilde kullanıldığını anlatan Bakan Baylan, İstanbul’da bu uygulamaya sıcak bakıldığını, bu teknolojinin Türkiye ile paylaşılmasından mutluluk duyacaklarını ifade etti.
Baylan, ocak ayında İsveç bakanlık yetkililerinin Türk meslektaşlarıyla Ankara’da bir araya geldiklerini hatırlatarak, “Kesinlikle Türkiye ile enerji işbirliğine, özellikle yenilenebilir enerjide işbirliğine hazırız. İki ülkenin de ortak ilgi alanı olan yenilenebilir enerjide hem tecrübeleri paylaşmak hem de konu ile ilgili sorunlara çözüm bulmak iki ülkenin ortak hedefidir” diye konuştu.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Google’dan Güneş Enerjisine 300 Milyon Dolar

Dünya petrol ekonomisinin sonuna doğru yaklaşırken, güneş enerjisi sistemleri üreten Solar City şirketi Google’dan 300 milyon dolar yatırım aldı. Dünyaca ünlü kuruluşların yenilenebilir enerji yatırımlarına yönelmesi, sektörün geleceği için önemli ipuçları

HABERLER

Enisolar, MegaWhat’la Türkiye’deki Rüzgar Santrallerini Mobil Ortama Yansıtıyor

Enisolar Enerji Çözümleri, kurulu ve kurulum aşamasındaki birçok rüzgar türbininin harita üzerinde gösterildiği, detaylı bilgisinin aktarıldığı MegaWhat isimli mobil uygulamayı Türkiye rüzgar enerji sektörünün hizmetine sundu.  Enisolar Enerji Çözümleri, rüzgar ve

HABERLER

Rüzgar Santralleri İçin Acele Kamulaştırma Kararı Alındı

Bakanlar Kurulu, rüzgâr enerjisi santralları (RES), hidro elektrik santralları (HES) ve elektrik iletim hatları için yedi ayrı `acele kamulaştırma` kararı aldı. Resmi Gazete`nin bugünkü sayısında harita ekleriyle yayınlanan kararlara göre,