İsveç Enerji Bakanı Baylan:“Türkiye’de Yenilenebilir Enerji Alanlarında Müthiş Bir Potansiyel Var”

İsveç Enerji Bakanı Baylan:“Türkiye’de Yenilenebilir Enerji Alanlarında Müthiş Bir Potansiyel Var”

İsveç Enerji Bakanı İbrahim Baylan: “Türkiye’de yenilenebilir enerjinin tüm alanlarında müthiş bir potansiyel var, bunun farkındayız, özellikle biyogaz alanında İsveç’in tecrübesini Türkiye ile paylaşmaya hazırız.”

ibrahim baylan

Türkiye’de yenilenebilir enerji konusundaki çalışmaların yanı sıra, potansiyel yenilenebilir enerji kaynakları da uluslararası alanda ilgi görmeye devam ediyor. Yenilenebilir enerji alanında, önde gelen ülkeler, Türkiye’de yatırım ve işbirlikleri yapma konusunda oldukça istekli davranıyor.

www.turkiyegazetesi.com.tr’nin haberine göre, İsveç Enerji Bakanı İbrahim Baylan, “Türkiye’de yenilenebilir enerjinin tüm alanlarında müthiş bir potansiyel var, bunun farkındayız, özellikle biyogaz alanında İsveç’in tecrübesini Türkiye ile paylaşmaya hazırız” dedi.

Baylan, Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği’nce Kopenhag’ta düzenlenen “Deniz içi Rüzgar Enerjisi Konferansı”nda soruları yanıtladı.

Başkent Stokholm’de çöpten üretilen enerjinin etkin şekilde kullanıldığını anlatan Bakan Baylan, İstanbul’da bu uygulamaya sıcak bakıldığını, bu teknolojinin Türkiye ile paylaşılmasından mutluluk duyacaklarını ifade etti.
Baylan, ocak ayında İsveç bakanlık yetkililerinin Türk meslektaşlarıyla Ankara’da bir araya geldiklerini hatırlatarak, “Kesinlikle Türkiye ile enerji işbirliğine, özellikle yenilenebilir enerjide işbirliğine hazırız. İki ülkenin de ortak ilgi alanı olan yenilenebilir enerjide hem tecrübeleri paylaşmak hem de konu ile ilgili sorunlara çözüm bulmak iki ülkenin ortak hedefidir” diye konuştu.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Enerji Hanım” Bir Çeyrek Altın Biriktirmeyi Hedefliyor

Odağında  kadınların olduğu, enerji tasarrufuna yönelik sosyal sorumluluk projesi ‘Enerji Hanım’ tanıtıldı. Emine Erdoğan’ın tanıtımını yaptığı projede “enerji toplayarak” kadınların yılda bir çeyrek altın, ülke ekonomisinin ise 4 milyar dolar

HABERLER 0 Comments

‘Jeotermal Enerji Alaşehir’ Projesine AB’den 147 bin Euroluk Destek

Alaşehir Belediyesi öncülüğünde 5 kurum işbirliğiyle hazırlanan ‘Jeotermal Enerji Alaşehir’ Projesi AB’den 147 bin Euroluk destek almaya hak kazandı. Jeotermal enerji Türkiye’nin gündemine daha çok gelmeye başladı. Bu doğrultuda Alaşehir’de

HABERLER

Borusan EnBW’ye “Yeşil Elektrik” Sertifikası

Borusan EnBW Enerji, Alman TÜV NORD GMBH şirketinin “Yeşil Elektrik” sertifikasını alan ilk Türk enerji şirketi oldu. Portföyünün tamamı yenilenebilir enerji kaynaklarından oluşan Borusan EnBW Enerji “Yeşil Elektrik” sertifikası alan