İsveç Enerji Bakanı Baylan:“Türkiye’de Yenilenebilir Enerji Alanlarında Müthiş Bir Potansiyel Var”

İsveç Enerji Bakanı Baylan:“Türkiye’de Yenilenebilir Enerji Alanlarında Müthiş Bir Potansiyel Var”

İsveç Enerji Bakanı İbrahim Baylan: “Türkiye’de yenilenebilir enerjinin tüm alanlarında müthiş bir potansiyel var, bunun farkındayız, özellikle biyogaz alanında İsveç’in tecrübesini Türkiye ile paylaşmaya hazırız.”

ibrahim baylan

Türkiye’de yenilenebilir enerji konusundaki çalışmaların yanı sıra, potansiyel yenilenebilir enerji kaynakları da uluslararası alanda ilgi görmeye devam ediyor. Yenilenebilir enerji alanında, önde gelen ülkeler, Türkiye’de yatırım ve işbirlikleri yapma konusunda oldukça istekli davranıyor.

www.turkiyegazetesi.com.tr’nin haberine göre, İsveç Enerji Bakanı İbrahim Baylan, “Türkiye’de yenilenebilir enerjinin tüm alanlarında müthiş bir potansiyel var, bunun farkındayız, özellikle biyogaz alanında İsveç’in tecrübesini Türkiye ile paylaşmaya hazırız” dedi.

Baylan, Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği’nce Kopenhag’ta düzenlenen “Deniz içi Rüzgar Enerjisi Konferansı”nda soruları yanıtladı.

Başkent Stokholm’de çöpten üretilen enerjinin etkin şekilde kullanıldığını anlatan Bakan Baylan, İstanbul’da bu uygulamaya sıcak bakıldığını, bu teknolojinin Türkiye ile paylaşılmasından mutluluk duyacaklarını ifade etti.
Baylan, ocak ayında İsveç bakanlık yetkililerinin Türk meslektaşlarıyla Ankara’da bir araya geldiklerini hatırlatarak, “Kesinlikle Türkiye ile enerji işbirliğine, özellikle yenilenebilir enerjide işbirliğine hazırız. İki ülkenin de ortak ilgi alanı olan yenilenebilir enerjide hem tecrübeleri paylaşmak hem de konu ile ilgili sorunlara çözüm bulmak iki ülkenin ortak hedefidir” diye konuştu.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

İNOVASYON

Vestel’den Dev Adım

Vestel elektrikli otomobil için şarj cihazı geliştirdi. Türkiye’de de elektrikli araçlar konusunda önemli adımlar atılıyor. www.zaman.com.tr’nin haberine göre, Türk teknoloji firması Vestel, IFA 2015 Berlin Tüketici Elektroniği Fuarı’nda yeni ürünlerini

HABERLER 0 Comments

Nissan Elektrikli Modelini Tanıttı

Nissan, Rio’da gerçekleştirilen olimpiyatlar bünyesinde BladeGlider’ın yürüyen aksama sahip gerçek elektrikli modelini ilk kez görücüye çıkarttı ve otomobil yollarda ilk kez görüntülendi. tr.wikipedia.org’dan aldığımız verilere göre, çok uluslu Japonya merkezli

HABERLER

Arçelik’ten ‘Enerji Verimli Buzdolapları’ için Karbon Finansmanı Projesi

Arçelik A.Ş, Türkiye’de sektöründe bir ilk olan proje ile, yüksek enerji verimli buzdolapları için 10 yıl boyunca sağlanacak karbon azalımı sonucunda karbon finansmanı geliri elde edecek. ‘Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın’