İsveç Enerji Bakanı Baylan:“Türkiye’de Yenilenebilir Enerji Alanlarında Müthiş Bir Potansiyel Var”

İsveç Enerji Bakanı Baylan:“Türkiye’de Yenilenebilir Enerji Alanlarında Müthiş Bir Potansiyel Var”

İsveç Enerji Bakanı İbrahim Baylan: “Türkiye’de yenilenebilir enerjinin tüm alanlarında müthiş bir potansiyel var, bunun farkındayız, özellikle biyogaz alanında İsveç’in tecrübesini Türkiye ile paylaşmaya hazırız.”

ibrahim baylan

Türkiye’de yenilenebilir enerji konusundaki çalışmaların yanı sıra, potansiyel yenilenebilir enerji kaynakları da uluslararası alanda ilgi görmeye devam ediyor. Yenilenebilir enerji alanında, önde gelen ülkeler, Türkiye’de yatırım ve işbirlikleri yapma konusunda oldukça istekli davranıyor.

www.turkiyegazetesi.com.tr’nin haberine göre, İsveç Enerji Bakanı İbrahim Baylan, “Türkiye’de yenilenebilir enerjinin tüm alanlarında müthiş bir potansiyel var, bunun farkındayız, özellikle biyogaz alanında İsveç’in tecrübesini Türkiye ile paylaşmaya hazırız” dedi.

Baylan, Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği’nce Kopenhag’ta düzenlenen “Deniz içi Rüzgar Enerjisi Konferansı”nda soruları yanıtladı.

Başkent Stokholm’de çöpten üretilen enerjinin etkin şekilde kullanıldığını anlatan Bakan Baylan, İstanbul’da bu uygulamaya sıcak bakıldığını, bu teknolojinin Türkiye ile paylaşılmasından mutluluk duyacaklarını ifade etti.
Baylan, ocak ayında İsveç bakanlık yetkililerinin Türk meslektaşlarıyla Ankara’da bir araya geldiklerini hatırlatarak, “Kesinlikle Türkiye ile enerji işbirliğine, özellikle yenilenebilir enerjide işbirliğine hazırız. İki ülkenin de ortak ilgi alanı olan yenilenebilir enerjide hem tecrübeleri paylaşmak hem de konu ile ilgili sorunlara çözüm bulmak iki ülkenin ortak hedefidir” diye konuştu.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Ankara, İzmir, Hatay’da Jeotermal Arazisi İhale Edilecek

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) Ankara, Hatay ve İzmir’deki 6 ruhsatlı jeotermal alanı ihale edecek. MTA’nın bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, genel müdürlükçe yapılan arama çalışmaları sonucunda

HABERLER

600 Megavatlık Güneş Lisanslarının Teslimi Ay Sonu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ay sonu itibarıyla 600 megavatlık güneş lisanslarını adreslerine teslim edeceklerini ve üç tane büyük biyokütle tesisini ise önümüzdeki ay içerisinde açacaklarını söyledi. Güneş

HABERLER

Enerji Verimli Kullanmayanlar Yandı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren “5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanununun 10’uncu Maddesine Göre 2014 Yılında Uygulanacak Olan İdari Para Cezalarına İlişkin Tebliği”nde cezalar yüzde 3.93 oranında