İstanbul Energy, Ürdün’de Güneş Enerji Sistemi Kuracak

İstanbul Energy, Ürdün’de Güneş Enerji Sistemi Kuracak

İstanbul Energy, tamamı güneş panelleriyle üretilecek 1,6 mW’lık kapasitesiyle kendi segmentinde dünyanın sayılı solar enerji sistemini kuracak.

zarga üniversitesiİstanbul Energy, üretilecek elektrik miktarıyla dünya ölçeğinde bir proje olan Zarqa Üniversitesi enerji alım ihalesini Avrupalı rakiplerini geride bırakarak kazandı.

Ürdün’ün köklü eğitim kurumlarından Zarqa Üniversitesi, tüm fakülte ve birimlerin yer aldığı kampüsünün elektrik ihtiyacını güneş enerjisiyle karşılamak için uluslararası bir ihale açtı. Almanya, İspanya ve Yunanistan merkezli dünya yenilenebilir enerji sektörünün önemli kuruluşlarının katıldığı ihaleyi İstanbul Energy kazanarak Türkiye adına büyük bir başarıya imza attı.

Kendi segmentinde dünyanın sayılı solar enerji sistemlerinden olacak

Konuyla ilgili bilgi veren İstanbul Energy Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Yerdelen, tüm dünyada evsel ve endüstriyel enerji talebinde yenilenebilir enerji sistemlerinin önem kazandığını vurguladı. Yerdelen, Türkiye’de yenilenebilir enerji sektörünün gelişimi için yatırım yapan ve dünyada bir ilk olan mobil güneş-rüzgâr hibrid panelleri üreten firma olarak kazandıkları ihalede, tamamı güneş panelleriyle üretilecek 1,6 megawatt’lık kapasitesiyle kendi segmentinde dünyanın sayılı solar enerji sistemini kuracaklarını söyledi. Dünyadaki rakiplerle rekabetin zor olduğu bir sektörde böyle bir projeyi ülkeye kazandırmaktan mutlu olduklarını ifade eden Yerdelen, projede sistem montaj çalışmalarına başlandığını kaydetti.

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Tesla’nın Çin’de Üretim Planı

Çinli rakibi ABD’de üretim fabrikası kurarken, o da gözünü Çin’de üretime dikti. Ortak arayışına girdi. mynet.com’un haberine göre, Sürücüsüz araçların geleceğinin Çin’de daha parlak olduğunu öngören elektrikli araç devi Tesla’nın

HABERLER

Kıbrıs’ın İlk Ekokent Projesi Mağusa’da Uygulanacak

Rum basını, kapalı Maraş bölgesinin yeniden yerleşime açılması halinde kentin Ekokent olarak inşa edilmesi ile ilgili “Mağusa Ekokent Projesi”ne (Famagusta Ecocıty Project) ilişkin atölye çalışmasının yarın başlayacağı haberine yer verdi.

HABERLER

Audi’den Elektrik Motorlu Otomatik Otomobil

Gün geçtikçe her şeyimiz daha akıllı ve daha otomatik olurken elbette otomobillerimiz de bir süre sonra bizim onları kontrol etmemize gerek kalmadan bizi bir yerden bir yere götürecekler.  Ulaşım sistemine