İstanbul Energy, Ürdün’de Güneş Enerji Sistemi Kuracak

İstanbul Energy, Ürdün’de Güneş Enerji Sistemi Kuracak

İstanbul Energy, tamamı güneş panelleriyle üretilecek 1,6 mW’lık kapasitesiyle kendi segmentinde dünyanın sayılı solar enerji sistemini kuracak.

zarga üniversitesiİstanbul Energy, üretilecek elektrik miktarıyla dünya ölçeğinde bir proje olan Zarqa Üniversitesi enerji alım ihalesini Avrupalı rakiplerini geride bırakarak kazandı.

Ürdün’ün köklü eğitim kurumlarından Zarqa Üniversitesi, tüm fakülte ve birimlerin yer aldığı kampüsünün elektrik ihtiyacını güneş enerjisiyle karşılamak için uluslararası bir ihale açtı. Almanya, İspanya ve Yunanistan merkezli dünya yenilenebilir enerji sektörünün önemli kuruluşlarının katıldığı ihaleyi İstanbul Energy kazanarak Türkiye adına büyük bir başarıya imza attı.

Kendi segmentinde dünyanın sayılı solar enerji sistemlerinden olacak

Konuyla ilgili bilgi veren İstanbul Energy Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Yerdelen, tüm dünyada evsel ve endüstriyel enerji talebinde yenilenebilir enerji sistemlerinin önem kazandığını vurguladı. Yerdelen, Türkiye’de yenilenebilir enerji sektörünün gelişimi için yatırım yapan ve dünyada bir ilk olan mobil güneş-rüzgâr hibrid panelleri üreten firma olarak kazandıkları ihalede, tamamı güneş panelleriyle üretilecek 1,6 megawatt’lık kapasitesiyle kendi segmentinde dünyanın sayılı solar enerji sistemini kuracaklarını söyledi. Dünyadaki rakiplerle rekabetin zor olduğu bir sektörde böyle bir projeyi ülkeye kazandırmaktan mutlu olduklarını ifade eden Yerdelen, projede sistem montaj çalışmalarına başlandığını kaydetti.

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Eğitimler 0 Comments

Çataklı Enerji Kasım Ayı Eğitim Programı

Çataklı Enerji Eğitim Yayıncılık Danışmanlık Şirketi tarafından Fotovoltaik Uzmanlık Eğitimleri ve Rüzgar Enerjisi Santrali Eğitimi verilecek. Çataklı Enerji Eğitim Yayıncılık Danışmanlık Şirketi tarafından Fotovoltaik Uzmanlık ve Lisanssız Elektrik TEDAŞ Başvuru

Şirket Haberleri

Türkiye, Endüstriyel Elektriğe Yüzde 16,1 Oranında Daha Fazla Harcıyor

Türkiye’nin yüzde 16,1 oranında enerji verimliliği potansiyeli bulunuyor. Türkiye’nin potansiyeli Almanya ve İspanya’dan yüksek olsa da Çin, Hindistan, ve Rusya gibi gelişmekte olan ekonomilere sahip diğer ülkelere oranla daha düşük.

HABERLER

Sivas’ta Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımı Yaygınlaşacak

Sivas İl Özel İdaresince kentteki yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının yaygınlaştırılması hedefleniyor.  Yenilenebilir enerjiden yararlanmak isteyen ve bu konuda proje üreten kentler her geçen gün artıyor. Şu rahatlıkla söylenebilir ki, yakın bir zamanda