İstanbul Energy, Ürdün’de Güneş Enerji Sistemi Kuracak

İstanbul Energy, Ürdün’de Güneş Enerji Sistemi Kuracak

İstanbul Energy, tamamı güneş panelleriyle üretilecek 1,6 mW’lık kapasitesiyle kendi segmentinde dünyanın sayılı solar enerji sistemini kuracak.

zarga üniversitesiİstanbul Energy, üretilecek elektrik miktarıyla dünya ölçeğinde bir proje olan Zarqa Üniversitesi enerji alım ihalesini Avrupalı rakiplerini geride bırakarak kazandı.

Ürdün’ün köklü eğitim kurumlarından Zarqa Üniversitesi, tüm fakülte ve birimlerin yer aldığı kampüsünün elektrik ihtiyacını güneş enerjisiyle karşılamak için uluslararası bir ihale açtı. Almanya, İspanya ve Yunanistan merkezli dünya yenilenebilir enerji sektörünün önemli kuruluşlarının katıldığı ihaleyi İstanbul Energy kazanarak Türkiye adına büyük bir başarıya imza attı.

Kendi segmentinde dünyanın sayılı solar enerji sistemlerinden olacak

Konuyla ilgili bilgi veren İstanbul Energy Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Yerdelen, tüm dünyada evsel ve endüstriyel enerji talebinde yenilenebilir enerji sistemlerinin önem kazandığını vurguladı. Yerdelen, Türkiye’de yenilenebilir enerji sektörünün gelişimi için yatırım yapan ve dünyada bir ilk olan mobil güneş-rüzgâr hibrid panelleri üreten firma olarak kazandıkları ihalede, tamamı güneş panelleriyle üretilecek 1,6 megawatt’lık kapasitesiyle kendi segmentinde dünyanın sayılı solar enerji sistemini kuracaklarını söyledi. Dünyadaki rakiplerle rekabetin zor olduğu bir sektörde böyle bir projeyi ülkeye kazandırmaktan mutlu olduklarını ifade eden Yerdelen, projede sistem montaj çalışmalarına başlandığını kaydetti.

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Atık Yönetimi 0 Comments

Elazığ’da 10 Bin Konutun Enerjisi Çöpten Karşılanacak

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “10 bin konutun enerji ihtiyacını karşılayacak ve fiilen çalışan tesisisin resmi açılış törenini gerçekleştiriyoruz” dedi. biyoder.org.tr’den aldığımız verilere göre, atıkların teknolojik harikalar yaratılarak geri kazanma

Elektrik Üretimi

Türkiye’nin İlk Yüzen Güneş Santrali İzin Bekliyor !

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, yüzen güneş santrali kuracaklarını açıkladı. Türkiye’de ilk kez uygulanacak sistemle su yüzeyinde dubaların üstünde panel kullanılarak elektrik üretilecek. Projesi hazır olan sistemin devreye girmesi için

Elektrik Üretimi

Biyogaz Üretiminde Yeni Dönem

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayvan gübresi, yemek yağları ve tarım sektöründen çıkan organik atıklardan biyogaz üretilmesi için tesislere önemli kriterler getiriliyor. Türkiye’de biyogaz üretiminde yeni düzenlemeler getiriliyor. www.hurriyet.com.tr’nin haberine