İş Bankası’na Enerji Verimliliği Projeleri İçin Kredi

İş Bankası’na Enerji Verimliliği Projeleri İçin Kredi


Türkiye İş Bankası, bir kısmı enerji verimliliği projelerinde kullanılmak üzere Avrupa Yatırım Bankası`ndan 200 milyon Euro`luk kredi sağladı. 

indirİş Bankası ile AYB arasında; konutlarda deprem güvenliği ve enerji verimliliğinin artırılması amacıyla, verilecek kredilerin finansmanında kullandırılmak üzere toplam 200 Milyon euro tutarında teminatlı bir kredi sağlanmasına yönelik sözleşme imzalandı.

Azami 10 yıl vadeli 

9 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul’da imzalanan anlaşmaya göre, sağlanan kaynağın vadesi azami 10 yıl olarak belirlendi. Kaynak, tercihe göre Euro, ABD Doları ve/veya Türk Lirası olarak kullanılabilecek.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, sağlanan kredinin İş Bankası’nın yıllardır taşıdığı sosyal sorumluluk odaklı bakış açısının da bir sonucu olduğunu belirterek, Türkiye’nin geleceğine yatırım yapıyor olmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

AYB tarafından İş Bankası’na sağlanan ilk kaynağa ilişkin kredi sözleşmesi 2009 yılında imzalandı ve 9 Mayıs 2014’te imzalanan sözleşme ile birlikte AYB ile imzalanan kredi sözleşmelerinin tutarı toplamda 825 milyon Euro seviyesine ulaştı.

Kaynak: Enerji Günlüğü

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

William Formula 1 İçin Yeni Enerji Depolama Sistemleri Geliştiriyor

Williams Formula 1’de kullanılarak öncülük yapması planlanan volan tabanlı enerji depolama sistemleri geliştirmek için devletten destek alacak. Hibe, Formula 1 tabanlı teknolojileri ticarileştiren Williams Gelişmiş Mühendislik departmanı tarafından alınacak. Williams’ın

Elektrik Üretimi 0 Comments

Aşağı Avusturya Yüzde 100 Yenilenebilir Enerjiye Geçti

Aşağı Avusturya kasım ayının ilk haftası itibarıyla tamamen temiz enerjiye geçiş yaptı. Dünyada yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçiş yapan kentler ve eyaletler var. Bu durum yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçişin

HABERLER

Deniz Kirliliğine Çözüm: Güneş Enerjisiyle Çalışan Su Çarkı

Baltimore şehrine geçtiğimiz Mayıs ayında kurulan su çarkı, okyanusların bu büyük problemini çözmeye de aday. Mayıs ayından Haziran ayına kadar yani yaklaşık bir ayda Baltimore limanından 46 ton atık temizleyen bu su çarkı