İş Bankası’na Enerji Verimliliği Projeleri İçin Kredi

İş Bankası’na Enerji Verimliliği Projeleri İçin Kredi


Türkiye İş Bankası, bir kısmı enerji verimliliği projelerinde kullanılmak üzere Avrupa Yatırım Bankası`ndan 200 milyon Euro`luk kredi sağladı. 

indirİş Bankası ile AYB arasında; konutlarda deprem güvenliği ve enerji verimliliğinin artırılması amacıyla, verilecek kredilerin finansmanında kullandırılmak üzere toplam 200 Milyon euro tutarında teminatlı bir kredi sağlanmasına yönelik sözleşme imzalandı.

Azami 10 yıl vadeli 

9 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul’da imzalanan anlaşmaya göre, sağlanan kaynağın vadesi azami 10 yıl olarak belirlendi. Kaynak, tercihe göre Euro, ABD Doları ve/veya Türk Lirası olarak kullanılabilecek.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, sağlanan kredinin İş Bankası’nın yıllardır taşıdığı sosyal sorumluluk odaklı bakış açısının da bir sonucu olduğunu belirterek, Türkiye’nin geleceğine yatırım yapıyor olmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

AYB tarafından İş Bankası’na sağlanan ilk kaynağa ilişkin kredi sözleşmesi 2009 yılında imzalandı ve 9 Mayıs 2014’te imzalanan sözleşme ile birlikte AYB ile imzalanan kredi sözleşmelerinin tutarı toplamda 825 milyon Euro seviyesine ulaştı.

Kaynak: Enerji Günlüğü

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Kahramanmaraş’ta Güneş Enerjili Çiftlik

Kahramanmaraş’ta küçükbaş ve büyükbaş hayvanların bulunduğu çiftliğin tüm enerji ihtiyacı güneş enerjisinden sağlanıyor. Güneş enerjisi hayvancılık alanında da kullanılmaya başlandı. Onikişubat ilçesi, Önsen Mahallesi’ndeki çiftlikte, hayvanların bulunduğu ahırın üzerine kurulan

HABERLER

GE Türkiye İnovasyon Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

İnovasyon Yarışması’nda birincilik ödülünü Türkiye’nin enerji verimliliğine katkı sağlayacak yenilikçi “Sanayi Tesislerinde Güç Kalitesi Takibi İçin Modüler Akıllı Şebeke Sistemi Projesi” ile Şahin Çağlayan kazandı. General Electric’in (GE), TÜBİTAK işbirliği

HABERLER 0 Comments

General Electric Current’ten Akıllı LED Aydınlatma Çözümleri

GE’nin yeni start-up şirketlerinden Current’in geliştirdiği akıllı LED aydınlatma çözümleri sahip oldukları sensörler sayesinde trafikten hava kalitesine, park yerlerinden hava kirliliğine kadar her şeyi kaydediyor ve analiz edilmek üzere bulut