“İnverter Klima Pazarı Hızla Büyüyecek”

“İnverter Klima Pazarı Hızla Büyüyecek”

Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa, “Bu yılın Ocak ayında yürürlüğe giren yeni enerji düzenlemeleriyle, enerji tasarrufu sağlayan inverter klima pazarı hızla büyüyecek” dedi.

Mitsubishi Electric SODEX 1Enerji tasarruflu ve çevreye duyarlı teknolojik ürünleriyle öne çıkan Mitsubishi Electric Klima Sistemleri, ISK SODEX 2014’te (Uluslararası Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma, Havuz ve Güneş Enerji Sistemleri FuarıYeni Hybrid Sistemlerin lansmanını yaptı. Toplantıda konuşan Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa, özellikle Marmaray Projesi’nde yer alan teknolojisi ve Şubat ayında fırlatılışı gerçekleştirilen TURKSAT 4A ve 4B uydusu ile dikkat çeken Mitsubishi Electric Türkiye’nin faaliyetlerinin son bir yılda dikkate değer bir büyüme gösterdiğini belirtti. Fujisawa, KlimaPlus’ı satın almaya karar vererek Türkiye klima sektöründe de daha fazla güçlenmeyi amaçladıklarını söyledi. 10 yıldır birlikte çalıştıkları KlimaPlus’ın güvenilirliği kanıtlanmış, başarılı geçmişinin yanı sıra ileri teknolojiye ve yüksek kalitede müşteri hizmetlerine sahip olduğunu ifade eden Başkan Fujisawa; “Avrupa’nın en büyük üçüncü nüfusuna ve yüksek Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH) büyüme oranına sahip Türkiye’de, klima pazarının yılda yüzde 15 oranında büyümesi bekleniyor. Özellikle, bu yılın Ocak ayında yürürlüğe giren yeni enerji düzenlemeleriyle inverter klima pazarı hızla büyüyecek. Bu noktada pazarda daha da güçlenme hedefimize paralel olarak, KlimaPlus’ın yerel satış bilgilerini bünyemize katmak bize önemli bir ivme sağlayacak. Bu yeni satın alma ile klima faaliyetini de mevcut fabrika otomasyon operasyonumuza ekleyerek 2015’te yaklaşık 255 milyon TL ciro hedefliyoruz.” diye konuştu.

“Mitsubishi Electric ile önemli projelere imza atmayı amaçlıyoruz”

Mitsubishi Electric’in ülkemize büyük bir yatırım yaparak KlimaPlus’ı satın almasıyla yakın zamanda Mitsubishi Electric Türkiye bünyesinde yola devam edeceklerini belirten KlimaPlus Genel Müdürü Yenal Altaç şunları söyledi: “Türkiye’deki mevcut operasyonunu büyütmeyi hedefleyen Mitsubishi Electric, rekabetin gelişen yapısına yön verebilmek ve yarınlara daha güçlü yürümek için sektördeki tecrübemizden, birikimimizden dolayı KlimaPlus’ı satın almaya karar verdi. 10 yıldır Mitsubishi Electric’in Türkiye’deki tek distribütörü olarak bugüne kadar yaptıklarımızın üzerine değer katıp 2014 yılında pazarda daha da güçlenmeyi ve Mitsubishi Electric ile önemli projelere imza atmayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

Klima sektörü, ilk kez Yeni Hybrid Sistemler ile tanıştı

Altaç, doğaya dost ve gelişmiş teknoloji ürünü Yeni Hybrid City Multi Sistem’in soğutucu akışkan gazı ve suyu aynı sistemde buluşturduğuna değinerek, soğutucu akışkan gaz ve su devrelerinin kombinasyonu ile daha fazla enerji tasarrufu sağladığını belirtti. Altaç, “Hybrid City Multi Sistem, dört borulu merkezi klima sistemine göre daha kolay montaj imkanı, daha düşük yatırım maliyeti ve su kullanımı sayesinde kusursuz bir iklimlendirme sunuyor. Geleneksel ısıtma ve soğutmanın rakibi yeni HVRF Sistemi, ısı geri kazanımlı eş zamanlı ısıtma ve soğutma gerçekleştirmek için eşsiz iki boru teknolojisi ve suyun yaratıcı birleşimini kullanarak optimum konfor ve verim sağlıyor” şeklinde konuştu.

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

İzaydaş Atıktan Enerji Elde Edimine Yeni Bir Soluk Getiriyor

Büyükşehir Belediyesi İZAYDAŞ, TÜBİTAK, Kocaeli, Düzce, Bilecik, Karabük ve Karadeniz Teknik Üniversitesi ile yapacağı“Kentsel katı atıkların termal işleme yöntemiyle bertarafı ve enerji üretimi”konulu Ar-Ge projesi için masaya oturdu. AKADEMİK EKİPLE

HABERLER

Gençlik Enerjisi Rüzgar Enerjisiyle Buluşuyor

Projenin detaylı olarak hazırlanmasının ardından Ajans, Avrupa Birliği Fonlarından Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) çerçevesinde açılan programa başvuru yapacak. Güney MARMARA Kalkınma Ajansı (GMKA), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı  AB Koordinasyon

ETKİNLİKLER

YILIN ALTERNATİF ENERJİ ÖDÜLLERİ

2014 kimimiz için yorucu, kimimiz için verimli, kimimiz için ise heyecanlı bir yıldı. Biz çok çalıştık, çok gezdik, çok öğrendik. 2014’ü Yenilenebilir Enerji sektörünün sosyal medyada en fazla takipçisi olan dijital platformu