İnternete Bağlı Solar Bahçeler

İnternete Bağlı Solar Bahçeler

Küçük inovatif cihazlar IoT (Şeylerin interneti) pazarında hızla hacmini artırmaya devam ediyor. Onlardan biri de; The Edyn Sensor. Bir kitlesel fonlama sitesinden yüksek miktarda yatırım toplayan The Edyn, internet üzerinden takip edilebilen bir bahçe sensörü. Toprağınızın nemini, PH’ını, sıcaklığını, ışık miktarını, besin miktarını gerçek zamanlı ölçümleyen ve bir aplikasyon üzerinden takibini sağlayan bir sistem.

Sensör vana, sulama sistemi gibi diğer cihazlara da bağlanabilmekte ve onların da aplikasyon üzerinden uzaktan yönetimine olanak sağlamakta.

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

ALTERNATİF TASARIMLAR

Kendi Rüzgar Türbinini Kendi Üretmek İsteyenlere !

Uluslararası Green Design Contest yarışmasın “kendin yap” kategorisinde  dereceye giren projelerden biri de kendin yap rüzgar türbinleri için özel tasarım türbin kanadı. Bu profesyonel fiberglas ve mukavvadan yapılan bu rüzgar

Akıllı Ürünler

Kartal Belediyesi’nden Akıllı Dönüşümle Sokak Hayvanlarına Mama

Sokak hayvanlarını unutmayan Kartal Belediyesi, faaliyete geçirdiği akıllı dönüşüm kutuları ile sokak hayvanlarının mama ihtiyacını gideriyor. Atık yönetiminin kentler açısından yaşamsal önem taşıdığı biliniyor.Bununla birlikte, atık yönetiminin sokakta yaşayan hayvanlar için

ALTERNATİF TASARIMLAR