İngiltere’de Dünyanın İlk Çift Katlı Elektrikli Şehir Otobüsleri

İngiltere’de Dünyanın İlk Çift Katlı Elektrikli Şehir Otobüsleri

Elektrikli otomobiller giderek yaygınlaşırken, sıra toplu taşıma araçlarına geldi. İkonik otobüsleri ile ünlü bir başkent, dünyanın ilk çift katlı elektrikli şehir otobüslerini kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Toplu taşıma alanında da elektrikli araçlar görülüyor. Elektrikli otobüslerin uzun vadede toplu taşımacılıkta daha çok yer tutacağı öngörülebilir.

Elektrikli otomobiller giderek yaygınlaşırken bir haber de toplu taşıma araçlarından geldi. Şehir içi ulaşımda büyük rol oynayan otobüslerin çift katlı olanları da yakın gelecekte elektrikli olmaya hazırlanıyor. Bu konuda dünyada bir ilk ise, ikonik otobüsleri ile ünlü Londra’da gerçekleşecek. İngiltere’nin başkentinde çift katlı elektrikli şehir otobüsleri yakında kullanıma girecek.

Tek Şarj İle Ne Kadar Yol Gidiyor?

Şehrin dünyaca ünlü kırmızı otobüsleri ile aynı görünüme sahip olan elektrikli otobüsler, önümüzdeki aydan itibaren seferde. Tek şarj ile 290 kilometre yol yapabilen araçlar, günlük rotasyonunu tekrar şarj olmaya ihtiyaç duymadan tamamlayacak. Gün sonunda garaja çekilecek otobüsler sabah kullanım için tekrar şarj edilecek.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Enerji Yöneticisi ve Etüt-Proje Sertifika Eğitimleri Düzenleniyor

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Enerji Eğitim-Etüt, Uygulama ve Araştırma Merkezi (OKÜ ENERMER),T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan almış olduğu yetki çerçevesinde, Enerji Yöneticisi ve Etüt-Proje Sertifika Eğitimleri düzenlemeye devam ediyor.

HABERLER

U-Line ile Red Dot 2015 Aydınlatma Tasarım Ödülü

Omlet İstanbul tasarım ofisi tarafından tasarlanan İkizler Aydınlatma’nın yeni ürünü U-Line sarkıt, dünyanın en prestijli ödüllerinde biri kabul edilen ‘2015 Red Dot Tasarım Ödülü’ne layık görüldü.  2014 ‘te Türkiye’de Design Turkey İyi

Rüzgar enerjisi 0 Comments

TÜREB İki Yarışmaya İmza Atıyor

TÜREB tarafından “Türkiye’de Rüzgar” konulu fotoğraf ve resim yarışması düzenleniyor. Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği’nin (TÜREB), 15 Haziran Dünya Rüzgar Günü etkinlikleri kapsamında hayata geçirdiği “Türkiye’de Rüzgar” konulu fotoğraf ve resim

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply