İngiltere’de Dünyanın İlk Çift Katlı Elektrikli Şehir Otobüsleri

İngiltere’de Dünyanın İlk Çift Katlı Elektrikli Şehir Otobüsleri

Elektrikli otomobiller giderek yaygınlaşırken, sıra toplu taşıma araçlarına geldi. İkonik otobüsleri ile ünlü bir başkent, dünyanın ilk çift katlı elektrikli şehir otobüslerini kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Toplu taşıma alanında da elektrikli araçlar görülüyor. Elektrikli otobüslerin uzun vadede toplu taşımacılıkta daha çok yer tutacağı öngörülebilir.

Elektrikli otomobiller giderek yaygınlaşırken bir haber de toplu taşıma araçlarından geldi. Şehir içi ulaşımda büyük rol oynayan otobüslerin çift katlı olanları da yakın gelecekte elektrikli olmaya hazırlanıyor. Bu konuda dünyada bir ilk ise, ikonik otobüsleri ile ünlü Londra’da gerçekleşecek. İngiltere’nin başkentinde çift katlı elektrikli şehir otobüsleri yakında kullanıma girecek.

Tek Şarj İle Ne Kadar Yol Gidiyor?

Şehrin dünyaca ünlü kırmızı otobüsleri ile aynı görünüme sahip olan elektrikli otobüsler, önümüzdeki aydan itibaren seferde. Tek şarj ile 290 kilometre yol yapabilen araçlar, günlük rotasyonunu tekrar şarj olmaya ihtiyaç duymadan tamamlayacak. Gün sonunda garaja çekilecek otobüsler sabah kullanım için tekrar şarj edilecek.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Bursa’nın 3 Jeotermal Alanı İhaleye Çıkarılıyor

Bursa`da 3 jeotremal kaynak-doğal mineralli su arama ruhsatlı saha ihale yoluyla özel sektöre açılacak.  Bursa İl Özel İdaresi Çevre ve Sağlık Daire Başkanlığı`ndan yapılan duyuruya göre, il sınırları içindeki bazı

HABERLER

Teknoloji ve Şehir Birbirini Tamamlamalı

  Barselona Şehir Konseyi CIO’su Manuel Sanroma, Barselona’nın İstanbul’a yol gösterici niteliklere sahip olduğunun altını çizerek, teknolojinin ve şehrin birbirini tamamlaması gerektiğine işaret etti. Yakın bir zamanda dünyanın en önemli şehirleri akıllı

HABERLER

Türk Ytong İle 50 Yılda 10 Milyar Doları Aşkın Enerji Tasarrufu

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) tarafından Türk Ytong’un da desteği ile 20-21 Şubat’ta düzenlenen 3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi, Swissotel’de gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıl 50. Yılını kutlayan Türk Ytong’un misafiri

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply