İngiltere’de Dünyanın İlk Çift Katlı Elektrikli Şehir Otobüsleri

İngiltere’de Dünyanın İlk Çift Katlı Elektrikli Şehir Otobüsleri

Elektrikli otomobiller giderek yaygınlaşırken, sıra toplu taşıma araçlarına geldi. İkonik otobüsleri ile ünlü bir başkent, dünyanın ilk çift katlı elektrikli şehir otobüslerini kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Toplu taşıma alanında da elektrikli araçlar görülüyor. Elektrikli otobüslerin uzun vadede toplu taşımacılıkta daha çok yer tutacağı öngörülebilir.

Elektrikli otomobiller giderek yaygınlaşırken bir haber de toplu taşıma araçlarından geldi. Şehir içi ulaşımda büyük rol oynayan otobüslerin çift katlı olanları da yakın gelecekte elektrikli olmaya hazırlanıyor. Bu konuda dünyada bir ilk ise, ikonik otobüsleri ile ünlü Londra’da gerçekleşecek. İngiltere’nin başkentinde çift katlı elektrikli şehir otobüsleri yakında kullanıma girecek.

Tek Şarj İle Ne Kadar Yol Gidiyor?

Şehrin dünyaca ünlü kırmızı otobüsleri ile aynı görünüme sahip olan elektrikli otobüsler, önümüzdeki aydan itibaren seferde. Tek şarj ile 290 kilometre yol yapabilen araçlar, günlük rotasyonunu tekrar şarj olmaya ihtiyaç duymadan tamamlayacak. Gün sonunda garaja çekilecek otobüsler sabah kullanım için tekrar şarj edilecek.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Mühendis Adaylarına Rüzgar Enerjisi Anlatıldı

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği’nin (TÜREB) geçtiğimiz hafta Karadenize düzenlediği gezide, üç üniversitede rüzgar enerjisi sektörü anlatıldı. Türkiye’de başta rüzgar sektörü olmak üzere, yenilenebilir enerji alanında önemli oranda mühendis açığı olduğunu

ENERJİ YÖNETİMİ

“YEGM Teknik İncelemeleri Kısa Sürede Yapabilirse, Güven Ortamı Oluşur”

TÜREB Başkanı Mustafa Serdar Ataseven: “Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü’de teknik incelemeleri kısa sürede yapabilirse, yüksek bedellerle lisans alma süreci sona erer. Lisans ticareti yerine yatırım süreci daha net bir şekilde ortaya

HABERLER

HES’lerin Etkileri Keçiler Üzerinden Takip Edilecek

HES’lerin doğal hayata etkisinin araştırılması için Vençenik Dağı’nda keçiler uydu vericisiyle izlemeye alındı. Takip ekipmanlarının bedeli HES’çi firmalara ödetildi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply