İngiltere’de Bir Rüzgar Çiftliği Daha Hizmete Girdi

İngiltere’de Bir Rüzgar Çiftliği Daha Hizmete Girdi

Alman geliştirici BayWa, Kuzey İngiltere’de 29.7 MW’lık Fraisthorpe rüzgar çiftliğini hizmete soktu.

http://blog.radikal.com.tr’den aldığımız veriler çerçevesinde, National Grid istatistiklerine göre 2015 yılı İngiltere için rüzgar enerjisi üretimi açısından rekor yılı olarak kayıtlara geçti.

Rüzgar Enerji Santralleri’nin İngiltere kurulu gücündeki payı yüzde 11 olurken bunun yüzde 5,8’i onshore tipi ve yüzde 5,2’side offshore tipi rüzgar santrallerinden gerçekleştirildi. 2015 yılında onshore rüzgar enerjisi gücü 403 MW artarken, offshore rüzgar enerjisi alanındaki gücü ise 1,061.05 MW artış gösterdi.

İngiltere’nin yüzde 30’una tekabül eden 8,25 milyon evin elektriği rüzgar enerji santrallerinden sağlandı. Yenilenebilir enerji bazlı 17,3 TWs üretim yaparken toplam elektrik üretiminin içerisinde yenilenebilir enerjinin payı yüzde 23,5 oldu.

Bu paralelde, Alman geliştirici BayWa, kuzey İngiltere’de 29.7 MW’lık Fraisthorpe rüzgar çiftliğini hizmete soktu.

Haziran başlarında, Yorkshire Bridlington yakınlarında kurulan 3.3 MW’lık dokuz adet V112 türbininden oluşan rüzgar çiftliği faaliyete başladı.

Alman geliştirici şirketi olan BayWa, projeyi 2014 Aralık ayında satın almış ve 2015 Mart ayında da inşaatını başlatmıştı.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Geleceğe Yön Verecek Otomobil Modelleri

İş ya da zevk için olması fark etmez, hepimiz arabalarımızın ailemiz ve çevremiz için güvenilir olmasını aynı zamanda da fiyatıyla elimizi yakmamasını istiyoruz. Peki biz sırf elimizi yakmasın diye ezber

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Mayıs 2016 Yenilenebilir Enerji Eğitim Merkezi Eğitim Programı Gerçekleştirilecek

Çataklı Enerji Eğitim tarafından düzenlenen Mayıs 2016 Yenilenebilir Enerji Eğitim Merkezi Eğitim Programı gerçekleştirilecek. Çataklı Enerji Eğitim tarafından düzenlenen Mayıs 2016 Yenilenebilir Enerji Eğitim Merkezi Eğitim Programı; 2 Günlük TEDAŞ

HABERLER

Mayıs’ta 3.7 GW`lik Lisanssız Kapasite Tahsisi

[space height=”HEIGHT”] Mayıs ayı lisanssız güneş ve rüzgar enerjisi yatırımları için toplam 3711,7 magawatt’lık kapasite tahsisi yapıldı. enerjigunlugu.net’in harbine göre, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. ( TEİAŞ)`ın açıkladığı Mayıs-2015 lisanssız RES-GES

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply