İngiltere’de Bir Rüzgar Çiftliği Daha Hizmete Girdi

İngiltere’de Bir Rüzgar Çiftliği Daha Hizmete Girdi

Alman geliştirici BayWa, Kuzey İngiltere’de 29.7 MW’lık Fraisthorpe rüzgar çiftliğini hizmete soktu.

http://blog.radikal.com.tr’den aldığımız veriler çerçevesinde, National Grid istatistiklerine göre 2015 yılı İngiltere için rüzgar enerjisi üretimi açısından rekor yılı olarak kayıtlara geçti.

Rüzgar Enerji Santralleri’nin İngiltere kurulu gücündeki payı yüzde 11 olurken bunun yüzde 5,8’i onshore tipi ve yüzde 5,2’side offshore tipi rüzgar santrallerinden gerçekleştirildi. 2015 yılında onshore rüzgar enerjisi gücü 403 MW artarken, offshore rüzgar enerjisi alanındaki gücü ise 1,061.05 MW artış gösterdi.

İngiltere’nin yüzde 30’una tekabül eden 8,25 milyon evin elektriği rüzgar enerji santrallerinden sağlandı. Yenilenebilir enerji bazlı 17,3 TWs üretim yaparken toplam elektrik üretiminin içerisinde yenilenebilir enerjinin payı yüzde 23,5 oldu.

Bu paralelde, Alman geliştirici BayWa, kuzey İngiltere’de 29.7 MW’lık Fraisthorpe rüzgar çiftliğini hizmete soktu.

Haziran başlarında, Yorkshire Bridlington yakınlarında kurulan 3.3 MW’lık dokuz adet V112 türbininden oluşan rüzgar çiftliği faaliyete başladı.

Alman geliştirici şirketi olan BayWa, projeyi 2014 Aralık ayında satın almış ve 2015 Mart ayında da inşaatını başlatmıştı.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Mopaş’tan Jeotermal Enerjiye 10 Milyon Dolarlık Yatırım

TÜRKİYE genelindeki 89 işyerinde 2 bin 500 çalışanıyla çeşitli alanlarda hizmet veren Mopaş Marketçilik A.Ş.’nin Manisa’nın Salihli İlçesi’nde 10 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdiği jeotermal ısıtmalı serası, düzenlenen törenle hizmete

HABERLER

Rüzgar ve Güneşte Lisans Başvuruları İçin Ölçüm Tebliği Yürürlükten Kaldırıldı!

Bugünkü resmi gazetede yayınlanan ” Rüzgar ve Güneş Enerjisine Dayalı Lisans Başvurularına İlişkin Ölçüm Standardı Tebliğinin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Tebliğ” ile , şu anda bu konularda lisansa dayalı işlerde yapılması

HABERLER

Enerjisini Güneşten Alan Sinyalizasyon Sistemi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek güneş enerjisi ile çalışan trafik sinyalizasyon sistemi kurdu. Kızılırmak Caddesi ile Emrah Caddesi’nin kesiştiği kavşakta test amaçlı olarak kullanılan sistem, kavşaklarda altyapı çalışması

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply