İngiltere’de Akıllı Şehirler Toplantısı

İngiltere’de Akıllı Şehirler Toplantısı

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi “Akıllı Şehir Projesi” ile uluslararası alanda yeni başarılar elde etmeye devam ediyor.

Akıllı şehirler geleceğin önemli olgularından birisi olacak. Türkiye’de de akıllı şehirler konusunda önemli çalışmalar yapılıyor.

www.haberler.com’un haberine göre, 5 milyon Euro hibe almaya hak kazanan Tepebaşı Belediyesi’nin proje ortakları, 2. periyodik teknik toplantı için İngiltere’nin Nottingham kentinde bir araya geldiler. Toplantılarda Tepebaşı Belediyesi adına proje yöneticisi Murat Aksu, proje finans uzmanı Çiğdem Bozoklu, projesi halkla ilişkiler uzmanları Dr. N. Tunga Köroğlu ve Nurçin Coşkun Ünlü’nün yanı sıra Nottingham Belediye Başkanı Jackie Morris, Nottingham Trent üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Edwark Peck, Nottingham Şehir Konseyi Temsilcisi Alison Stacey, Cartif Proje Koordinatörü Sergio Sanz katılırken Avrupa Komisyonu’nun 2015-2020 yılları arasında yürüteceği ve 1 Ocak 2015 itibariyle çalışmalara başlamış olan projenin 22 paydaşının arasından Türkiye ayağında olan Demir Enerji, Ölçsan, Energon ve Anadolu Üniversitesi temsilcileri yer aldı. 2. periyodik teknik toplantısında ise, proje kapsamında uygulama alanlarında kaydedilen gelişmeler, ilerleyen aşamalar ve izlenecek ortak metotlar ele alındı. Projenin başarıyla ilerlediği vurgulandığı toplantının 3. periyodu önümüzdeki yıl Şubat ayı içinde Eskişehir Tepebaşı’nda gerçekleşecek.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Çin 250 Bin Elektrikli Araç Satışı Hedefliyor

Çin Otomobil Üreticileri Birliği, ülkede bu yıl elektrikli araç satışında sayının 250 bine ulaşmasını ve Çin’in bu alanda ilk sırada olan ABD’yi geçeceğini öngörüyor. Ulaşımda elektrikli araçlar yer bulmaya çalışırken,

Güneş EnerjisiB 0 Comments

3 milyon 350 bin TL Değerindeki UNİKOP Enerji Evi Projesi Başladı

Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür, maliyeti 3 milyon 350 bin TL değerindeki UNİKOP Enerji Evi Projesinin başladığını söyledi. KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı ve Niğde Üniversitesi Rektörü Prof.

HABERLER 0 Comments

Faraday Future Herkese Hitap Etmeyecek

Gizliliği ile insanlarda büyük merak uyandıran Faraday Future, 2016 Consumer Electronics Show’da konsept arabasını göstermişti. Elektrikli otomobillerde de segment farklılığı ortaya çıkıyor. Özellikle lüks otomobil kategorisi yüksek satıkş fiyatlarıyla dikkat