İnci Akü ile Japon GS Yuasa İşbirliği

İnci Akü ile Japon GS Yuasa İşbirliği

Dünyanın en büyük akü üreticilerinden Japon akü şirketi GS Yuasa ile ortaklık anlaşması yapan İnci Akü’nün yöneticileri, İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında yeni hedeflerini açıkladı.

www.haberbilir.com’un haberine göre, İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, anlaşmayla 200 milyon TL’lik yatırımın önünün açıldığını belirtti.

Dünyanın en büyük akü üreticilerinden Japon akü şirketi GS Yuasa ile ortaklık anlaşması yapan İnci Akü’nün yöneticileri, İstanbul’da organize edilen basın toplantısında yeni hedeflerini deklare etti. Ortaklıktan doğan İnci GS Yuasa’nın İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, ulusal ve uluslararası pazarlarda çıtayı yükseltmenin amaçlandığı belirterek “Önceliği kapasite artırma çalışmalarına vereceğiz. 5 senelik vadede yapılacak yatırım tutarının toplamda 200 Milyon TL’yi bulacak” dedi.

5 ay önce İzmir’de atılan imzayla Türkiye’nin küresel anlamda büyük bir yatırımcı kazandığını vurgulayan Elbirlik, bunun İnci Akü için olabildiği kadar Türkiye ekonomisi için de kıymet taşıdığını kaydetti. Ortaklıktan kısa bir süre sonra Türkiye ve Avrupa pazarı için kuvvetli hedeflerle yola çıktıklarını belirten Elbirlik, önümüzdeki 5 sene için planlarını şu şekilde söyledi: “Starter ve endüstriyel fabrikalarımızın kapasitelerini güçlendireceğiz ve beş senelik süreçte toplam kapasitemizi 2 katına çıkaracağız. İnci GS Yuasa olarak toplam 200 milyon TL yatırım gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Toplam yatırımımızın yüzde 50’sini teknoloji gelişimi alanında kullanacağız. Kapasite artırma çalışmalarıyla istihdam rakamımızı 5 sene içinde 2 katına çıkaracağız. Böylece, Türkiye’deki işgücünü de katkı sağlayacağız. Geçtiğimiz senenin ikinci 6 aylık periyodunda toplam satış gelirlerimizde %3 gelişme gerçekleştirdik; hedefimiz 5 sene içinde toplam satış gelirimizi 3 katına, ihracat satış gelirimizi ise Dört katına çıkarmak olacak”.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“İnsanlığın Enerji Kaynakları Kullanımında Sicili Parlak Değil”

Palmet Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Doğanay Samuray: “Bugün geldiğimiz noktada, insanlığın enerji kaynaklarının doğru kullanımı konusunda sicili ne yazık ki çok da parlak değil.” Palmet Enerji A.Ş’nin 30. yılı kapsamında İstanbul Bilgi

HABERLER

Türkiye’de Üretilen 9.9 MW’lık Güneş Gücü Romanya’ya

Çinli güneş paneli üreticisi China Sunergy’nin Türkiye ayağı olan CSUN Eurasia’nın Romanya pazarı için 9.9 MW’lık modül siparişi aldığı açıklandı. CSUN’dan konu ile ilgili yapılan açıklamada siparişin Romanya’da faaliyet gösteren

Şirket Haberleri

Jeotermalde Ormat ve Toshiba İşbirliği

ABD jeotermal enerji şirketi olan Ormat Teknolojileri A.Ş. Toshiba ile enerji üretim sistemi ve hizmeti sağlama konusunda anlaştı. Jeotermal enerji santralleri konusunda dünya devi kuruluşlar işbirliği geliştiriyor. ABD jeotermal enerji

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply