Hollanda Bütünüyle Elektrikli Otomobile Geçmeye Hazırlanıyor

Hollanda Bütünüyle Elektrikli Otomobile Geçmeye Hazırlanıyor

Hollanda 2025’de Dizel ve Benzinli araç satışını yasaklayıp, sadece Elektrikli Otomobil veya yeşil enerji ile çalışan araçlara geçmeye hazırlanıyor.

Ulaşım sisteminde yüzde yüz elektrikli araç kullanımını hedefleyen ülkeler bulunduğu biliniyor. Hollanda’da bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren ülkelerden biri.

www.turkinfo.nl’nin haberine göre, İşçi Partisi PvdA tarafından meclise sunulan yeni yasa teklifi yasak yerine hedef olarak değiştirilerek onaylandı. İşçi Partisi, meclise sunduğu yeni yasa teklifi ile, 2025 yılından itibaren Dizel ve Benzinli araç satışının yasaklanmasını önermişti.

Mecliste yapılan görüşmelerde, tamamen yasaklanması çok köklü bir değişiklik olarak görüldüğünden, çoğunluk tarafından 2025 yılına kadar Dizel ve Benzinli araç satışının en aza indirgenmesi hedeflenecek olarak onaylandı.
Hollanda 2025 sadece elektrikli otomobil hedefine ulaşmak için ilerleyen yıllarda özendirici yasal değişikliklere gidecek. Yine ülke genelinde elektrikli şarj istasyonlarının sayısı arttırılacak. Elektrikli araçlardan ÖTV alınmaması, Elektrikli araçlarının vergisinin azaltılması gündeme gelecek.
Avrupa Otomobil Üreticileri Derneği (ACEA) verilerine göre, Avrupa Birliği ülkelerinde en fazla elektrikli otomobil ise Hollanda’da satıldı.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Üretimi

Müslümanlardan İklim Değişikliği Mücadelesi

İslam dünyasının önde gelen isimleri, yeryüzündeki tüm müslümanları, dünyanın geleceğini tehdit eden iklim değişikliğiyle aktif mücadeleye çağıracak. İklim değişikliği dünyadaki çeşitli grupları ve kesimleri harekete geçiriyor. Müslüman bilim insanları, akademisyenler

HABERLER

Sera Gazı Emisyonları Takibi Yönetmeliği Yolda

Sera gazı emisyonu 2016 yılının Nisan ayı sonunda zorunlu olarak bir rapor olarak sunulacak. Bu raporlar, 1 Ocak-31 Aralık 2015 tarihleri arasında izlenecek yıllık emisyon miktarlarını kapsayacak. Yıllık emisyonların izlenmesi,

Biyo Enerji 0 Comments

Çubuk Belediye’sinden Biyogaz Tesisi Kurulmasına Destek

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, gübre üreticilerinden hayvansal atıkların biyogaz tesisinde işlenerek elektrik enerjisine dönüştürülmesi konusunda çalışma başlatılmasını istedi. Türkiye’de özel sektörün biyogazdan elektrik üretimi konusunda çalışma yaptığı biliniyor. Buna

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply