Hollanda Bütünüyle Elektrikli Otomobile Geçmeye Hazırlanıyor

Hollanda Bütünüyle Elektrikli Otomobile Geçmeye Hazırlanıyor

Hollanda 2025’de Dizel ve Benzinli araç satışını yasaklayıp, sadece Elektrikli Otomobil veya yeşil enerji ile çalışan araçlara geçmeye hazırlanıyor.

Ulaşım sisteminde yüzde yüz elektrikli araç kullanımını hedefleyen ülkeler bulunduğu biliniyor. Hollanda’da bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren ülkelerden biri.

www.turkinfo.nl’nin haberine göre, İşçi Partisi PvdA tarafından meclise sunulan yeni yasa teklifi yasak yerine hedef olarak değiştirilerek onaylandı. İşçi Partisi, meclise sunduğu yeni yasa teklifi ile, 2025 yılından itibaren Dizel ve Benzinli araç satışının yasaklanmasını önermişti.

Mecliste yapılan görüşmelerde, tamamen yasaklanması çok köklü bir değişiklik olarak görüldüğünden, çoğunluk tarafından 2025 yılına kadar Dizel ve Benzinli araç satışının en aza indirgenmesi hedeflenecek olarak onaylandı.
Hollanda 2025 sadece elektrikli otomobil hedefine ulaşmak için ilerleyen yıllarda özendirici yasal değişikliklere gidecek. Yine ülke genelinde elektrikli şarj istasyonlarının sayısı arttırılacak. Elektrikli araçlardan ÖTV alınmaması, Elektrikli araçlarının vergisinin azaltılması gündeme gelecek.
Avrupa Otomobil Üreticileri Derneği (ACEA) verilerine göre, Avrupa Birliği ülkelerinde en fazla elektrikli otomobil ise Hollanda’da satıldı.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Akıllı Ürünler

Philips’ten 11 milyar Euro’luk Yeşil Ürün Satışı

Philips, yeşil ürün satışlarının toplam satış içindeki payını yüzde 52’ye yükselterek 11,1 milyar Euro’luk yeşil ürün satışı gerçekleştirdi. Yeşil inovasyon kavramı,  Klimatolog Prof. Dr. Barbaros Gönençgil’e göre, çevreye olan baskının azaltıldığı bir

HABERLER

E.On Yenilenebilir Enerjideki Payını Artıracak

Almanya’nın en büyük elektrik şirketi E.On kömür, gaz ve nükleerden çıkacağını açıkladı.  Dünyanın önde gelen elektrik şirketlerinin yenilenebilir enerjiye ağırlık vereceklerini içeren açıklamalar hemen her hafta yayınlanmaya başladı. yesilgazete.org’da yayımlanan

HABERLER

Türkiye’nin İlk Orta Gerilim Güneş Projesi Devreye Alındı

Merk Solar, Türkiye’nin ilk Orta Gerilim (OG) Şebeke ’den bağlı güneş enerji projesini devreye aldı.Ağustos ayında Gürsu Belediyesi tarafından ihalesi yapılan proje Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından destekleniyor.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply