Hollanda Bütünüyle Elektrikli Otomobile Geçmeye Hazırlanıyor

Hollanda Bütünüyle Elektrikli Otomobile Geçmeye Hazırlanıyor

Hollanda 2025’de Dizel ve Benzinli araç satışını yasaklayıp, sadece Elektrikli Otomobil veya yeşil enerji ile çalışan araçlara geçmeye hazırlanıyor.

Ulaşım sisteminde yüzde yüz elektrikli araç kullanımını hedefleyen ülkeler bulunduğu biliniyor. Hollanda’da bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren ülkelerden biri.

www.turkinfo.nl’nin haberine göre, İşçi Partisi PvdA tarafından meclise sunulan yeni yasa teklifi yasak yerine hedef olarak değiştirilerek onaylandı. İşçi Partisi, meclise sunduğu yeni yasa teklifi ile, 2025 yılından itibaren Dizel ve Benzinli araç satışının yasaklanmasını önermişti.

Mecliste yapılan görüşmelerde, tamamen yasaklanması çok köklü bir değişiklik olarak görüldüğünden, çoğunluk tarafından 2025 yılına kadar Dizel ve Benzinli araç satışının en aza indirgenmesi hedeflenecek olarak onaylandı.
Hollanda 2025 sadece elektrikli otomobil hedefine ulaşmak için ilerleyen yıllarda özendirici yasal değişikliklere gidecek. Yine ülke genelinde elektrikli şarj istasyonlarının sayısı arttırılacak. Elektrikli araçlardan ÖTV alınmaması, Elektrikli araçlarının vergisinin azaltılması gündeme gelecek.
Avrupa Otomobil Üreticileri Derneği (ACEA) verilerine göre, Avrupa Birliği ülkelerinde en fazla elektrikli otomobil ise Hollanda’da satıldı.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

YEKDEM Kapsamındaki Rüzgar Santrallerinden Bazıları Yüzde 15’e Varan Gelir Kayıplarına Uğradı”

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) Başkanı Mustafa Serdar Ataseven, YEKDEM kapsamındaki rüzgar santrallerinden bazılarının, yüzde 15’e varan gelir kayıplarına uğradıklarını belirtti. Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) Başkanı Mustafa Serdar Ataseven,

HABERLER

Türkiye’nin İlk Yakıt Pilleri Yaz Okulu Başladı

Bursa Teknik Üniversitesi, Karadeniz Üniversiteler Birliği ile ’Yakıt Pilleri Yaz Okulu’ programını başlatıldı. Etkinliğe 13 ülkeden yüksek lisans öğrencileri ve uzmanlar katılıyor. Havva Aslanoba Otelcilik Turizm Meslek Lisesi’nde düzenlenen ve

HABERLER 0 Comments

ABD’de Elektrikli Otomobillerden Oluşan Filosuyla Araç Paylaşım Girişimi Başladı

Tamamı elektrikli otomobillerden oluşan filosuyla araç paylaşım girişimi: Green Commuter Dünyada elektrikli araç gerçeği artık hemen hemen tüm otomotiv dünyasında kabul görüyor. Elektrikli araç üretimine yönelik kuruluşlar şimdiden hummalı bir

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply