Harley-Davidson İlk Elektrikli Motosikletini Gün Işığına Çıkardı

Harley-Davidson İlk Elektrikli Motosikletini Gün Işığına Çıkardı

İlk motosikleti ürettiği 101 yıldan bu yana  ilk defa elektrikli motosikleti  “LiveWire” ismiyle gün ışığına çıkardı.

Harley-Davidson-Livewire-Light-537x348Harley-Davidson 1903 yılından bu yana gürültülü çok benzin yakan motosikletler üretiyor.  İlk motosikleti ürettiği 101 yıldan bu yana  ilk defa elektrikli motosikleti  “LiveWire” ismiyle gün yüzüne çıkarıyor. Bisiklet kullanıcıları yalnızca bisikletin hayalini kurmakla kalmayacak, çünkü LiveWire 4 dakikadan daha az bir zamanda 0-100 km gidebiliyor ve sesi savaş jeti ve banshee karışımı gibi.

LimeWire 74 beygirgücü ve 52 foot-libre-saniye tork

Gürültü yapan gaz patlamalarının yerine LimeWire, elektrikli V-ikiz motoruyla çok tiz bir vızıltı üretir. 92 mph olan en yüksek hıza ulaşmak için LimeWire 74 beygirgücü ve 52 foot-libre-saniye tork harcıyor. Motosikletin, 220 volt sistemde şarj edilebildiğinde 3.5 saate denk gelen kapasiteli bir lityum iyon  bataryası da bulunuyor.

Harley-Davidson mühendisleri, motosikleti oluştururken en zor parçanın bu ağır bataryayı şekillendirmek olduğunu söylediler. Ayrıca LiveWire’ı n egzos sistemi gerektirmediğini belirttiler.

Ancak sizlere kötü bir haberimiz var: LiveWire henüz satışa çıkmadı ! Şu anda sadece ABD’de Project LiveWire (LiveWire Projesi) adı altında bir lansman ile 30 eyaleti dolaşan motorsiklet, kullanıcıların yorum ve eleştirileri ile yeniden şekillenecek.

Çeviri Haber: inhabitat.com

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

Aksa’dan Jeneratör Kiralama Hizmeti

Aksa, jeneratör kiralama hizmetiyle; Türkiye’de ve dünyanın farklı noktalarında yer alan ofisleriyle yurtiçi ve yurtdışındaki organizasyonların ve firmaların acil enerji ihtiyacına çözüm sağlıyor. Ekonomi açısından en önemli unsurlardan biri olan

HABERLER

“Türkiye, Çevreyle Beraber Enerji Yatırımlarını Geliştirecek”

Bakan Taner Yıldız, Csun Eurasia üretim tesisinin açılışında konuştu: “Türkiye çevreye rağmen değil, çevreyle beraber enerji yatırımlarını geliştirmek istiyor ve iklim değişikliğine olan enerjinin olumsuz katkısını olabildiğince olumlu moda doğru

HABERLER

Jeotermal, Biyokütle ve Güneş Enerjisi İçin ORC Üretimi Semineri

4 Ekim tarihinde İstanbul çok önemli bir seminere daha ev sahipliği yapacak. Turboden firması tarafından sunulacak olan Yenilenebilir Enerji Kaynakları (jeotermal, biyokütle ve güneş enerjisi) Kullanılarak Elektrik Üretiminde Organik Rankine