Harley-Davidson İlk Elektrikli Motosikletini Gün Işığına Çıkardı

Harley-Davidson İlk Elektrikli Motosikletini Gün Işığına Çıkardı

İlk motosikleti ürettiği 101 yıldan bu yana  ilk defa elektrikli motosikleti  “LiveWire” ismiyle gün ışığına çıkardı.

Harley-Davidson-Livewire-Light-537x348Harley-Davidson 1903 yılından bu yana gürültülü çok benzin yakan motosikletler üretiyor.  İlk motosikleti ürettiği 101 yıldan bu yana  ilk defa elektrikli motosikleti  “LiveWire” ismiyle gün yüzüne çıkarıyor. Bisiklet kullanıcıları yalnızca bisikletin hayalini kurmakla kalmayacak, çünkü LiveWire 4 dakikadan daha az bir zamanda 0-100 km gidebiliyor ve sesi savaş jeti ve banshee karışımı gibi.

LimeWire 74 beygirgücü ve 52 foot-libre-saniye tork

Gürültü yapan gaz patlamalarının yerine LimeWire, elektrikli V-ikiz motoruyla çok tiz bir vızıltı üretir. 92 mph olan en yüksek hıza ulaşmak için LimeWire 74 beygirgücü ve 52 foot-libre-saniye tork harcıyor. Motosikletin, 220 volt sistemde şarj edilebildiğinde 3.5 saate denk gelen kapasiteli bir lityum iyon  bataryası da bulunuyor.

Harley-Davidson mühendisleri, motosikleti oluştururken en zor parçanın bu ağır bataryayı şekillendirmek olduğunu söylediler. Ayrıca LiveWire’ı n egzos sistemi gerektirmediğini belirttiler.

Ancak sizlere kötü bir haberimiz var: LiveWire henüz satışa çıkmadı ! Şu anda sadece ABD’de Project LiveWire (LiveWire Projesi) adı altında bir lansman ile 30 eyaleti dolaşan motorsiklet, kullanıcıların yorum ve eleştirileri ile yeniden şekillenecek.

Çeviri Haber: inhabitat.com

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

YATIRIMCI 0 Comments

Efeler JES Çevresinde Ağaç Dikme Kampanyası

Güriş Holding, Germencik’te bulunan Efeler jeotermal santralinin çevresinde ağaç dikme kampanyası başlattı. Kampanya yöre halkından da büyük ilgi gördü. Efeler JES Genel Koordinatörü Necati Bayrakoğlu tarafından bizzat yürütülen kampanyada, Mart ayının ikinci

HABERLER

TFF’nin Yeni Tesisi Çevre Dostu ve LEED Sertifikalı Olacak

Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nin temeli yarın atılacak. Yeni tesis LEED- Çevre Dostu Tasarım kriterlerine göre inşa edilecek. Riva’daki Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hasan Doğan Milli

HABERLER

Teşviksiz Büyüyen Günısı Sektörü İhracat Rekorları Kırıyor

DHA’dan elimize ulaşan haber bizleri gururlandırmayı başardı zira haber büyüyebilmek ve gelişebilmek için ne yazık ki devlet teşviğine ihtiyaç duyan yenilenebilir enerji sektörü için iyi bir örnek teşkil edebilir. Herhangi