Harley-Davidson İlk Elektrikli Motosikletini Gün Işığına Çıkardı

Harley-Davidson İlk Elektrikli Motosikletini Gün Işığına Çıkardı

İlk motosikleti ürettiği 101 yıldan bu yana  ilk defa elektrikli motosikleti  “LiveWire” ismiyle gün ışığına çıkardı.

Harley-Davidson-Livewire-Light-537x348Harley-Davidson 1903 yılından bu yana gürültülü çok benzin yakan motosikletler üretiyor.  İlk motosikleti ürettiği 101 yıldan bu yana  ilk defa elektrikli motosikleti  “LiveWire” ismiyle gün yüzüne çıkarıyor. Bisiklet kullanıcıları yalnızca bisikletin hayalini kurmakla kalmayacak, çünkü LiveWire 4 dakikadan daha az bir zamanda 0-100 km gidebiliyor ve sesi savaş jeti ve banshee karışımı gibi.

LimeWire 74 beygirgücü ve 52 foot-libre-saniye tork

Gürültü yapan gaz patlamalarının yerine LimeWire, elektrikli V-ikiz motoruyla çok tiz bir vızıltı üretir. 92 mph olan en yüksek hıza ulaşmak için LimeWire 74 beygirgücü ve 52 foot-libre-saniye tork harcıyor. Motosikletin, 220 volt sistemde şarj edilebildiğinde 3.5 saate denk gelen kapasiteli bir lityum iyon  bataryası da bulunuyor.

Harley-Davidson mühendisleri, motosikleti oluştururken en zor parçanın bu ağır bataryayı şekillendirmek olduğunu söylediler. Ayrıca LiveWire’ı n egzos sistemi gerektirmediğini belirttiler.

Ancak sizlere kötü bir haberimiz var: LiveWire henüz satışa çıkmadı ! Şu anda sadece ABD’de Project LiveWire (LiveWire Projesi) adı altında bir lansman ile 30 eyaleti dolaşan motorsiklet, kullanıcıların yorum ve eleştirileri ile yeniden şekillenecek.

Çeviri Haber: inhabitat.com

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Elon Musk’tan Powerwall’un İkinci Modeli Açıklaması

Enerji depolamagelecekte enerji sektörünün en önemli unsurlarından biri olmaya aday. Bu konuda uluslararası otomotiv firmalarının da çalışmaları bulunuyor. onedio.com’un haberine göre, geçen yıl, ihtiyaç olduğu zaman gerekli gücü sağlayabilecek ve

HABERLER

Türkiye LED Teknolojisiyle Enerjide Gelişimini Hızlandıracak

Ekonomi gündeminin ilk sıralarında yer alan “Türkiye’nin global ölçekte çekim merkezi olarak konumlanması hedefi”, aydınlatma sektörünü göreve çağırıyor.  Türkiye’nin tüm dünyada yatırımcılar açısından potansiyel bir çekim merkezi olarak algılanabilmesi için

HABERLER

Tasarruflu Binaya Geçmeyenlere Ceza Yolda

Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında mevcut merkezi sistemli binalarda yasa gereği tasarruf cihazları kullanmayan bina sahibi veya yöneticileri, rekor cezalar bekliyor. Yasa gereği bina sahiplerine veya sorumlu yöneticilere 78 bin liraya