Hal Binaları’nın Güneş Enerjisi Sistemleri Form Solar’dan

Hal Binaları’nın Güneş Enerjisi Sistemleri Form Solar’dan

Selçuk Belediyesi Hal Binaları güneş enerjisi sistemi için Form Solar’ı tercih etti.

Selçuk Belediyesi1 (1)

Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi, Artemis Tapınağı gibi birçok zengin kültür varlığına ev sahipliği yapan İzmir’in Selçuk beldesinde inşa edilen hal binalarının güneşten elektrik üreten sistemleri, Form Solar tarafından projelendirildi ve kurulumu yapıldı.

Selçuk Belediyesi’nin bölgedeki tarım sektörünü geliştirmek amacıyla uygulamaya soktuğu projeler arasında yer alan “Tarımsal Sanayi Alanı Projesi” kapsamında 23 bin metre kare alan üzerine kurulan hal binaları ve sosyal tesisleri, dört bin metre kare kapalı alana sahip iki blok halinde her biri 160 metrekare büyüklüğünde 25 adet iş yerinden oluşuyor.

“Tarımsal Sanayi Alanı Projesi” kapsamında inşa edilen Selçuk Belediyesi Hal binalarının enerji ihtiyacının bir kısmı güneşten elektrik üreten Yingli Solar marka güneş panelleri ile sağlanıyor. Toplam kurulu gücü 150 kilowatt olan proje Haziran ayı içerisinde tamamlandı

Proje’de toplam gücü  150 kilowatt olan 12 adet 12,500 watt’lık Power One marka inverter ve çatı üzerine monte edilen panel gücü 250 wp olan 600 adet Yingli Solar marka güneş paneli kullanıldı.

 “Proje, ilçe tarımının gelişimine katkıda bulunacak”

Projeyle ilgili bir değerlendirme yapan Form Temiz Enerji Genel Müdürü Enis Behar,“Selçuk Belediyesi’nin uygulamaya aldığı tarımsal sanayi projesi nedeniyle kendilerini kutluyorum. Projeyle bölgeye yatırım yapılmasının alt yapısı oluşturularak istihdam yaratılacak ve bu şekilde ilçe tarımının daha da gelişeceğini düşünüyorum. Form Solar olarak ülkemizin enerji ihtiyacının milli kaynaklardan karşılanabilmesi gibi önemli bir amacımız bulunuyor. Selçuk Belediyesi Hal binalarının enerji ihtiyacının güneşten sağlanması bölgeye örnek olması açısından çok önemli. Ülkemiz açısından da enerjide dışa bağımlılığımızı mümkün olduğunca azaltmaya yönelik güzel bir adım. Ülkemiz güneş enerjisi bakımından çok avantajlı bir ülke. Kendi enerji kaynağımızı daha fazla kullanmalıyız.“ dedi.

FormSolar ve çözüm ortakları, Türkiye’nin her bölgesinde güneş enerjisini elektrik enerjisine çeviren sistemleri anahtar teslim projelendiriyor. Leasing, Turseff, Kalkınma Bankası ve diğer kredilendirme opsiyonları ile halen Türkiye’nin en geniş alternatif ödeme seçeneklerini müşterilerine sunuyor.

 

 

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

TARIM

Naslı’dan Ankara İçin “Jeotermal Tarım” Çağrısı…

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı, Ankara’nın 9 ilçesindeki zengin jeotermal kaynakların seracılıkta kullanımı ile sektörün hızlı bir gelişim sürecine gireceğini bildirdi. Jeotermal enerji kaynaklarının Türkiye’de artırılması yönündeki çalışmalarda, jeotermal

HABERLER

The Marmara’dan Elektrikli Araç Sahiplerine Şarj İstasyonu Hizmeti

The Marmara Taksim ve Pera Otellerine konuk olan elektrikli araç sahipleri, araçlarını otel bünyesinde şarj etme olanağı elde ediyor. The Marmara Taksim ve The Marmara Pera Otelleri, bünyelerinde kurulan elektrikli

Elektrikli araçlar 0 Comments

Alman Demiryolları Elektrikli Araç Filosu Kuruyor

Almanya’nın demiryolu şirketi Deutsche Bahn, elektrikli ve hibrid araçlardan oluşan bir filoyu şehirler arası yolculuk yapacak olan yolcuların hizmetine sunmak için yeni bir şirket açmayı planlıyor. Ayrıca bu hizmetin, uzun mesafeli