Gürleyen Motor Mustang’lara Elektrikli Motor Yolda mı?

Gürleyen Motor Mustang’lara Elektrikli Motor Yolda mı?

Ford Mustang’in 2015 modeli ortaya çıktı.

Ford Mustang 2014-2015_bKlasik spor otomobil deyince ilk akla gelen efsanevi modellerden Ford Mustang’in 2015 modeli ortaya çıktı. Ford Global Motor Müdürü Bob Fascetti Mustang’in yeni motorlarında yakıt verimliliğinin artırılması için çalıştıklarını söylüyor. 2015 Ford Mustang ilk olarak 305 beygir gücünde 2.3 litre EcoBoost turbo şarjlı 4 silindirli motor ile satışa çıkacak.

300 beygir gücündeki 3.7 litrelik V-6 motor yine temel versiyon olarak kullanılmaya devam ederken, 5 litrelik ve tam 420 beygir gücünde V-8 motor modelin en güçlüsü olma unvanını taşıyor. Motorların yakıt verimlilikleri henüz bir sır. Yakıt sarfiyatı konusundaki bu gizem ise akıllara Mustang’in diğer rakipleri gibi elektrikli motor takviyesini tercih edip etmeyeceğini getiriyor. Gürüldeyen benzin canavarı bir V-8’in yerine elektrik motoruyla vızıldayarak geçen bir Mustang’e hayranları ne derdi acaba?

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

Konya’da 8 Bin Konutun Elektrik İhtiyacı Atıksudan

Ortalama yıllık 55 milyon metreküp suyun arıtılarak üretildiği Konya Atıksu Arıtma Tesisinde, 185 bin metreküp su tasarrufu sağlanırken; atıklar vasıtasıyla elde edilen biyogazdan, 8 bin konutun ihtiyacını karşılayacak elektrik enerjisi

HABERLER

Elektrik Zammı Kapıda Mı ?

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin Bölge Dağıtım Toplantısında konuşan Antalya Milletvekili ve Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “(Elektrik piyasalarında) yaşanan sıkıntılar bu politikaların uygulamalarının yanlış yapıldığı anlamına gelmez. 12 yıldır özelleştirmeyi destekliyoruz.

HABERLER

Elektrikli Araçlara Yönelim Az

Elektrikli araçların kullanım oranındaki artış yavaş seyrediyor. Elektrikli araçların yola çıkışındaki gecikmenin nedenleri arasında; mevcut ürün gamının sınırlı olması, fiyatların eşdeğerdeki bir içten yanmalı motorlu araçtan çok daha yüksek olması,