Güriş Yaptıracağı Okulda Jeotermal Teknisyeni Yetiştirecek

Güriş Yaptıracağı Okulda Jeotermal Teknisyeni Yetiştirecek

GÜRİŞ, Germencik’te yaptıracağı Meslek Yüksek Okulu’nda jeotermal teknisyeni yetiştirecek.

hurriyet.com’un haberine göre, GÜRİŞ Genel Müdürü Ali Karaduman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Germencik’te önemli bir yatırımla 162.3 megavat elektrik üreterek Avrupa’nın ikinci, dünyanın sayılı jeotermal firması olma özelliğini taşıdıklarını belirterek, inşaatına başladıkları Meslek Yüksek Okulunda jeotermalle ilgili teknisyenlerin yetişeceğini ifade etti.

Amaçlarının jeotermal tesislerde çalışacak teknisyenleri dört dörtlük yetiştirmek olduğunu belirterek, “Ben de vaktimi ona göre ayarlayarak üniversitede öğrencilere ders vereceğim. Seracılık faaliyetlerimiz ve yatırımlarımız sürüyor. Burada Germencik Sera Organize Sanayi Bölgesini kurup Germencik Belediyesinin desteğiyle Sera Sanayi Bölgesini yatırımcılara açmak istiyoruz. Bu seralarda çalışacak genç arkadaşlar da yine bu okulda eğitimlerini alacaklar. Okuldaki teoriyi pratik haline burada dönüştürecekler” dedi.

Karaduman, Selçuklu mimarisiyle inşa edilecek okulun 50 derslikli olacağını bildirdi.

kaynak: hurriyet.com

 

 

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

HABERLER

Elektrikli Araçlarda Menzil Sorunu Sona Eriyor

ASELSAN ve IBM tarafından geliştirilecek piller ile elektrikli araçların menzil sorunu sona erecek. Elektrikli araçlarla ilgili olarak dile getirilen pillerin şarj ömrünün uzun menzilli yolculuk için yeterli olmaması önemli bir

Sektörel Röportajlar

“Solar Sektörün Çıtasını Yükseltmeyi Hedefliyoruz” ”

DMY Elektronik Yatırımlar grubu Yatırım ve Üretimlerden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Levent Gülbahar: “Yüzde 100 yerli inverter üretimi ve sunduğumuz mühendislik katma değerli EPC çözümleri ile sektörün çıtasını yükseltmeyi hedefliyoruz.”

HABERLER

Capatect Enerji Kimlik Belgesi Vermeye Başlıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan aldığı yetki ile konutların enerji verimliliklerini değerlendirme ve Enerji Kimlik Belgesi verme yetkisine sahip olan Betek Grubu, binaların enerji seviyelerini değerlendirmek üzere seçilen ilk ve

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply