Güneş Panelleri, Gümüşün Fiyatını Artıracak

Güneş Panelleri, Gümüşün Fiyatını Artıracak

Uzmanlar, güneş panellerinin bir numaralı ve en kritik malzemesi olan gümüşe talebin, güneş enerjisi yatırımlarına paralel olarak artacağını belirtiyor.

Geleceğin en önemli enerji kaynaklarından kabul edilen güneş enerjisinin dünyada kullanımı giderek artıyor. Buna paralel olarak, güneş panellerinde kullanılan malzemelerin de fiyatların da artış olacağı öngörülüyor.

www.milliyet.com.tr’nin haberine göre, son yıllarda, Almanya gibi çevre bilinci ve yenilenebilir enerji yatırımları yüksek ülkeler sayesinde yıldızı parlayan “güneş enerjisi”, temiz bir alternatif olarak dikkat çekiyor.

Ancak son dönemdeki bu hücumun sürmesiyle, gelecek 5 yılda “gümüş” fiyatlarının tırmanışa geçebileceği iddiası ortaya atıldı.

Güneş panellerinin bir numaralı ve en kritik malzemesi olan gümüşe talebin, güneş enerjisi yatırımlarına paralel olarak artacağını belirten uzmanlar, bu yüzden gelecek 5 yılda gümüş fiyatlarının uluslararası pazarlardaki değerinin katlanarak artacağı tahminin de bulunuyor.

Hesaplar büyük

Bu hafta dünya pazarlarında altın ile birlikte düşüşe geçen ve “bir ons”u (yaklaşık 3 gram) son üç ayın en düşük seviyesi olan 14 dolara kadar gerileyen gümüşün, ileriki dönemde daha fazla talep göreceğini belirten uzmanlar, güneş enerjisi kapasitesinin son 10 yılda “her yıl yüzde 53” oranında arttığına da dikkat çekiyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ENERJİ YÖNETİMİ

Mayıs’ta 3.7 GW`lik Lisanssız Kapasite Tahsisi

[space height=”HEIGHT”] Mayıs ayı lisanssız güneş ve rüzgar enerjisi yatırımları için toplam 3711,7 magawatt’lık kapasite tahsisi yapıldı. enerjigunlugu.net’in harbine göre, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. ( TEİAŞ)`ın açıkladığı Mayıs-2015 lisanssız RES-GES

HABERLER

Apple’ın Güneş Elektriğine Olan İlgisinin Önüne Geçilemiyor

Apple’ın dur durak bilmeyen patent savaşları ve başvuruları tüm hızıyla sürüyor. Son olarak firmanın güneş enerjisini toplayabilen dokunmatik ekran ve panel patenti aldığı açıklandı. Biz “Apple yaparsa bir bildiği vardır

HABERLER

Konya Türkiye’nin Enerji Merkezi Olacak

Konya, güneş enerjisi ve kömür rezervleriyle Türkiye’nin enerji merkezi olmaya aday. Ciner Grubu 1 milyar doları geçen yatırım yapıyor. Güneş enerjisi için de pek çok yerli yabancı şirket Haziran ayında

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply