Güneş Panelleri, Gümüşün Fiyatını Artıracak

Güneş Panelleri, Gümüşün Fiyatını Artıracak

Uzmanlar, güneş panellerinin bir numaralı ve en kritik malzemesi olan gümüşe talebin, güneş enerjisi yatırımlarına paralel olarak artacağını belirtiyor.

Geleceğin en önemli enerji kaynaklarından kabul edilen güneş enerjisinin dünyada kullanımı giderek artıyor. Buna paralel olarak, güneş panellerinde kullanılan malzemelerin de fiyatların da artış olacağı öngörülüyor.

www.milliyet.com.tr’nin haberine göre, son yıllarda, Almanya gibi çevre bilinci ve yenilenebilir enerji yatırımları yüksek ülkeler sayesinde yıldızı parlayan “güneş enerjisi”, temiz bir alternatif olarak dikkat çekiyor.

Ancak son dönemdeki bu hücumun sürmesiyle, gelecek 5 yılda “gümüş” fiyatlarının tırmanışa geçebileceği iddiası ortaya atıldı.

Güneş panellerinin bir numaralı ve en kritik malzemesi olan gümüşe talebin, güneş enerjisi yatırımlarına paralel olarak artacağını belirten uzmanlar, bu yüzden gelecek 5 yılda gümüş fiyatlarının uluslararası pazarlardaki değerinin katlanarak artacağı tahminin de bulunuyor.

Hesaplar büyük

Bu hafta dünya pazarlarında altın ile birlikte düşüşe geçen ve “bir ons”u (yaklaşık 3 gram) son üç ayın en düşük seviyesi olan 14 dolara kadar gerileyen gümüşün, ileriki dönemde daha fazla talep göreceğini belirten uzmanlar, güneş enerjisi kapasitesinin son 10 yılda “her yıl yüzde 53” oranında arttığına da dikkat çekiyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Ulaşım

Tesla Los Angeles’te Polis Aracı Oldu

Los Angeles Belediye Başkanı Eric Garcetti 160 tane elektrikli ve 128 tane hibrid aracın şehrin filosuna katıldığını duyurdu. Elektrikli araçların değişik alanlarda kullanılması sürüyor. www.sabah.com.tr’nin haberine göre, Los Angeles Belediye

Elektrik Satışı

Elektrik Tüketiminde Artış

Artan sıcaklar nedeniyle bir hafta içinde üstüste üç gün rekor elektrik tüketimi gerçekleştirildi. Türkiye’de elektrik tüketimi giderek artarken, yaz aylarında daha çok artış gerçekleşiyor. enerjigunlugu.net’in haberine göre,TEİAŞ`tan alınan verilere göre,

HABERLER

Hindistan’a Almanya’dan Güneş Enerjisi İçin Mali Destek

Almanya, Hindistan`da bir temiz enerji koridoru ve güneş enerjisi projelerinin geliştirilmesi için mali destek sağlayacak. Dünyada güneş enerjisi alanında ülkeler arasında işbirlikleri gerçekleştiriliyor. enerjigunlugu.net’in haberine göre, Almanya Başbakanı Angela Merkel

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply