Güneş Enerjisiyle Telefon Şarj Eden Akıllı Direkler

Güneş Enerjisiyle Telefon Şarj Eden Akıllı Direkler

Avcılar Belediyesi her geçen gün artan akıllı telefon kullanıcısı ile ortaya çıkan şarj sorununa Avcılar’da güneş enerjisi ile telefonları şarj etme imkanı sunan “Akıllı Direk” adlı çevreci bir çözüm getirdi.
Güneş enerjisi uygulamaları farklı alanlarda çözüm oluşturuyor. Bu kapsamda yürürlüğe konulan farklı uygulamalar çeşitli ihtiyaçları karşılayabiliyor.

yenisoluk.com’un haberine göre, akıllı telefonların en büyük dezavantajı olan şarj sorununa Avcılar’da çevreci bir çözüm bulundu. Gelişen teknolojiye duyarsız kalmayan Avcılar Belediyesi başlattığı ücretsiz WİFİ hizmetinin ardından, Merkez Bülent Ecevit Emekliler Parkı’na “Akıllı Direk” yerleştirdi. “Akıllı Direk” sayesinde sürekli şarj sorunu yaşayan insanlar telefonlarını şart etme imkanı buluyorlar. Vatandaşlar, Avcılar Belediyesi tarafından doğadaki temiz enerjiden yararlanmak amacıyla güneş enerjisiyle çalışan “Akıllı Direk” sayesinde ücretsiz olarak hem telefon şarj etme hem de Wi-Fi hizmetlerinden faydalanabiliyorlar.

Doğal afetlere hazırlık kapsamında

Doğal kaynakları etkin kullanmayı amaçlayan Avcılar Belediyesi’nin başlattığı proje kapsamında “Akıllı Direk” ilk etapta şehir merkezindeki Bülent Ecevit Emekliler Parkı’na kuruldu. Akıllı Direklerde ayrıca doğal afetler için toplanma merkezi olduğuna dair ibareler yer alıyor. Olası doğal afetlerde akıllı direkler hiçbir elektrik aksamı taşımadığı ve tamamen güneş enerjisiyle çalıştığı için her koşulda kesintisiz hizmet sunuyor. Avcılar Belediyesi doğal afetlere hazırlık kapsamında toplanma alanı olarak belirlenen parklara “Akıllı Direk” kurulumu gerçekleştirilerek, tüm Avcılar’ı kapsayacak.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Enerji Borsası Belirsizlikleri Kaldıracak

Hazar Strateji Enstitüsü (HASEN) Enerji ve Ekonomi Araştırmaları Merkezi’nin hazırladığı Enerji Borsası Raporu’nda yenilenebilir veya yerli kaynakların kullanımının çok sınırlı olduğu belirtiliyor. Üretilen elektrik enerjisinin temel enerji kaynaklarına göre dağılımında

HABERLER 0 Comments

İrlanda Rüzgar Enerjisine Yöneliyor

İskoç enerji şirketi SSE, İrlanda’nın en büyük açıkdeniz rüzgar enerji santralinde ilk türbinin kurulumunun yapıldığını açıkladı. Projenin tamamlanmasıyla birlikte İrlanda enerji ihtiyacının yüzde 40’ını yenilenebilir kaynaklardan karşılayacak. tr.wikipedia.org’dan aldığımız verilere

HABERLER

Denizli’nin Çöpünden 60 Bin Liralık Elektrik

Denizli Belediyesi, atık su arıtma tesisinde kanalizasyon sistemiyle gelen çamurdaki metan gazını elektrik enerjisine çevirerek, tesisin ortalama aylık 120 bin liralık elektrik maliyetini yarıya indirdi. Tesiste her gün ortalama 90

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply