Güneş Enerjisiyle Telefon Şarj Eden Akıllı Direkler

Güneş Enerjisiyle Telefon Şarj Eden Akıllı Direkler

Avcılar Belediyesi her geçen gün artan akıllı telefon kullanıcısı ile ortaya çıkan şarj sorununa Avcılar’da güneş enerjisi ile telefonları şarj etme imkanı sunan “Akıllı Direk” adlı çevreci bir çözüm getirdi.
Güneş enerjisi uygulamaları farklı alanlarda çözüm oluşturuyor. Bu kapsamda yürürlüğe konulan farklı uygulamalar çeşitli ihtiyaçları karşılayabiliyor.

yenisoluk.com’un haberine göre, akıllı telefonların en büyük dezavantajı olan şarj sorununa Avcılar’da çevreci bir çözüm bulundu. Gelişen teknolojiye duyarsız kalmayan Avcılar Belediyesi başlattığı ücretsiz WİFİ hizmetinin ardından, Merkez Bülent Ecevit Emekliler Parkı’na “Akıllı Direk” yerleştirdi. “Akıllı Direk” sayesinde sürekli şarj sorunu yaşayan insanlar telefonlarını şart etme imkanı buluyorlar. Vatandaşlar, Avcılar Belediyesi tarafından doğadaki temiz enerjiden yararlanmak amacıyla güneş enerjisiyle çalışan “Akıllı Direk” sayesinde ücretsiz olarak hem telefon şarj etme hem de Wi-Fi hizmetlerinden faydalanabiliyorlar.

Doğal afetlere hazırlık kapsamında

Doğal kaynakları etkin kullanmayı amaçlayan Avcılar Belediyesi’nin başlattığı proje kapsamında “Akıllı Direk” ilk etapta şehir merkezindeki Bülent Ecevit Emekliler Parkı’na kuruldu. Akıllı Direklerde ayrıca doğal afetler için toplanma merkezi olduğuna dair ibareler yer alıyor. Olası doğal afetlerde akıllı direkler hiçbir elektrik aksamı taşımadığı ve tamamen güneş enerjisiyle çalıştığı için her koşulda kesintisiz hizmet sunuyor. Avcılar Belediyesi doğal afetlere hazırlık kapsamında toplanma alanı olarak belirlenen parklara “Akıllı Direk” kurulumu gerçekleştirilerek, tüm Avcılar’ı kapsayacak.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

IBM Türk’ten Akıllı Şehirler Teknoloji Merkezi

IBM Türk, İstanbul’da Akıllı Şehirler Teknoloji Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. IBM’in İstanbul’daki yeni Akıllı Şehirler Teknoloji Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda katılımcılar, şehir operasyon merkezi, ulaşım, güvenlik, mobil, sağlık, enerji, bina/kampüs yönetimi gibi konularda

HABERLER

TCV’den, Yakıt Tasarruflu ve Çevreci Otobüsler

Karat CNG otobüsleri, güvenli, çevreci ve ekonomik olma özellikleri ile toplu taşıma sektörüne hizmet verecek. TCV’nin Bozankaya Ankara tesislerinde yüzde 100 Türk mühendisler tarafından tasarlanan Karat CNG otobüsleri, güvenli, çevreci

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

Google’dan Afrika’nın En Büyük Rüzgar Çiftliği

Google’ın en yeni yenilenebilir enerji yatırımı: Afrika’nın en büyük rüzgar çiftliği kuruluyor. Son dönemde yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırımlarını artan Google, son büyük yatırımını açıkladı. Google Kenya’da Afrika’nın en büyük rüzgar

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply