Güneş Enerjisiyle Telefon Şarj Eden Akıllı Direkler

Güneş Enerjisiyle Telefon Şarj Eden Akıllı Direkler

Avcılar Belediyesi her geçen gün artan akıllı telefon kullanıcısı ile ortaya çıkan şarj sorununa Avcılar’da güneş enerjisi ile telefonları şarj etme imkanı sunan “Akıllı Direk” adlı çevreci bir çözüm getirdi.
Güneş enerjisi uygulamaları farklı alanlarda çözüm oluşturuyor. Bu kapsamda yürürlüğe konulan farklı uygulamalar çeşitli ihtiyaçları karşılayabiliyor.

yenisoluk.com’un haberine göre, akıllı telefonların en büyük dezavantajı olan şarj sorununa Avcılar’da çevreci bir çözüm bulundu. Gelişen teknolojiye duyarsız kalmayan Avcılar Belediyesi başlattığı ücretsiz WİFİ hizmetinin ardından, Merkez Bülent Ecevit Emekliler Parkı’na “Akıllı Direk” yerleştirdi. “Akıllı Direk” sayesinde sürekli şarj sorunu yaşayan insanlar telefonlarını şart etme imkanı buluyorlar. Vatandaşlar, Avcılar Belediyesi tarafından doğadaki temiz enerjiden yararlanmak amacıyla güneş enerjisiyle çalışan “Akıllı Direk” sayesinde ücretsiz olarak hem telefon şarj etme hem de Wi-Fi hizmetlerinden faydalanabiliyorlar.

Doğal afetlere hazırlık kapsamında

Doğal kaynakları etkin kullanmayı amaçlayan Avcılar Belediyesi’nin başlattığı proje kapsamında “Akıllı Direk” ilk etapta şehir merkezindeki Bülent Ecevit Emekliler Parkı’na kuruldu. Akıllı Direklerde ayrıca doğal afetler için toplanma merkezi olduğuna dair ibareler yer alıyor. Olası doğal afetlerde akıllı direkler hiçbir elektrik aksamı taşımadığı ve tamamen güneş enerjisiyle çalıştığı için her koşulda kesintisiz hizmet sunuyor. Avcılar Belediyesi doğal afetlere hazırlık kapsamında toplanma alanı olarak belirlenen parklara “Akıllı Direk” kurulumu gerçekleştirilerek, tüm Avcılar’ı kapsayacak.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Vestas’a Üç Ülkeden Sipariş

Vestas, Yunanistan`dan 40 MW, Çin`den 50 MW ve Finlandiya`dan 117 MW olmak üzere toplam 207 MW`lık türbin siparişi aldı. Dünyada rüzgar enerjisine yönelik yatırımların artışı, türbin satışlarının artışına yol açıyor.

Tasarımlar 0 Comments

Güneş Panelleriyle Üretilmiş Prototip Duba Sistemi; Heliofloat

Heliofloat devasa güneş panelleri okyanus kaynaklı yenilenebilir enerjinin geleceği olabilir. Prototip olarak üretilen ve geliştirilmeyi bekleyen bu teknoloji okyanusun dev dalgalarına karşı koyabilecek teknolojiye sahip. Güneş enerjisinin ışık ya da

HABERLER

Eski Aracını Hurdaya Çıkarana Teşvik ve Kredi Geliyor

Kamuoyunun merakla beklediği ‘hurda teşviği’nin nasıl olacağını Bakan Ergün açıkladı. Ergün, eski aracın bedelinin ödeneceğini ve uzun vadeli uygun şartlarda kredi imkanıyla yeni otomobil alma imkanı sunulacağını söyledi. Türkiye’nin 2023

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply