Güneş Enerjisinde Antalya İlk 10’a Girdi

Güneş Enerjisinde Antalya İlk 10’a Girdi

KPMG’nin Türkiye Ofisi tarafından hazırlanan Yenilenebilir Enerji Raporu’na göre, güneş enerjisi alanında Antalya ilk 10’a girdi.

Türkiye güneş enerjisi alanında dünya pazarının ilgisini çekiyor. Türkiye’de belli kentler bu açıdan ön plana çıkmaya başladı.

www.sabah.com.tr’nin haberine göre, uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi KPMG’nin Türkiye Ofisi tarafından hazırlanan Yenilenebilir Enerji Raporu’na göre, güneş enerjisi alanında Antalya ilk 10’a girdi. Danışmanlık hizmetleri alanında en büyük dört uluslararası şirketten biri olan KPMG, yenilenebilir enerjideki küresel gelişmeleri mercek altına aldı. KPMG Yenilenebilir Enerji Raporu, Antalya’nın güneş kaynaklı yenilenebilir enerji santrallerinde avantajlı olduğuna dikkat çekti.

En güneşli 10 şehir

Yılın yaklaşık 300 günü güneş gördüğüne vurgu yapılan raporda Antalya, yenilenebilir enerji alanında önemli bir avantaja sahip gösteriliyor. Hazırlanan rapora göre, Antalya en fazla güneş gören iller sıralamasında ilk 10 içinde yer alıyor. Yenilenebilir enerji sektöründe 5 yıl içinde net yatırım rakamlarının fosil yakıtları geride bıraktığına dikkat çeken KPMG, yenilenebilir enerji sektörü yatırımlarında lider ülkelerin Çin, ABD, Japonya, İngiltere ve Almanya olduğunu açıkladı. Türkiye’de de 2012 yılında değişen yatırım teşvik rejimi sonrası özel sektör yatırımlarının hız kazandığı vurgulandı.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Yüzde Yüz Elektrikli 100 Bin Adet Sattı

Yüzde yüz elektrikle çalışan Nissan Leaf tüm dünyada 100 bin adet sattı. Renault ve ortağı Nissan’ın 2010 yılında satışa çıkardığı elektrikli aracın 100 bininci sahibi ise Amerika’nın Atlanta eyaletinden bir

HABERLER

Lisanssız Elektrik Üretimi Faaliyetlerinde Yavaşlama Yaşanıyor

Lisanssız elektrik üretimi çalışmaları yerinde sayıyor. Elektrik dağıtım şirketleri, kanunen 45 günde sonuçlandırması gereken lisanssız elektrik başvurularında bu süreyi 5 aya kadar uzattı.  Lisanssız Elektrik Üretimi Derneği (LİDER) Başkanı Yalçın

HABERLER

İnöni Üniversitesi’nin 5MW Büyüklüğündeki GES Yatırımı

Malatya İnönü Üniversitesi tarafından ihaleye çıkarılan ve Türkiye’de tek alanda kurulacak olan 5MW’lık en büyük GES yatırımı Güneş santrali ihalesi tamamlandı. 2005 yılında çıkan 5346 sayılı YEK kanunu ile ülkemizde

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply