Güneş Enerjisinde Antalya İlk 10’a Girdi

Güneş Enerjisinde Antalya İlk 10’a Girdi

KPMG’nin Türkiye Ofisi tarafından hazırlanan Yenilenebilir Enerji Raporu’na göre, güneş enerjisi alanında Antalya ilk 10’a girdi.

Türkiye güneş enerjisi alanında dünya pazarının ilgisini çekiyor. Türkiye’de belli kentler bu açıdan ön plana çıkmaya başladı.

www.sabah.com.tr’nin haberine göre, uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi KPMG’nin Türkiye Ofisi tarafından hazırlanan Yenilenebilir Enerji Raporu’na göre, güneş enerjisi alanında Antalya ilk 10’a girdi. Danışmanlık hizmetleri alanında en büyük dört uluslararası şirketten biri olan KPMG, yenilenebilir enerjideki küresel gelişmeleri mercek altına aldı. KPMG Yenilenebilir Enerji Raporu, Antalya’nın güneş kaynaklı yenilenebilir enerji santrallerinde avantajlı olduğuna dikkat çekti.

En güneşli 10 şehir

Yılın yaklaşık 300 günü güneş gördüğüne vurgu yapılan raporda Antalya, yenilenebilir enerji alanında önemli bir avantaja sahip gösteriliyor. Hazırlanan rapora göre, Antalya en fazla güneş gören iller sıralamasında ilk 10 içinde yer alıyor. Yenilenebilir enerji sektöründe 5 yıl içinde net yatırım rakamlarının fosil yakıtları geride bıraktığına dikkat çeken KPMG, yenilenebilir enerji sektörü yatırımlarında lider ülkelerin Çin, ABD, Japonya, İngiltere ve Almanya olduğunu açıkladı. Türkiye’de de 2012 yılında değişen yatırım teşvik rejimi sonrası özel sektör yatırımlarının hız kazandığı vurgulandı.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Japonların Kablosuz Enerji Buluşu, Güneş Enerjisinde Devrim Yapacak

Japonların kablosuz enerji buluşu, güneş enerjisinde devrim yapacak Japon bilim adamlarının kablosuz enerji buluşu ile gelecekte uzayda kurulacak güneş panellerinden sağlanan temiz enerjinin dünyaya aktarılması hedefleniyor.  Güneş enerjisinin bilim dünyası

HABERLER

Tesla’dan Otomatik Pilot Özelliği

Tesla Sürücüleri Otomatik Pilot Deneyimlerini YouTube’a Yüklüyor. Günümüz için değil ama önümüzdeki 20 yılda elektrikli araçların konvansiyonel araçlara göre çok daha yaygın olacağı uzmanlar tarafından dile getiriliyor. Bu teoriden hareket

HABERLER

Türkiye’deki 19 Milyon Hanenin 150.000’i Enerji Kimlik Belgesi Aldı

Türkiye’deki binaların enerjiyi daha verimli ve tasarruflu kullanmaları için Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının çalışmaları doğrultusunda hazırlanan Enerji Kimlik Belgesi alma zorunluluğu ile , Türkiye’de

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply