Zorlu Holding: “Güneş Enerjisi Yatırımları Hızla Artmalı”

Zorlu Holding: “Güneş Enerjisi Yatırımları Hızla Artmalı”

Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül, güneş enerjisi yatırımlarının Türkiye’de hızla artması gerektiğini belirtti.

Türkiye’nin güneş enerjisindeki hamlesinin boyutları tartışılmaya devam ediyor.

Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül, Türkiye’nin enerji yatırımlarında güneşe yönelmesi gerektiğini belirterek “Gelişmekte olan pazarlara olan yakınlığı, teknolojisi ve kaynaklarıyla Türkiye biçilmiş kaftan” dedi.

Zorlu Enerji, alanında dünyanın sayılı uzman araştırma kuruluşlarından biri olan Bloomberg New Energy Finance ile yaptığı işbirliği kapsamında imza attığı ‘Güneş Enerjisi Raporu’nun ilk bulgularını açıkladı. Türkiye’de ve dünyadaki yenilenebilir enerji ve güneş enerji potansiyelinin anlatıldığı raporda; hedefler, yeni teknolojiler, atılması gereken adımlara yer verildi. Toplantıda konuşan Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül, güneş enerjisi yatırımlarının Türkiye’de hızla artması gerektiğini belirtti. Türkiye’nin 2023 yılı hedeflerinde 12 bin 700 Megavat (MW) güneş enerjisi yatırımı planı olduğuna değinen Yüngül, mevcut kurulu gücün ise 100 MW bile olmadığının altını çizdi. Türkiye’nin güneş enerjisi yatırımları konusunda çok müsait olduğunu söyleyen Yüngül “Gelişmekte olan pazarlara olan yakınlığı, teknoloji konusundaki tecrübesi ve doğal kaynak zenginliği ile dünya ülkelerinden bir adım öne çıkıyor. Güneş enerjisi yatırımında Türkiye biçilmiş kaftan” diye konuştu.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

First Solar’dan Verimlilik ve Sağlamlıkta Yeni Rekor

First Solar, Kadmiyum fotovoltaik hücre verimliliğinde yeni bir dünya rekoru kırdığını açıkladı. Güneş paneli ve hücre üretiminde kalite, verimlilik ve dayanıklılık konusunda iyileştirme ve geliştirme çalışmaları sürüyor. First Solar (NASDAQ:

HABERLER

EVATEG Aydınlatma Teknolojileri Çalıştayı Şile’de Gerçekleştirildi

EVATEG kapsamında uluslararası LED/OLED Aydınlatma Teknolojileri Çalıştayı Şile’de gerçekleşti. İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), Kalkınma Bakanlığı desteği ve Özyeğin Üniversitesi-Şile Belediyesi ortaklığıyla yürütülen Enerji Verimli LED/OLED Aydınlatma Teknolojileri Araştırma, Geliştirme, Eğitim ve Uygulama Laboratuvarı

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Güneş Enerjisinde Türkiye İle Katar İşbirliği

Katar ve Türk şirketleri güneş enerjisi alanında işbirliğine gitti. Güneş enerjisi alanında uluslararası işbirlikleri gerçekleştiriliyor. Türkiye’de de bu açıdan önemli gelişmeler yaşanıyor. www.haberler.com’un haberine göre, Katar Güneş Teknolojileri şirketinden yapılan