Güneş Enerjisi Santralleri Tabi İktisadi Kıymetler Listesi’nde

Güneş Enerjisi Santralleri Tabi İktisadi Kıymetler Listesi’nde

333. Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nde yapılan değişiklikle, Amortismana Tabi İktisadi Kıymetler Listesi’nde güneş enerjisi santralleri de yer aldı.

sunpower-roof333. Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nde değişiklik yapıldı. Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren değişiklikle, Amortismana Tabi İktisadi Kıymetler listesine Güneş Enerjisi Santralleri de eklendi. Düzenlemede Güneş Enerjisi Santrallerinin faydalı ömür süresi 10 yıl, Normal Amortisman Oranı da yüzde 10 olarak belirlendi. Değişiklikte, aynı Tebliğin ekinde yer alan listenin 45.1.8. satırından sonra gelmek üzere , Güneş Enerjisi Santrali Faydalı Ömür Süresi 10 yıl, Normal Amortisman Oranı yüzde 10 şekilde ifade edilen satır eklendiği belirtildi.

Liste için tıklayın

Amortismana Tabi İktisadi Kıymetler

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Salihli Belediyesi’nden Jeotermal Enerji Desteği

Salihli Belediyesi, 70 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan jeotermal aboneleri için branşman çalışması başlattı. Salihli Belediyesi, 70 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan jeotermal aboneleri için branşman çalışması başlattı.

HABERLER

EBRD’den Yenilenebilir Enerji Finansman

(EBRD), Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası’na yenilenebilir enerji projelerini desteklemeleri için 180 milyon dolarlık finansman sağladı. Türkiye’de yenilenebilir enerji projelerinde finansman sorunu ön plana çıkıyor. Bu konuda önemli adımlar

HABERLER

Danfoss’tan Sporda Enerji Verimliliği

Danfoss ile Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda çimler yerden ısıtılıp 500 bin TL tasarruf sağlanacak. Sporda enerji verimliliği uygulamalarında önemli çalışmalara imza atılıyor. Uluslararası futbol ve atletizm şampiyonalarının yapılabileceği; IAAF, FIFA ve