Güneş Enerjisi Önbaşvurularına İlişkin 5. Yarışma Paketi Sonuçlandı

Güneş Enerjisi Önbaşvurularına İlişkin 5. Yarışma Paketi Sonuçlandı

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ), güneş enerjisine dayalı üretim tesisi kurmak üzere yapılan önlisans başvurularına ilişkin 5. yarışma paketi sonuçlandı. 

günes enerjisi kutahyaGüneş enerjisine dayalı elektrik üretimi konusunda yol alınmaya başladı. Türkiye artık dünya güneş enerjisi pazarında gelişmekte olan ülkeler kategorisinde yer alıyor.

enerjigunlugu.net’in haberine göre, güneş enerjisine dayalı üretim tesisi kurmak üzere yapılan önlisans başvurusunda bulunan birçok firmanın yarıştığı yarışmada toplam 4 bölgede 10 yatırımcı önlisans almaya hak kazandı.

Kahramanmaraş Adıyaman bölgesi

Kahramanmaraş Adıyaman Bölgesinde toplam 27 MW`lık kurulu güç için yapılan yarışmada

1)Karomad Madencilik İnş. Elektrik Malz. Makine Nakliye San. ve Tic. Ltd. Şti. 7 megawatt’lık Büget GES için en yüksek teklif olan megawatt başına 2.345.000 TL teklif vererek kazandı.

2) Uluder Elektrik Üretim A.Ş. 10 megawatt’lık Büget GES için en yüksek teklif olan megawatt başına 2.118.000 TL teklif vererek kazandı.

3) Solar Ventures Sarı. En. Yat. San. ve Tic. A.Ş. 10 megawattlık Elbistan 1 GES için en yüksek teklif olan megawatt başına 2.100.000 TL teklif vererek kazandı.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Konya’da 8 Bin Konutun Elektrik İhtiyacı Atıksudan

Ortalama yıllık 55 milyon metreküp suyun arıtılarak üretildiği Konya Atıksu Arıtma Tesisinde, 185 bin metreküp su tasarrufu sağlanırken; atıklar vasıtasıyla elde edilen biyogazdan, 8 bin konutun ihtiyacını karşılayacak elektrik enerjisi

HABERLER

Vodafone’un Yeni Veri Merkezinde Temiz Enerji Kullanımı Ön Planda

Vodafone Türkiye’nin 80 milyon TL yatırım ile hayata geçirdiği, 9 bin metrekarelik kapalı alanıyla Türkiye’nin en büyük veri merkezi olma özelliğine sahipVodafone Türkiye Bulut Teknolojileri Üssü İstanbul’da bugün açıldı. Merkez,

HABERLER 0 Comments

Vestel’den Iphone ve Ipad İçin Tasarruf Aplikasyonu

İSTANBUL – Enerji tasarrufu konusunda önemli bir unsur olan LED aydınlatma ile ilgili çalışmalarını sürdüren Vestel’in iPhone ve iPad’ler için geliştirdiği tasarruf hesaplama uygulaması ile evinizdeki enerji ve bütçe tasarrufunu