Güneş Enerjisi Önbaşvurularına İlişkin 5. Yarışma Paketi Sonuçlandı

Güneş Enerjisi Önbaşvurularına İlişkin 5. Yarışma Paketi Sonuçlandı

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ), güneş enerjisine dayalı üretim tesisi kurmak üzere yapılan önlisans başvurularına ilişkin 5. yarışma paketi sonuçlandı. 

günes enerjisi kutahyaGüneş enerjisine dayalı elektrik üretimi konusunda yol alınmaya başladı. Türkiye artık dünya güneş enerjisi pazarında gelişmekte olan ülkeler kategorisinde yer alıyor.

enerjigunlugu.net’in haberine göre, güneş enerjisine dayalı üretim tesisi kurmak üzere yapılan önlisans başvurusunda bulunan birçok firmanın yarıştığı yarışmada toplam 4 bölgede 10 yatırımcı önlisans almaya hak kazandı.

Kahramanmaraş Adıyaman bölgesi

Kahramanmaraş Adıyaman Bölgesinde toplam 27 MW`lık kurulu güç için yapılan yarışmada

1)Karomad Madencilik İnş. Elektrik Malz. Makine Nakliye San. ve Tic. Ltd. Şti. 7 megawatt’lık Büget GES için en yüksek teklif olan megawatt başına 2.345.000 TL teklif vererek kazandı.

2) Uluder Elektrik Üretim A.Ş. 10 megawatt’lık Büget GES için en yüksek teklif olan megawatt başına 2.118.000 TL teklif vererek kazandı.

3) Solar Ventures Sarı. En. Yat. San. ve Tic. A.Ş. 10 megawattlık Elbistan 1 GES için en yüksek teklif olan megawatt başına 2.100.000 TL teklif vererek kazandı.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Enerji Depolamada İnci’den Yeni Çözümler

İNCİ Akü, Paris’te düzenlenen Uluslararası Otomotiv Ekipmanları Fuarı’nda uluslararası sektörün ilgisini çekti. Binlerce kişinin katıldığı sektörün en önemli organizasyonlarından biri olan fuara İnci Akü, en son lansmanını gerçekleştirdiği İnci Battery

Jeotermal enerji 0 Comments

Hindistan’dan Yenilenebilir Enerji Fonu

Hindistan hükümeti yenilenebilir enerji projelerinin finansmanı için 1.25 milyar Dolar fon oluşturdu. Dünyada yenilenebilir enerjiye yönelik ilgi artıyor. Hindistan’da yenilenebilir enerjiye yönelik yatırımlarıyla dikkat çekiyor. Hindistan hükümetinin ülkede yenilenebilir enerji

HABERLER

SolarTurk Çinli Fotovoltaik Firması İçin G.Antep’te Panel Üretecek

Gaziantep’te üretim yapmakta olan SolarTurk firması, dünyanın sayılı entegre polisilikon, wafer ve solar güneş paneli üreticilerinden olan büyük bir Çinli şirket ile anlaştı. SolarTurk, kendi tesislerinde bu marka için üretim