Güneş Enerjisi Önbaşvurularına İlişkin 5. Yarışma Paketi Sonuçlandı

Güneş Enerjisi Önbaşvurularına İlişkin 5. Yarışma Paketi Sonuçlandı

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ), güneş enerjisine dayalı üretim tesisi kurmak üzere yapılan önlisans başvurularına ilişkin 5. yarışma paketi sonuçlandı. 

günes enerjisi kutahyaGüneş enerjisine dayalı elektrik üretimi konusunda yol alınmaya başladı. Türkiye artık dünya güneş enerjisi pazarında gelişmekte olan ülkeler kategorisinde yer alıyor.

enerjigunlugu.net’in haberine göre, güneş enerjisine dayalı üretim tesisi kurmak üzere yapılan önlisans başvurusunda bulunan birçok firmanın yarıştığı yarışmada toplam 4 bölgede 10 yatırımcı önlisans almaya hak kazandı.

Kahramanmaraş Adıyaman bölgesi

Kahramanmaraş Adıyaman Bölgesinde toplam 27 MW`lık kurulu güç için yapılan yarışmada

1)Karomad Madencilik İnş. Elektrik Malz. Makine Nakliye San. ve Tic. Ltd. Şti. 7 megawatt’lık Büget GES için en yüksek teklif olan megawatt başına 2.345.000 TL teklif vererek kazandı.

2) Uluder Elektrik Üretim A.Ş. 10 megawatt’lık Büget GES için en yüksek teklif olan megawatt başına 2.118.000 TL teklif vererek kazandı.

3) Solar Ventures Sarı. En. Yat. San. ve Tic. A.Ş. 10 megawattlık Elbistan 1 GES için en yüksek teklif olan megawatt başına 2.100.000 TL teklif vererek kazandı.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Markalaşmada Esas Olan Sürdürülebilirliği Sağlamak”

Aktaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Sami Erol: “Markalaşma, sürdürülebilirliği gerektirir. Sonrasında ise sistemler, markayla ilgili gelişen teknolojik şartlara, bilgi yapısına, müşteri talep yapısına göre sürekli iyileşmeye

HABERLER

İşte Türkiye’nin İlk BREEAM Sertifikalı Konut Projesi !

Akşan Yapı’nın İzmir’de hayata geçirdiği 35. Sokak projesi Breeam Sertifikasının (BRE Environmental Assessment Method – Yapı Araştırma Kurumu Çevresel Değerlendirme Yönetimi) Türkiye’de konut alanındaki ilk ve tek sahibi oldu. 6

HABERLER 0 Comments

Tavuk Gübresinden 40 bin Evin Elektrik İhtiyacı Karşılanacak

Ankara’nın Çubuk ilçesinde bulunan ve tavuk gübresinden enerji üreten biyogaz tesisi, 10 milyon liralık ek yatırımla 40 bin konutun elektrik ihtiyacını karşılayacak şekilde genişletiliyor. Biyogaz terimi temel olarak organik atıklardan