Güneş Enerjisi Önbaşvurularına İlişkin 5. Yarışma Paketi Sonuçlandı

Güneş Enerjisi Önbaşvurularına İlişkin 5. Yarışma Paketi Sonuçlandı

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ), güneş enerjisine dayalı üretim tesisi kurmak üzere yapılan önlisans başvurularına ilişkin 5. yarışma paketi sonuçlandı. 

günes enerjisi kutahyaGüneş enerjisine dayalı elektrik üretimi konusunda yol alınmaya başladı. Türkiye artık dünya güneş enerjisi pazarında gelişmekte olan ülkeler kategorisinde yer alıyor.

enerjigunlugu.net’in haberine göre, güneş enerjisine dayalı üretim tesisi kurmak üzere yapılan önlisans başvurusunda bulunan birçok firmanın yarıştığı yarışmada toplam 4 bölgede 10 yatırımcı önlisans almaya hak kazandı.

Kahramanmaraş Adıyaman bölgesi

Kahramanmaraş Adıyaman Bölgesinde toplam 27 MW`lık kurulu güç için yapılan yarışmada

1)Karomad Madencilik İnş. Elektrik Malz. Makine Nakliye San. ve Tic. Ltd. Şti. 7 megawatt’lık Büget GES için en yüksek teklif olan megawatt başına 2.345.000 TL teklif vererek kazandı.

2) Uluder Elektrik Üretim A.Ş. 10 megawatt’lık Büget GES için en yüksek teklif olan megawatt başına 2.118.000 TL teklif vererek kazandı.

3) Solar Ventures Sarı. En. Yat. San. ve Tic. A.Ş. 10 megawattlık Elbistan 1 GES için en yüksek teklif olan megawatt başına 2.100.000 TL teklif vererek kazandı.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Ulaşım 0 Comments

Mercedes’den Elektrikli Araçlar İçin Özel Platform

Mercedes-Benz’in önümüzdeki yıllarda satışa sunacağı elektrikli modellerin bu platform üzerinde yer alması bekleniyor. Elektrikli araç üretimine dünyaca ünlü markaların yöneldiği bir gerçek. 2015 yılı bu açıdan çok hareketliydi. 2016 yılında

HABERLER

Ovares İçin Kamulaştırma Yapılacak

İzmir ve Aydın sınırları içerisinde kurulacak Ovares Rüzgâr Enerjisi Santrali`nin yapımı amacıyla bazı taşınmazlar kamulaştırılıyor. İzmir ve Aydın sınırları içerisinde kurulacak Ayres Elektrik Üretim Anonim Şirketi`neait Ovares Rüzgâr Enerjisi Santrali`nin

HABERLER 0 Comments

Eltemtek’in Atık Isı Projeleri 18 MW’a Ulaştı

Çimento fabrikalarının ısıtıcı kulelerinden ve klinker soğutma tesislerinden çıkan atık gazların değerlendirilerek elektrik enerjisi üretiminde kullanılması hem enerji verimliliği hem de bu gazların salınımı neticesinde oluşan karbondioksit emisyonunu bertaraf etmesi anlamında çok önemlidir.