Güneş Enerjisi Önbaşvurularına İlişkin 5. Yarışma Paketi Sonuçlandı

Güneş Enerjisi Önbaşvurularına İlişkin 5. Yarışma Paketi Sonuçlandı

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ), güneş enerjisine dayalı üretim tesisi kurmak üzere yapılan önlisans başvurularına ilişkin 5. yarışma paketi sonuçlandı. 

günes enerjisi kutahyaGüneş enerjisine dayalı elektrik üretimi konusunda yol alınmaya başladı. Türkiye artık dünya güneş enerjisi pazarında gelişmekte olan ülkeler kategorisinde yer alıyor.

enerjigunlugu.net’in haberine göre, güneş enerjisine dayalı üretim tesisi kurmak üzere yapılan önlisans başvurusunda bulunan birçok firmanın yarıştığı yarışmada toplam 4 bölgede 10 yatırımcı önlisans almaya hak kazandı.

Kahramanmaraş Adıyaman bölgesi

Kahramanmaraş Adıyaman Bölgesinde toplam 27 MW`lık kurulu güç için yapılan yarışmada

1)Karomad Madencilik İnş. Elektrik Malz. Makine Nakliye San. ve Tic. Ltd. Şti. 7 megawatt’lık Büget GES için en yüksek teklif olan megawatt başına 2.345.000 TL teklif vererek kazandı.

2) Uluder Elektrik Üretim A.Ş. 10 megawatt’lık Büget GES için en yüksek teklif olan megawatt başına 2.118.000 TL teklif vererek kazandı.

3) Solar Ventures Sarı. En. Yat. San. ve Tic. A.Ş. 10 megawattlık Elbistan 1 GES için en yüksek teklif olan megawatt başına 2.100.000 TL teklif vererek kazandı.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Dünyanın İlk Güneş Enerjili Aile Arabası: Stella

Hollanda’lı Solar Team Eindhoven ekibinin tasarladığı dünyanın ilk güneş enerjili sedan arabası Stella görünümüyle de dikkat çekiyor. Hollanda’lı Solar Team Eindhoven ekibi, dünyanın ilk güneş enerjili sedan arabasını tasarladı. Gerçi

HABERLER

Tunceli’de Çevre Temizliği

Tunceli’de  çevreciler ve arama kurtarma ekipleri, Uzunçayır Baraj Gölü’nde temizlemek çalışması başlattı. Ekipler, baraj gölünün kent merkezindeki bölümünden 2 saat içinde yaklaşık bir kamyon çöp çıkardı. Tunceli’de kent merkezine kadar

HABERLER

Amazon Yerlilerinin Hidroelektrik Tepkisi

Altamira’ya yakın Vitoria do Xingu’da inşa edilecek hidroelektrik santral Amazon yerlilerinin tepkisine neden oldu. Farklı kabilelerden üyeler, bu ay iki kez santral karşıtı eylem düzenledi. Amazon yerlileri hidroelektrik santrala karşı…