Güneş Enerjisi ile Amerika Turu

Güneş Enerjisi ile Amerika Turu

2013-05-23-LeilaniTesla4smAmerikan otomotiv sektöründe önemli payı bulunan Tesla Motors Company, güneş enerjili / elektrikli modelleri için şehirler arası yolculukta gerekli enerjiyi, ülkenin dört bir yanına kurduğu güneş enerjili şarj istasyonlarıyla sağlıyor, üstelik bunu Tesla kullanıcıları için bedava yapıyor. Çünkü güneş enerjisi sonsuz bir enerji, ve Tesla Motors bunun önemini vurgulayarak stratejisini geliştirdi. Türünün tek örneği olarak, New York’tan Los Angeles‘ a kadar ilerleyen şarj noktalarının haberini Kurucu ortak Elon Musk twitterdan duyurdu.

2015 yılına kadar Amerika popülasyonunun %98‘ine ulaşacağı tahmin edilen şarj istasyon üniteleri, yaklaşık bir saatte otomobil için gerekli enerjiyi sağlamakta. Tesla’nın elektrikli modeli S grubu ise 100 kw lık enerji ile 3 saatte 60 mil hızda yol alabilmekte. Pazarlama stratejilerine farklı boyutlar getiren Tesla Motors, müşterilerine güneş enerjisiyle Amerika turu yapmalarına fırsat vermekte.

2013 senesinde Model S ‘in tanıtım videosu da oldukça ilgi görmüştü. Güneş enerjisiyle şarj edilebilen bu modellerin geleceğin otomobili olma yolunda hızla ilerlemesi hakkında neler düşünüyorsunuz ? Benzinin ülkemizde bu kadar pahalı olmasının yanında bu tip haberleri duydukça, eminiz ki elektrikli araçların ülkemizde de yaygınlaştırılmasını istiyorsunuzdur.

Kaynak: Solarbaba

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

Toyota Hibrit Teknolojisiyle Geleceğe Hazırlanıyor

Toyota, “hibrit teknolojisini” orta ve uzun vadede en ekonomik ve ekolojik çözüm olarak görüyor. Hibrit teknolojisi geleceğin otomobilleri için önemli bir çözüm olarak görünüyor. Toyota, dünya çapında 7 milyon adedi

Elektrik Dağıtım

Talep Tarafı Katılımı Pilot Projesi Hayata Geçiyor

Enerjisa ve TEİAŞ (Türkiye Elektrik İletim A.Ş) elektriğin yeterli, kaliteli, sürekli, düşük maliyetli ve çevreye uyumlu şekilde tüketiciye sunulması için yeni bir pilot projeye daha imza attı. Türkiye’de elektrik dağıtımında

Elektrikli araçlar 0 Comments

TEHAD ve DOET Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı

Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD) ile Dutch Organisation for Electric Transport (DOET) arasında işbirliği anlaşması imzalandı. Türkiye’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının uluslararası kuruluşlarla işbirliği yaptıklarına tanık oluyoruz.