Güneş Enerjisi Destekli Hibrid Endüstriyel Kurutma Kabini

Güneş Enerjisi Destekli Hibrid Endüstriyel Kurutma Kabini

Sunstrip, ülkemizin güneş enerjisi potansiyelinden mümkün olduğunca yararlanabilmesine olanak sağlayan farklı uygulamalarda konumlanabilecek Doğru Akımlı Sirkulasyon Pompa İstasyonu, Monoblok Termal Kasa, 100% Termal Kontaklı Seçici Soğurucu, Trapez Dolgu Kollektör, Giydirme Cephelere Entegre Kollektör, Polimer Esaslı Soğurucular ve Hava Kollektörleri gibi, hepsi termal güneş enerjisi uygulamalarına yenilik ve derinlik katmış olan yüksek teknolojili ürünlere bir yenisini ekleyerek, “Güneş Enerjisi Destekli Hibrid Endüstriyel Kurutma Kabini” geliştirdi.

2013-11-20_160920SUNSTRIP AR-GE Grubu tarafından geliştirilen ve “Bölgenin Rekabet Gücünün Artırılması Destek Programı” kapsamında “Mevlana Kalkınma Ajansı” tarafından da desteklenen kabin tasarımında, birçoğu ilk defa kullanılan mekanik ve tesisat detaylarının patent ve faydalı model başvuruları yapılmıştır. Kabin tasarımı, tarımsal ve endüstriyel kurutma uygulamalarında termal ve fotovoltaik güneş enerjisinden eş zamanlı olarak faydalanma imkanı getirmektedir. Bu uygulamalar arasında ürün kurutma, çamaşırhane kurutma, boyahane kurutma, mekan ısıtma desteği gibi farklı uygulamalar öne çıkmaktadır.

solarbooster SUNDRY®, bünyesinde kapasitesi uygulamaya göre ölçeklendirilebilen özel reküperatörler ve Türkiye’de ilk defa uygulanan patentli yekpare oniki metrekarelik polimer esaslı özel termal soğurucu paneller ve mafsallı PV entegrasyonları barındırmaktadır.

Kurutucu fanlar ve kapalı devre termik devridam pompası özel bir MPPT sürücü devresi ile kurgulanmış ve CFM debi değerleri ışınım şiddetine göre otomatik olarak ayarlanabilmektedir. Fanlar ve pompa ihtiyaç duyduğu enerjiyi, kasaya entegre edilmiş fotovoltaik modüllerden alabilmektedir. Kabin,uygulamanın ihtiyaç duyduğu hava debi ve rejimlerine göre farklı kapasitelerde imal edilebilmektedir. Emiş ve itiş hava giriş kanallarında filitrasyon özelliği bulunan kabin farklı uygulamalar için pozisyonlanabilir. Mobilite kazandırılmış kabin, uygulama bölgesine kolaylıkla sevkedilebilirken, işletmelerinde proses veya tüketim sıcak hava, ihtiyacı içerisinde olan kullanıcıların termal ve fotovoltaik güneş enerjisi katkısını sağlamalarını mümkün kılmaktadır.

Termal ve fotovoltaik güneş enerjisi teknolojilerini tek bir kasa içerisinde optimizasyon ile entegre eden solarbooster SUNDRY® özellikle tarımsal ve endüstriyel ürün kurutma sürelerini minimize ederek, zararlı oluşumunun da önüne geçmektedir.

solarbooster SUNDRY® Türkiye’de termal güneş enerjisi sistem ve uygulamaları alanında en derinlikli ve sofistike ürün portföylerinden birisine sahip olan Sunstrip’ i bir adım öteye taşımıştır.

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

Mobil Cihazların Çalışma Süresini Yüzde 50 Artıracak Olan Teknoloji

Mobil cihazlar düşünülerek geliştirilen yeni nesil işlemcilerle piller yüzde 50 daha çok dayanacak! Intel Core ailesinin yeni üyesi olan ve “Haswell” kod ismini taşıyan yeni nesil işlemcinin önümüzdeki ay tanıtılması bekleniyor. Intel

HABERLER

Sağlıkta Enerji Verimliliği Projesi Başlıyor

Sağlık Bakanlığı, hastanelerde enerji tasarrufu için harekete geçti. “Sağlıkta Enerji Verimliliği” Projesi ile hem elektrikten hem de sudan tasarruf edilmesi planlanıyor. Hastanelerde artık ampullerin en tasarruflusu kullanılacak. Tüm çalışanlar, harcadıkları

HABERLER

Akü Masrafından Güneş Enerjisiyle Kurtuldu

Elbistan ilçesinde yaşayan 35 yaşındaki Mehmet Bakça, engelli aracının 4 ayda bir aküsünü değiştirmek zorunda kalınca aracına güneş enerjisi paneli taktırdı. Doğuştan engelli Bakça, akülü engelli arabasının şarjının bitmesi nedeniyle