Güneş Enerjili, Çevreci Yüzen Ev; WaterNest

Güneş Enerjili, Çevreci Yüzen Ev; WaterNest

Yüzde 100 geri dönüşümlü yüzen ev WaterNest, güneş enerji sisteminin yanı sıra doğal klima ve havalandırma çözümleriyle dikkat çekiyor.

yuzenev_disGüneş enerjili çevreci yüzen ev; yıllarca süren araştırmalardan sonra mimar Giancarlo Zema tarafından tasarlandı ve EcoFloLife tarafından geliştirildi. Geri dönüşümlü ve sürdürülebilir malzemelerden üretilen bina,doğayla ahenk içinde yaşamanın yollarından biri.

Binanın kavisli gövdesi geri dönüşümlü yapıştırılmış lamine ahşap ve alüminyumda inşa edildi. Yuvarlak ahşap çatı kısmının 60 metrekaresi, 4 kWp enerji üretme kapasitesine sahip fotovoltaik sistem ile kaplandı.

yzen_ev_icAyrıca, binanın yan kısımlarında fotovoltaik sistemli dört tavan penceresi bulunuyor. Geniş pencere ve balkonları sayesinde kullanıcıların suyun manzarasını izleyerek, keyfi çıkarılabiliyor.

 

Binada doğal mikro bir iç havalandırma ve klima sistemine de yer verildi.

Bina ev olarak kullanılmak istenmediğinde ise kolaylıkla ofise dönüştürülebilecek nitelikte. Bina ev; restoran, dükkan veya sergileme alanı gibi amacına uygun bir şekilde kullanılabiliyor.

Kaynak: inhabitat.com’dan çeviri haber

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ALTERNATİF TASARIMLAR

Ofiste Yeni Trend: Solar Piramid Ofis

Alman PV-montaj firması Renusol tarafından tasarlanmış piramit ofis, İskoçya’nın Loanhead kasabasında bulunuyor. Güneş Enerjisi Portal Ödülü’ne ”En Yenilikçi Sistem Tasarımı” kategorisinde aday olan güneş piramit, ofisin enerji ihtiyacının %85′ini karşılıyor.

İNOVASYON

Origami Değil SolarPuff

Dünyada milyonlarca insanın hala elektriksiz yaşamaya mahkum olduğunu ve bu bölgelerde yaşayanların geceleri en temel ihtiyaçlarını rahatça gidermek için gaz lambası gibi tehlikeli ışık kaynaklarından başka alternatifleri olmadığını gören ABDli

ALTERNATİF TASARIMLAR

Mobil Evlerle Doğaya Dönüş Başlıyor

Be Coc Mobile Home, doğaya dost bir yaşam hayali kuranların geçici ya da kalıcı yardımcısı olabilir. Şehirden kopamayanlara ama şehirden kaçmak isteyenlere karavandan daha iyi çözüm bulabilen bu mobil ev,