Güneş Enerjili, Çevreci Yüzen Ev; WaterNest

Güneş Enerjili, Çevreci Yüzen Ev; WaterNest

Yüzde 100 geri dönüşümlü yüzen ev WaterNest, güneş enerji sisteminin yanı sıra doğal klima ve havalandırma çözümleriyle dikkat çekiyor.

yuzenev_disGüneş enerjili çevreci yüzen ev; yıllarca süren araştırmalardan sonra mimar Giancarlo Zema tarafından tasarlandı ve EcoFloLife tarafından geliştirildi. Geri dönüşümlü ve sürdürülebilir malzemelerden üretilen bina,doğayla ahenk içinde yaşamanın yollarından biri.

Binanın kavisli gövdesi geri dönüşümlü yapıştırılmış lamine ahşap ve alüminyumda inşa edildi. Yuvarlak ahşap çatı kısmının 60 metrekaresi, 4 kWp enerji üretme kapasitesine sahip fotovoltaik sistem ile kaplandı.

yzen_ev_icAyrıca, binanın yan kısımlarında fotovoltaik sistemli dört tavan penceresi bulunuyor. Geniş pencere ve balkonları sayesinde kullanıcıların suyun manzarasını izleyerek, keyfi çıkarılabiliyor.

 

Binada doğal mikro bir iç havalandırma ve klima sistemine de yer verildi.

Bina ev olarak kullanılmak istenmediğinde ise kolaylıkla ofise dönüştürülebilecek nitelikte. Bina ev; restoran, dükkan veya sergileme alanı gibi amacına uygun bir şekilde kullanılabiliyor.

Kaynak: inhabitat.com’dan çeviri haber

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Mevzuat

Rüzgarda Orman Düzenlemesi

Rüzgâr santrali yatırımlarıyla ilgili yapılmak istenen yeni mevzuat düzenlemesi tartışma konusu oldu. Sektör ‘Yatırımlar olumsuz etkilenir’ derken, Bakanlık kaynakları ise sadece ormanlık alanlarda yapılacak yatırımların disiplin altına alınacağını söylüyor. En

HABERLER

Güneş Enerjisi ile Dezavantajları Azaltmanın Bir Başka Yolu: Solar Ship

Dünyada her hangi şekilde ulaşılması zor olan öyle noktalar vardır ki, bu bölgelere acil durum hizmetlerinin dahi hızlı bir şekilde ulaştırılması mümkün olamamaktadır. Özellikle sağlık hizmetlerine erişim en büyük sorunlardan

Elektrik Satışı 0 Comments

Sedaş’tan Kaçak Enerji Kullanımı İle Mücadele Kampanyası

SEDAŞ, kaçak enerjiyle mücadele kapsamında yeni bir projeyi hayata geçiriyor. SEDAŞ, “Kaçak elektrikle İlgili Bilgilendirme ve Bilinçlendirme” projesi kapsamında, kayıp kaçak oranında düşüş sağlamayı, 1,6 milyon elektrik kullanıcısını bilinçlendirmeyi ve