Güneş Enerjili, Çevreci Yüzen Ev; WaterNest

Güneş Enerjili, Çevreci Yüzen Ev; WaterNest

Yüzde 100 geri dönüşümlü yüzen ev WaterNest, güneş enerji sisteminin yanı sıra doğal klima ve havalandırma çözümleriyle dikkat çekiyor.

yuzenev_disGüneş enerjili çevreci yüzen ev; yıllarca süren araştırmalardan sonra mimar Giancarlo Zema tarafından tasarlandı ve EcoFloLife tarafından geliştirildi. Geri dönüşümlü ve sürdürülebilir malzemelerden üretilen bina,doğayla ahenk içinde yaşamanın yollarından biri.

Binanın kavisli gövdesi geri dönüşümlü yapıştırılmış lamine ahşap ve alüminyumda inşa edildi. Yuvarlak ahşap çatı kısmının 60 metrekaresi, 4 kWp enerji üretme kapasitesine sahip fotovoltaik sistem ile kaplandı.

yzen_ev_icAyrıca, binanın yan kısımlarında fotovoltaik sistemli dört tavan penceresi bulunuyor. Geniş pencere ve balkonları sayesinde kullanıcıların suyun manzarasını izleyerek, keyfi çıkarılabiliyor.

 

Binada doğal mikro bir iç havalandırma ve klima sistemine de yer verildi.

Bina ev olarak kullanılmak istenmediğinde ise kolaylıkla ofise dönüştürülebilecek nitelikte. Bina ev; restoran, dükkan veya sergileme alanı gibi amacına uygun bir şekilde kullanılabiliyor.

Kaynak: inhabitat.com’dan çeviri haber

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Enerji Dışı Mali Açık Geriledi

Avrupa’daki kriz ve yüksek petrol fiyatlarına rağmen cari açık haziranda rekor düşüş yaşadı. Enerji dışı cari denge 167 milyon fazla verdi. Yıllık cari açık ise OVP’deki hedefin bile altına indi.

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Braas’tan Güneş Enerjisi Çözümleri

Braas Çatı Sistemleri, kentsel dönüşüm sürecinde çatıları yapılarda bir enerji üssüne dönüştürmek amacı ile geniş solar ürün gamını tüketicilerine sunuyor. Her zaman söylenir: Türkiye’de çatılarda güneş enerjisinden elektrik üretimi elde

HABERLER 0 Comments

Formula E İstanbul’a Doğru

Uluslararası Otomobil Federasyonu CEO’su Agag, İstanbul’un Formula E’ye alınması için görüştüklerini söyledi. tr.wikipedia.org’dan alınan bilgilere göre, Formula E serisi, Fédération Internationale de l’Automobile (FIA) tarafından organize edilen elektrikli otomobil yarışı.