Güneş Enerjili, Çevreci Yüzen Ev; WaterNest

Güneş Enerjili, Çevreci Yüzen Ev; WaterNest

Yüzde 100 geri dönüşümlü yüzen ev WaterNest, güneş enerji sisteminin yanı sıra doğal klima ve havalandırma çözümleriyle dikkat çekiyor.

yuzenev_disGüneş enerjili çevreci yüzen ev; yıllarca süren araştırmalardan sonra mimar Giancarlo Zema tarafından tasarlandı ve EcoFloLife tarafından geliştirildi. Geri dönüşümlü ve sürdürülebilir malzemelerden üretilen bina,doğayla ahenk içinde yaşamanın yollarından biri.

Binanın kavisli gövdesi geri dönüşümlü yapıştırılmış lamine ahşap ve alüminyumda inşa edildi. Yuvarlak ahşap çatı kısmının 60 metrekaresi, 4 kWp enerji üretme kapasitesine sahip fotovoltaik sistem ile kaplandı.

yzen_ev_icAyrıca, binanın yan kısımlarında fotovoltaik sistemli dört tavan penceresi bulunuyor. Geniş pencere ve balkonları sayesinde kullanıcıların suyun manzarasını izleyerek, keyfi çıkarılabiliyor.

 

Binada doğal mikro bir iç havalandırma ve klima sistemine de yer verildi.

Bina ev olarak kullanılmak istenmediğinde ise kolaylıkla ofise dönüştürülebilecek nitelikte. Bina ev; restoran, dükkan veya sergileme alanı gibi amacına uygun bir şekilde kullanılabiliyor.

Kaynak: inhabitat.com’dan çeviri haber

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Rüzgar ve Güneşde Kesintisiz Enerji İçin Doğru Telekominikasyon

Alman devi Deutsche Telekom gözünü Türkiye’ye dikti. Bilişim projelerine odaklanan şirketin iştiraki T-Systems, enerji ve sağlık sektörlerine yatırım planlıyor. Alman Deutsche Telekom’un bilişim hizmetleri şirketi T-Systems Türkiye’de büyümeye karar verdi.

HABERLER

Fukuşima’da Yine Arıza Var ! Atıkların Öldürücü Etkisi 40 Yıl

Japonya’da 2011’de sızıntı yaşanan hasarlı Fukuşima nükleer santralinde yeniden sıkıntı yaşanıyor. Santralin yakıt depolama havuzu soğutulamıyor. Japonya’da 2011’de, nükleer sızıntının meydana geldiği hasarlı Fukuşima Daiçi santralinde elektrik kesintisi olduğu, 4

HABERLER

Mikro HES’ler Ormancıların Yeni Enerji Kaynağı

Düzce’nin Yığılca ilçesindeki Karagöknar Orman İşletme Şefliği çalışanları, kendi imkanları ile yaptıkları gölette “Mini HES” kurarak elektik ihtiyaçlarını karışılıyor. Şehir merkezine 33, en yakın yerleşim yerine ise 24 kilometre uzakta