Güneş Enerjili Bisikletle Uluslararası Yolculuk Yapacaklar

Güneş Enerjili Bisikletle Uluslararası Yolculuk Yapacaklar

Laurent Dalon, Henri Jonckheere ve Antoine Jonckheere isimli 3 arkadaş, güneş enerjili bisiklet ile 7 bin kilometre yol yapacak.

Güneş enerjisinin kullanılma biçimlerine şaşırmamak mümkün değil. Gündelik hayatın birçok alanında güneş enerjisinden yararlanılabiliyor.

dikgazete.com’un haberine göre, İtalya’nın Milano’dan şehrinden yola çıkan Laurent Dalon, Henri Jonckheere ve Antoine Jonckheere isimli 3 arkadaş, güneş enerjili bisiklet ile 7 bin kilometre yol yapacak. Bisikletlerindeki güneş enerjisi panelleri sayesinde yolculuk yaparak Tekirdağ’a ulaşan ‘Güneş Yolcuları’ fosil yakıt kullanmadan çok uzun mesafelerin kat edilebileceğini göstermek istiyor.’Güneş Yolculuğu 2015′ isimli gurup üyesi Laurent Dalon, Henri Jonckheere ve Antoine Jonckheere, elektrikli bisikletler ile hiçbir fosil yakıt kullanmadan çok uzun mesafeleri kat edebileceklerini göstermek için yola çıktı. Milano’dan yola çıkan grup Makedonya, Yunanistan ve Türkiye’yi de gezdikten sonra tekrar Milano’ya dönerek yolculuklarını tamamlayacaklarını belirtti. Bisikletlerinin arkasına koydukları paneller ile güneş enerjisinden yararlanarak çoğu zaman pedal çevirmeden ilerleyen Güneş Yolcuları, rahat bir yolculuk yapıyor. Toplamda 7 bin kilometre yol yapmayı hedefleyen 3 arkadaş, 4 bin 800 kilometrelik yolu Arnavutluk, Makedonya, Yunanistan, Çanakkale, Antalya ve Tekirdağ’ı gezerek tamamladı.

Haberin devamı için tıklayın

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Alman Demiryolları Elektrikli Araç Filosu Kuruyor

Almanya’nın demiryolu şirketi Deutsche Bahn, elektrikli ve hibrid araçlardan oluşan bir filoyu şehirler arası yolculuk yapacak olan yolcuların hizmetine sunmak için yeni bir şirket açmayı planlıyor. Ayrıca bu hizmetin, uzun mesafeli

HABERLER

Swiss Solar Ödülleri 2011’in En Romantik En Güneşli Sahibi

Üzerinden çokca zaman geçti farkındayız fakat sürdürülebilir turizmin ülkemizde önemli gündem maddesi olduğu şu günlerde İsviçre’den çıkan bu güzel örneği tekrar paylaşmanın vakti diye düşündük. 10 Ocak 2011’de düzenlenen 21.

HABERLER

Almanya’nın Güneş Şehri Devrimi

Almanya’nın “güneş şehri” Freiburg’a yaklaşık 40 kilometre mesafede, Kara Orman içinde yemyeşil bir doğa mucizesi Schönau. Bu küçük yerleşim yerini meşhur kılansa, enerji üretiminde gerçekleştirdikleri devrim. 2011 yılında Japonya’da yaşanan