GÜNDÜZ GÜNEŞ IŞIĞI, AKŞAM LED IŞIĞI İLE AYDINLATAN YEŞİL TEKNOLOJİ

GÜNDÜZ GÜNEŞ IŞIĞI, AKŞAM LED IŞIĞI İLE AYDINLATAN YEŞİL TEKNOLOJİ

The Smart LED from Solatube sayesinde gün ışığına ulaşamayan mekanlarda artık güneş ışığı ile gün ışığı aydınlatma yapılabildiğiniz hepimiz duymuşuzdur. Şimdi LED ışığı sayesinde de geceleri de gün ışığı ile aydınlatma yapılabilmekte.

smartledGündüz güneşinin ışığı aydınlatma enerjisine dönüşürken, güneşten üretilen enerji geceleri Smart LED ampülleri çalıştırmak için kullanılıyor. Smart LED’ler diğer armatür sistemlere göre ışığı tek bir nokta kaynaktan yaymak yerine, tüm tavanın eşit aydınlatılması yolu ile mekanların aydınlatılmasını sağlamaktadır. Sistemde kullanılan yüksek yansıtıcı özelliğe sahip tüpler sayesinde gün ışığı azaldığında da güneş ışınları bir süre daha sistemde kullanılabilmekte ve mekan aydınlatması yapılabilmektedir. Gün ışığını takip eden sensörler sayesinde gün ışığı takip ediliyor ve gün ışığı azaldığında LED aydınlatma sistemi otomatik devreye sokuluyor.

Özellikle ticari yapılarda büyük oranda bir enerji verimliliği sağlayan bu sistem, işletmelerin maliyetlerini de büyük ölçüde düşürmektedir.

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

ALTERNATİF TASARIMLAR

3 Teker Üzerinde Mini Seralı, Solar Kahve Dükkanı

3. versiyonunu çıkartmaya hazırlanan inovatif mobil kahveci Wheelys, artık solar kahve arabaları ile karşımızda olacak. İlk versiyonunda eklenebilir küçük serasında kendi kahve çekirdeğinizi hasat etmeye imkan veren Wheelys, 2. versiyonuna

ALTERNATİF TASARIMLAR
HABERLER

3 Tekerlikli Elektrikli Toyota i-ROAD Trafiğe de Çözüm

Toyota 3 tekerlekli aracına i-ROAD ismini verdi. Alınan bilgilere göre araç iki kişilik olacak ve sürücünün oturduğu kısım tamamen kapalı bir kokpit şeklinde olacak.  Bir scooter benzeri olacak olan i-ROAD,