GÜNDER’den “Solar Cluster” Projesi

GÜNDER’den “Solar Cluster” Projesi

GÜNDER tarafından, ihracat ve uluslararası rekabeti arttırmak amacı ile güneş enerjisi üreticilerine yönelik Güneş Enerjisi Sektör Kümelenmesi–Solar Cluster projesi başlatılacak.

Küresel ekonominin güneş enerjisiöne çıkan iki kavramı olan rekabet ve uluslararası pazarlarda var olmak için, güneş enerjisi sektörü de çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye, enerjide serbest piyasaya adımlarını daha da sıklaştırdıkça, bu kavramların ağırlığını daha çok hissediyor. Bu amaçla, 2010 yılında yürürlüğe giren Ekonomi Bakanlığı Uluslararası Rekabetin Geliştirilmesi (URGE) Tebliği sektör nezdinde somutlaşıyor.

GÜNDER tarafından Ekonomi Bakanlığı “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi” Desteği (UR-GE) kapsamında, ihracat ve uluslararası rekabeti arttırmak amacı ile güneş enerjisi üreticilerine yönelik Güneş Enerjisi Sektör Kümelenmesi–Solar Cluster Projesi başlatılacak.

Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu-Türkiye Bölümü (GÜNDER), Ekonomi Bakanlığı “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi “ Desteği (UR-GE) kapsamında, Güneş Enerjisi Sektöründe Ortak Üretim–Ortak Satınalma ve Tanıtım Odaklı İşbirlikleri ile Uluslararası Rekabetin Geliştirilmesi UR-GE Projesi”ni başlatıyor. Proje, güneş enerjisi sektöründe faaliyet göstermekte olan firmalar birlikte hareket ederek, ortak sorunlarına ortak çözümler üretme ve uluslararası platformda bölgesel güç oluşturma imkanı bulabileceği düşüncesiyle oluşturuluyor.

Bu amaçla Proje’de yer alacak ve destekten yararlanacak firmaların belirlenmesi için ilgilenen firmaların 01.12.2014 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekiyor. Proje kapsamında, ilk başvuru yapan firmalara öncelik verilecek.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Tarımsal Projeler

700 Nüfuslu Köy Solar Sulama Sayesinde Temiz Suya Kavuştu !

EkoRE, 700 nüfuslu Gökçetaş köyünün temiz içme suyu ihtiyacını karşılayacak projeyi hayata geçirdi. Borusan’dan gelen talep doğrultusunda planlanan proje ile 170 haneli, 700 nüfuslu köy İLK DEFA temiz içme suyuna kavuştu.

HABERLER

Jeotermal Enerjili Şehir Otellerinin Sayısı Artıyor

Zengin jeotermal kaynaklara sahip Kırşehir, kent merkezindeki termal kaynaklı “şehir otelleri” ile cazibe merkezi haline geliyor. Jeotermal su, kentte sağlık turizminin yanı sıra konutların ısıtılmasında, seracılıkta ve meyve sebze kurutma

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Güneş Enerjisinde Türkiye İle Katar İşbirliği

Katar ve Türk şirketleri güneş enerjisi alanında işbirliğine gitti. Güneş enerjisi alanında uluslararası işbirlikleri gerçekleştiriliyor. Türkiye’de de bu açıdan önemli gelişmeler yaşanıyor. www.haberler.com’un haberine göre, Katar Güneş Teknolojileri şirketinden yapılan