GÜNDER’den “Solar Cluster” Projesi

GÜNDER’den “Solar Cluster” Projesi

GÜNDER tarafından, ihracat ve uluslararası rekabeti arttırmak amacı ile güneş enerjisi üreticilerine yönelik Güneş Enerjisi Sektör Kümelenmesi–Solar Cluster projesi başlatılacak.

Küresel ekonominin güneş enerjisiöne çıkan iki kavramı olan rekabet ve uluslararası pazarlarda var olmak için, güneş enerjisi sektörü de çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye, enerjide serbest piyasaya adımlarını daha da sıklaştırdıkça, bu kavramların ağırlığını daha çok hissediyor. Bu amaçla, 2010 yılında yürürlüğe giren Ekonomi Bakanlığı Uluslararası Rekabetin Geliştirilmesi (URGE) Tebliği sektör nezdinde somutlaşıyor.

GÜNDER tarafından Ekonomi Bakanlığı “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi” Desteği (UR-GE) kapsamında, ihracat ve uluslararası rekabeti arttırmak amacı ile güneş enerjisi üreticilerine yönelik Güneş Enerjisi Sektör Kümelenmesi–Solar Cluster Projesi başlatılacak.

Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu-Türkiye Bölümü (GÜNDER), Ekonomi Bakanlığı “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi “ Desteği (UR-GE) kapsamında, Güneş Enerjisi Sektöründe Ortak Üretim–Ortak Satınalma ve Tanıtım Odaklı İşbirlikleri ile Uluslararası Rekabetin Geliştirilmesi UR-GE Projesi”ni başlatıyor. Proje, güneş enerjisi sektöründe faaliyet göstermekte olan firmalar birlikte hareket ederek, ortak sorunlarına ortak çözümler üretme ve uluslararası platformda bölgesel güç oluşturma imkanı bulabileceği düşüncesiyle oluşturuluyor.

Bu amaçla Proje’de yer alacak ve destekten yararlanacak firmaların belirlenmesi için ilgilenen firmaların 01.12.2014 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekiyor. Proje kapsamında, ilk başvuru yapan firmalara öncelik verilecek.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

GES İhalelerinin İkinci Dönemeci Alındı

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ)’ın açtığı ve  güneş enerjisi santrali kurmak için aynı sahada ve/veya aynı bağlantı noktasına ve/veya aynı bağlantı bölgesine bağlanmak için yapılan başvurular için yapılan yarışma ihalelerinin ilki

HABERLER

“Artık Yeşil Bina Sertifikaları TSE Tarafından Verilsin”

Binalara verilen çevreci sertifikalar için binlerce dolar ödeyen yatırımcılar, TSE’nin “yeşil bina” kriterlerini belirleyerek bu nitelikteki sertifikaları vermesini istedi. ABD’deki Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından geliştirilen bir dizi kriterleri kapsayan

İNOVASYON 0 Comments

Tesla’dan Model X Koreografisi

Tesla Motors, elektrikle çalışan araç modellerinden birisi olan Model X’leri kullanarak mükemmel bir koreografi hazırladı. Yenilikçi elektrikli araç modelleriyle tanınan Tesla’dan örnek niteliğinde bir koreografi. http://www.webtekno.com/’un haberine göre, otomotiv sektöründe