GÜNDER’den “Solar Cluster” Projesi

GÜNDER’den “Solar Cluster” Projesi

GÜNDER tarafından, ihracat ve uluslararası rekabeti arttırmak amacı ile güneş enerjisi üreticilerine yönelik Güneş Enerjisi Sektör Kümelenmesi–Solar Cluster projesi başlatılacak.

Küresel ekonominin güneş enerjisiöne çıkan iki kavramı olan rekabet ve uluslararası pazarlarda var olmak için, güneş enerjisi sektörü de çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye, enerjide serbest piyasaya adımlarını daha da sıklaştırdıkça, bu kavramların ağırlığını daha çok hissediyor. Bu amaçla, 2010 yılında yürürlüğe giren Ekonomi Bakanlığı Uluslararası Rekabetin Geliştirilmesi (URGE) Tebliği sektör nezdinde somutlaşıyor.

GÜNDER tarafından Ekonomi Bakanlığı “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi” Desteği (UR-GE) kapsamında, ihracat ve uluslararası rekabeti arttırmak amacı ile güneş enerjisi üreticilerine yönelik Güneş Enerjisi Sektör Kümelenmesi–Solar Cluster Projesi başlatılacak.

Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu-Türkiye Bölümü (GÜNDER), Ekonomi Bakanlığı “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi “ Desteği (UR-GE) kapsamında, Güneş Enerjisi Sektöründe Ortak Üretim–Ortak Satınalma ve Tanıtım Odaklı İşbirlikleri ile Uluslararası Rekabetin Geliştirilmesi UR-GE Projesi”ni başlatıyor. Proje, güneş enerjisi sektöründe faaliyet göstermekte olan firmalar birlikte hareket ederek, ortak sorunlarına ortak çözümler üretme ve uluslararası platformda bölgesel güç oluşturma imkanı bulabileceği düşüncesiyle oluşturuluyor.

Bu amaçla Proje’de yer alacak ve destekten yararlanacak firmaların belirlenmesi için ilgilenen firmaların 01.12.2014 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekiyor. Proje kapsamında, ilk başvuru yapan firmalara öncelik verilecek.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Türkiye’nin En Büyük Şebeke Dışı (Off-Grid) Projesi Salih Adası’nda Kuruldu

Axitec GmbH Türkiye ve Kuzey Afrika Kilit Müşteriler Müdürü Atalay Yazgan, Güvercinlik Bodrum açıklarındaki Salih Adasında gerçekleştirilen 100 KWP fotovoltaik ve 110 KVA Jeneratör destekli hibrit projenin Türkiye’nin en büyük

HABERLER

Karamercan Ekonomi Zirvesi’nde Enerjideki Yeni Hedeflerini Açıkladı

Eczacıbaşı Topluluğu Üst Yöneticisi (CEO) Erdal Karamercan, sıfır karbon salınımı yapan topluluk olmayı hedeflediklerini belirterek, “İlk aşamada 140 milyon avroluk yatırımla, rüzgar enerjisinden 110 megavatlık üretimi Hereke’de yapacağız. Önümüzdeki 10

HABERLER

GAP Kapsamında Enerji Verimliliği Kuluçka Merkezi Kuruluyor

Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne hitap edecek Enerji Verimliliği Danışmanlığı (EVD) Kuluçka Merkezi kuruluyor. GAP İdaresi tarafından Gaziantep’te kurulacak merkez için protokoller imzalanacak. GAP Bölge Kalkınma