GÜNDER Etkinlikleri 10-12 Haziran-Almanya

GÜNDER Etkinlikleri 10-12 Haziran-Almanya

GÜNDER Intersolar 2015 süresince bir dizi etkinlik gerçekleştirecek. 

nazilli gunes enerjisiGÜNDER 10-12 Haziran 2015 tarihleri arasında yapılacak INTERSOLAR 2015 fuarı sırasında bir dizi etkinlik gerçekleştirecek. Etkinlikler, GÜNDER’in Türkiye’nin güneş enerjisi kaynağının değerlendirilmesi amacı yürütülen çalışmalarına ek olarak, uluslararası düzeyde hem ülke potansiyelini yabancı yatırımcılara tanıtmak hem de ülkedeki gelişen sanayiye yurt dışında olanaklar yaratmak amacı ile düzenlenecek. Bu kapsamda, başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, GAP Bölge Kalkınma İdaresi ve belediyeler olmak üzere kamu kurumlarının bir yılı aşkın süre içerisinde gerçekleştirdikleri toplam 1500 megawatt’ı aşan projelerin hayata geçirilmesinin sektör açısından önemli bir fırsat olduğu vurgulanıyor.

Etkinliklerle, bu kurumlarda görevli konu ile ilgili personelin saha gezileri aracılığı ile yurt dışındaki uygulamaları görmesi, fuar gezisi ile de uluslararası arenada teknolojinin geldiği noktayı kendi gözleri ile görmesi, yabancı firmalar ile bire bir bilgi alışverişinde bulunmaları hedefleniyor. Bu çerçevede, 9 kamu kurumundan toplam 22 personelin bu etkinliklerden yararlanması sağlanacak. Bu katılımda ulaşım ve konaklama giderlerinin tamamı GÜNDER tarafından karşılanacak.

Geziler kamu personelinin yanı sıra, TEDAŞ ve TEİAŞ personeli ile lisanslı başvuruda bulunmuş ve bu süreç sonunda yarışmayı kazanmış toplam 44 firmanın teknik personelini kapsadığı için, kapasite büyük tutularak 45 kişilik otobüs kiralandı. Etkinliklerle, Türkiye’de şu anda aynı alanda kurulu en büyük güç 5,3 megawatt düzeyinde olduğundan, 20-30 megawatt’lık projeleri kazanan firmaların ilgili personellerinin bu büyüklükte bir tesisin nasıl bir yapı olduğu, böyle bir tesisin nasıl işletildiği ve bakımının yapıldığı konularında bilgilendirilmesi de amaçlanıyor.

Intersolar 2015 sırasında düzenlenecek etkinlikler özetle şu şekildedir;

–       9 ve 12 Haziran 2015 tarihlerinde 2 gün süreyle 2 ayrı PV tesis ziyareti gerçekleştirilecektir, biri 43 diğeri 54 megawatt kurulu güce sahip bu santrallerin, teknik geziye katılacak yatırımcılar ve kamu kurumları için önemli bir tecrübe sağlaması planlanıyor.

–       10 Haziran 2015’de başlayacak Intersolar Fuarı’nda 3 gün süreyle A2 Salonu 175 numaralı GÜNDER standında ziyaretçilere Türkiye güneşinin, sanayisinin ve bu alandaki mevzuatın tanıtımı gerçekleştirilecek.

–       10 Haziran 2015 günü 13.00-16.00 saatleri arasında Türkiye’deki kamu güneş enerjisi projeleri ile Türkiye güneş enerjisi sanayinin Türkiye’de pazar gelişimi hakkındaki görüşlerinin tartışıldığı ‘’Türkiye’nin Güneşi’’ Konferansı düzenlenecek.

–       10 Haziran 2015 günü 16.30-19.00 saatleri arasında GÜNDER standında verilecek Networking Reception ile Türkiye sanayi temsilcileri, GÜNDER üyeleri ve diğer fuar ziyaretçiler ile katılımcıları arasında tanışma ve iletişim ortamı yaratılması sağlanacak.

–       11 Haziran 2015 günü Intersolar Fuarı ziyaret edilerek güneş enerjisi sanayini daha detaylı tanıma ve yenilikleri görme olanağı sağlanacak.

Bu etkinliği destekleyen kurumlar arasında ABB, CW Enerji, First Solar, IBC Solar, SolarTürk yer alıyor.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ETKİNLİKLER

Binalarda Enerji Verimliliği Sempozyumu 17 Mart-Antalya

“Binalarda Enerji Verimliliği” konulu  sempozyum, 17 Mart 2015 tarihinde Antalya Mimarlar Odası’nda yapılacak. Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Binalarda Enerji Verimliliği” konulu  sempozyum, 17 Mart 2015 tarihinde Antalya

ETKİNLİKLER

IEI Türkiye Enerji Konferansı 2015, 10-11 Eylül, İstanbul

IEI Türkiye Enerji Konferansı, 2015, 10-11 Eylül 2015 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek. IEI Yatırım Konferansı 2014’teki başarısının ardından, Türkiye Enerji Konferansı 2015’e imza atıyor. IEI Türkiye Enerji Konferansı, 2015, 10-11 Eylül

ETKİNLİKLER

Enerji Depolama, Akıllı Şebekeler İletimi, Dağıtımı, Lojistiği Kongre ve Fuarı2016, 21-23 Ocak 2016, Ankara

Enerji Depolama, Akıllı Şebekeler, Enerji İletimi, Dağıtımı, Lojistiği Kongre ve Fuarı 21-23 Ocak 2016Ocak ayında Ankara’da düzenlenecek. Enerji Depolama, Akıllı Şebekeler, Enerji İletimi, Dağıtımı, Lojistiği Kongre ve Fuarı 2016 Ocak