GÜNDER Etkinlikleri 10-12 Haziran-Almanya

GÜNDER Etkinlikleri 10-12 Haziran-Almanya

GÜNDER Intersolar 2015 süresince bir dizi etkinlik gerçekleştirecek. 

nazilli gunes enerjisiGÜNDER 10-12 Haziran 2015 tarihleri arasında yapılacak INTERSOLAR 2015 fuarı sırasında bir dizi etkinlik gerçekleştirecek. Etkinlikler, GÜNDER’in Türkiye’nin güneş enerjisi kaynağının değerlendirilmesi amacı yürütülen çalışmalarına ek olarak, uluslararası düzeyde hem ülke potansiyelini yabancı yatırımcılara tanıtmak hem de ülkedeki gelişen sanayiye yurt dışında olanaklar yaratmak amacı ile düzenlenecek. Bu kapsamda, başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, GAP Bölge Kalkınma İdaresi ve belediyeler olmak üzere kamu kurumlarının bir yılı aşkın süre içerisinde gerçekleştirdikleri toplam 1500 megawatt’ı aşan projelerin hayata geçirilmesinin sektör açısından önemli bir fırsat olduğu vurgulanıyor.

Etkinliklerle, bu kurumlarda görevli konu ile ilgili personelin saha gezileri aracılığı ile yurt dışındaki uygulamaları görmesi, fuar gezisi ile de uluslararası arenada teknolojinin geldiği noktayı kendi gözleri ile görmesi, yabancı firmalar ile bire bir bilgi alışverişinde bulunmaları hedefleniyor. Bu çerçevede, 9 kamu kurumundan toplam 22 personelin bu etkinliklerden yararlanması sağlanacak. Bu katılımda ulaşım ve konaklama giderlerinin tamamı GÜNDER tarafından karşılanacak.

Geziler kamu personelinin yanı sıra, TEDAŞ ve TEİAŞ personeli ile lisanslı başvuruda bulunmuş ve bu süreç sonunda yarışmayı kazanmış toplam 44 firmanın teknik personelini kapsadığı için, kapasite büyük tutularak 45 kişilik otobüs kiralandı. Etkinliklerle, Türkiye’de şu anda aynı alanda kurulu en büyük güç 5,3 megawatt düzeyinde olduğundan, 20-30 megawatt’lık projeleri kazanan firmaların ilgili personellerinin bu büyüklükte bir tesisin nasıl bir yapı olduğu, böyle bir tesisin nasıl işletildiği ve bakımının yapıldığı konularında bilgilendirilmesi de amaçlanıyor.

Intersolar 2015 sırasında düzenlenecek etkinlikler özetle şu şekildedir;

–       9 ve 12 Haziran 2015 tarihlerinde 2 gün süreyle 2 ayrı PV tesis ziyareti gerçekleştirilecektir, biri 43 diğeri 54 megawatt kurulu güce sahip bu santrallerin, teknik geziye katılacak yatırımcılar ve kamu kurumları için önemli bir tecrübe sağlaması planlanıyor.

–       10 Haziran 2015’de başlayacak Intersolar Fuarı’nda 3 gün süreyle A2 Salonu 175 numaralı GÜNDER standında ziyaretçilere Türkiye güneşinin, sanayisinin ve bu alandaki mevzuatın tanıtımı gerçekleştirilecek.

–       10 Haziran 2015 günü 13.00-16.00 saatleri arasında Türkiye’deki kamu güneş enerjisi projeleri ile Türkiye güneş enerjisi sanayinin Türkiye’de pazar gelişimi hakkındaki görüşlerinin tartışıldığı ‘’Türkiye’nin Güneşi’’ Konferansı düzenlenecek.

–       10 Haziran 2015 günü 16.30-19.00 saatleri arasında GÜNDER standında verilecek Networking Reception ile Türkiye sanayi temsilcileri, GÜNDER üyeleri ve diğer fuar ziyaretçiler ile katılımcıları arasında tanışma ve iletişim ortamı yaratılması sağlanacak.

–       11 Haziran 2015 günü Intersolar Fuarı ziyaret edilerek güneş enerjisi sanayini daha detaylı tanıma ve yenilikleri görme olanağı sağlanacak.

Bu etkinliği destekleyen kurumlar arasında ABB, CW Enerji, First Solar, IBC Solar, SolarTürk yer alıyor.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ETKİNLİKLER

IRENEC 2014 4. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı 26-28 Haziran 2014

IRENEC 2014 4. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı 26-28 Haziran 2014 tarihleri arasında Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapılacak.  Avrupa Yenilenebilir Enerji Birliğinin Türkiye Bölümü EUROSOLAR Türkiye, Birliğin vizyonu doğrultusunda %100 yenilenebilir

ETKİNLİKLER

4. Türkiye Enerji Forumu, 21-22 Mart 2013

Türkiye’nin gelişen sosyo-ekonomik kalkınma durumu ve hızla artan enerji talepleri gibi etkenler enerji güvenliği için bir tehdit unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Devlet bu talebe cevaben, kamu – özel sektor işbirlikleri

ETKİNLİKLER

13- 16 Haziran REW Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı

Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Uluslararası Fuarı REW İstanbul 2013, milyarlarca dolarlık dev bir pazarın bölgesindeki en büyük ticari organizasyonu olma ünvanıyla bu yıl 9. kez düzenleniyor. İFO