GROHE İlk Sürdürülebilirlik Raporu’nu Yayınladı

GROHE İlk Sürdürülebilirlik Raporu’nu Yayınladı

GROHE, sektöründe Alman Sürdürülebilirlik Tüzüğü’ne uyum beyanında bulunan ilk şirket olarak kaynakların verimli kullanımı, sağlıklı bir çevre ve yüksek yaşam kalitesi sunan bir gelecek taahhüdünü koruyor.

GROHE’de sürdürülebilirlik geleneğe ve geleceğe sahip bir kurumsal değer. Dünyanın önde gelen sıhhi tesisat donanımları tedarikçisi GROHE, dünyanın dört bir yanında faaliyet gösterdiği tüm bölgelerde sürdürülebilirlik çalışmalarını devamlı iyileştirmeyi ve optimize etmeyi taahhüt ediyor. Şirketin büyüme stratejisinin ayrılmaz bir unsuru olan sürdürülebilirlik, tüm süreç, faaliyet ve ürünlerin bir parçasını oluşturuyor. GROHE, sadece şirketin bu alandaki köklü deneyim ve uzmanlığına değil, aynı zamanda yenilik yapma yeteneği ve gelecek odağına da vurgu yapan ilk Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı. Ayrıca, GROHE sektöründe Alman Sürdürülebilirlik Tüzüğü’ne uyum beyanında bulunan ilk şirket olarak bu alandaki faaliyetlerine dair kapsamlı içgörü de sağladı.

Ödüllü sürdürülebilirlik

Sıhhi tesisat donanımları sektöründe pazar lideri ve öncü olarak, GROHE bu alandaki global standartları belirliyor. Şirket, sürdürülebilirlik konusunda çevresel, ekonomik ve sosyal açılardan sorumluluk alarak yerel düzeyde su sıkıntıları, yeşil enerjiye geçiş ve demografik değişim gibi konulara da eğiliyor. GROHE’nin 2014 Alman Sürdürülebilirlik Ödülü’nde “Kaynak Verimliliği” kategorisindeki ilk 3 şirket arasında yer alması ve 2015 Ödülleri’nde “Almanya’nın en sürdürülebilir büyük şirketleri” kategorisindeki dört adaydan biri olmasının da kanıtladığı gibi, bu taahhüt sıhhi tesisat ürünleri sektörünün dışında da yaygın takdir görüyor.

Sürdürülebilir faaliyet alanlarına kapsamlı bakış

GROHE’nin yayınladığı bu ilk Sürdürülebilirlik Raporu, şirketin tarihinde yeni bir kilometre taşı anlamına geliyor. Rapor, Global Raporlama İnisiyatifi kılavuz ilkelerinin dördüncü ve en son versiyonuna uygun şekilde hazırlandı. GRI, sürdürülebilirlik alanında dünyanın dört bir yanında uygulanan bir raporlama çerçevesi geliştirdi. Raporun ana bölümleri, sosyal sorumluluğun yanı sıra sürdürülebilir faaliyet, ürün ve süreçler, çalışanlar, müşteriler ve tedarikçilerin alanlarını da kapsıyor. Detaylı olarak sunulan örnekler arasında, sera gazı salımlarını yüzde 86’ya kadar azaltmak üzere tasarlanan GROHE Blue® su sistemi, düşük kurşun içeriğine sahip GROHE Light® alaşım ve su tüketiminde yüzde 50’ye varan oranlarda tasarruf sağlayan GROHE EcoJoy® teknolojileri de bulunuyor. Diğer yaklaşımlar, çevre ile uyumlu üretim ve sürdürülebilir ürünlerin çok ötesine geçiyor. Bunlar arasında, “GROHE Sürdürülebilirlik Ödülü” için şirket içi yarışma, yeşil binalardaki GROHE Su & Enerji Teftişleri ve GROHE’nin gelişmekte olan ülkelerdeki gençlere kalifiye tesisatçı eğitim programları sunulduğu Don Bosco Mondo e.V. işbirliği de bulunuyor.


Alman Sürdürülebilirlik Tüzüğü’ne uyum

GROHE, Sürdürülebilirlik Raporu çerçevesinde, tamamı kabul edilen Alman Sürdürülebilirlik Tüzüğü’ne uyum beyanı da yayınladı. “Strateji”, “Süreç Yönetimi”’ “Çevre” ve “Toplum” ana bölümlerinden oluşan beyan, GROHE’nin çok yönlü sürdürülebilirlik faaliyetleri hakkında detaylı bilgi sağlıyor. Beyan, sürdürülebilirlik ilkesine genel uyumu desteklemek ve tüm paydaşlara anlamlı karar alma araçları sunmak amacıyla mümkün olan en üst düzey şeffaflık ve karşılaştırılabilirlik sağlamak için, hem sade dille yazılmış açıklamalar hem de bunları destekleyen rakamlar içeriyor.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Shell Eco-Marathon’a Türkiye Güçlü Bir Şekilde Katılıyor

Bu yıl Londra’da düzenlenecek olan Shell Eco-marathon Avrupa’ya Türkiye’den 24 takım katılıyor. 28 ülkeden 229 takımın mücadele edeceği yarışmada Türkiye, en fazla takımla temsil edilen ikinci ülke olacak. Türkiye’de enerji

HABERLER 0 Comments

Konya’ya Elektrikli Otobüs

Konya’da doğalgazlı otobüslerin ardından enerji tüketimi düşük, verimli ve çevre dostu yerli üretim elektrikli ‘E-Bus’ otobüsler hizmete girecek. Elektrikli araçların Türkiye’de yaygınlaşmasında toplu taşımda kullanılması önemli. Bu konuda Konya Büyükşehir

HABERLER

Atlas Copco Türkiye’de 2. Önemli Siparişini Aldı

Atlas Copco Türkiye`de iki yenilenebilir jeotermal enerji santraline ekipman teslimi için ikinci kez büyük bir sipariş aldı. Siparişin değeri yaklaşık 23 M USD (44 M TL). İnşaat, madencilik ve enerji