Google’dan Kablosuz Şarj Sistemine Sahip Sürücüsüz Araçlar

Google’dan Kablosuz Şarj Sistemine Sahip Sürücüsüz Araçlar

Google, sürücüsüz araçlarının kablosuz şekilde şarj edilebilmesi için de uğraşıyor.

Sürücüsüz araçlar ulaşımda yeni bir dönemin başlangıcını oluşturabilir. Teknoloji devi kuruluşlar bu alana önemli yatırım yapıyorlar.

www.webtekno.com’un haberine göre, yapay zeka uygulamalarında öncü olan Google, uzun bir süredir sürücüsüz araçlar üzerinde çalışmalar yürütüyor. Şirketin ürettiği sürücüsüz otomobillerin yapay zeka sistemlerinin bugüne kadar birçok hatayla karşılaştığını biliyoruz, ancak bu gibi hatalar fark edildiği anlarda düzeltiliyor. Böylece kullanılan sistem daha düzenli bir hale geliyor. Bu yapay zeka sistemini günden güne düzelten ve yenileyen Google, meğer sürücüsüz araçlarının kablosuz şekilde şarj edilebilmesi için de uğraşıyormuş.

Ürettiği elektrikli sürücüsüz araçlarda ağır ve zahmetli kablolarla uğraşmak istemeyen teknoloji devi, firmaların bir süredir üzerinde çalıştığı kablosuz şarj teknolojisine gözlerini dikmiş durumda.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

‘Shell Eco-marathon Türkiye’de Karadeniz Teknik Üniversitesi Birinci Oldu

50 Kuruşluk elektrikle 144 km yol kateden Karadeniz Teknik Üniversitesi ‘Shell Eco-marathon Türkiye’de birinci oldu. Türkiye’de elektrikli araçların gelişimi için özellikle akademik düzeyde önemli çalışmalar gerçekleştiriliyor. Gençler geleceğin otomobillerini üretiyor.

Enerji Verimliliği

Esenboğa Havalimanı’na Gümüş Ödülü

TAV Havalimanları tarafından işletilen Ankara Esenboğa Havalimanı “inşa edilmiş çevre” kategorisinde gümüş ödülün sahibi oldu. TAV Esenboğa, enerji verimliliği başta olmak üzere geliştirdiği çevre dostu uygulamalarla uluslararası The Green Organisation

HABERLER

TürkTelekom Akıllı Evlere, Akıllı Şehirlere Hazır

Türk Telekom, Dumankaya İnşaat ve Zet Teknoloji işbirliğiyle ‘daire sakinlerinin hayatlarına katma değer kazandırma ve konfor oluşturma’ amaçlarıyla gerçekleştirilen Dumankaya IQ akıllı ev sistemleri bugün gerçekleştirilen basın toplantısında tanıtıldı. Toplantıya, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply