Gökhan Yıldırım, Viyana’daki Dünya Sürdürülebilir Enerji Enstitüsünün Başkanı Oldu

Gökhan Yıldırım, Viyana’daki Dünya Sürdürülebilir Enerji Enstitüsünün Başkanı Oldu

Viyana’da kurulan Dünya Sürdürülebilir Enerji Enstitüsünün (WSEIN) başkanlığına Yüksek Mühendis Gökhan Yıldırım getirildi.

viyana

Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği’ne seçilen Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu’ndan sonra, Viyana’da kurulan Dünya Sürdürülebilir Enerji Enstitüsünün (WSEIN) başkanlığına da Yüksek Mühendis Gökhan Yıldırım getirildi. Enerji alanındaki Türkiye kökenli bilim adamlarının bu başarısı, enerji sektöründeki gelişmeyi açığa çıkartıyor. Türkiye, önümüzdeki yıllarda enerji kaynaklarına erişim ve enerji üretimi konusunda adından daha çok söz edilecek bir ülke konumuna geliyor.

medyaege.com’un haberine göre, WSEIN–(World Sustainambel Energy Institute)’ye dünyanın birçok yerinden kişi ve kurumlar tarafından destekleniyor. Enstitü, enerji konusunda dünyanın pek çok ülkesinde çeşitli etkinlikler yapmaya hazırlanıyor.

Viyana; dünyanın en akıllı şehri

Mercer Kalite ve Araştırma Kurumu, dünyanın en akıllı şehri Viyana’nın sürdürülebilir enerji konusunda iyi tecrübeleri olduğunu ve pek çok konuda
çalışmaların yapıldığını belirtti.

“BM-Habitat” tarafından 2014 yılında 5. defa dünyanın en yaşanabilir şehri Viyana seçildi ve dünyanın en akıllı şehrinin de Viyana olduğunu açıklandı.
Enstitü, Meksika’dan Kore’ye kadar 75 ülkenin destek verdiği Dünya Sürdürülebilir Enerji Hareketi World Sustainability Energy Initiative (WSEI) bünyesinde faaliyet gösteriyor.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

İtalya’da “Güneş Rüzgarı”

Rüzgar tribünü köprüsü, İtalyan viyadüğünü kamusal alana dönüştürüyor.  İtalya’da yalnızca köprü görevi gören değil aynı zamanda enerji üreten şık görünümlü bir köprü tasarlandı. Kullanılmayan bir viyadük yıkılmayarak, dolayısıyla maliyetten tasarruf

İNOVASYON 0 Comments

Faraday Future Herkese Hitap Etmeyecek

Gizliliği ile insanlarda büyük merak uyandıran Faraday Future, 2016 Consumer Electronics Show’da konsept arabasını göstermişti. Elektrikli otomobillerde de segment farklılığı ortaya çıkıyor. Özellikle lüks otomobil kategorisi yüksek satıkş fiyatlarıyla dikkat

HABERLER

Hollanda’dan Girişimcilere Yenilenebilir Enerji Teşviği

Hollanda’da girişimciler yeşil enerji üretimi için hibe almanın yollarını arıyorlar. Bu yıl sübvansiyon için 3 milyar euro ayrılmış bulunuyor.  Hollanda Enerji Bakanlığı tarafından Cuma günü yapılan açıklamada, 100’den fazla proje