Gökhan Yıldırım, Viyana’daki Dünya Sürdürülebilir Enerji Enstitüsünün Başkanı Oldu

Gökhan Yıldırım, Viyana’daki Dünya Sürdürülebilir Enerji Enstitüsünün Başkanı Oldu

Viyana’da kurulan Dünya Sürdürülebilir Enerji Enstitüsünün (WSEIN) başkanlığına Yüksek Mühendis Gökhan Yıldırım getirildi.

viyana

Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği’ne seçilen Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu’ndan sonra, Viyana’da kurulan Dünya Sürdürülebilir Enerji Enstitüsünün (WSEIN) başkanlığına da Yüksek Mühendis Gökhan Yıldırım getirildi. Enerji alanındaki Türkiye kökenli bilim adamlarının bu başarısı, enerji sektöründeki gelişmeyi açığa çıkartıyor. Türkiye, önümüzdeki yıllarda enerji kaynaklarına erişim ve enerji üretimi konusunda adından daha çok söz edilecek bir ülke konumuna geliyor.

medyaege.com’un haberine göre, WSEIN–(World Sustainambel Energy Institute)’ye dünyanın birçok yerinden kişi ve kurumlar tarafından destekleniyor. Enstitü, enerji konusunda dünyanın pek çok ülkesinde çeşitli etkinlikler yapmaya hazırlanıyor.

Viyana; dünyanın en akıllı şehri

Mercer Kalite ve Araştırma Kurumu, dünyanın en akıllı şehri Viyana’nın sürdürülebilir enerji konusunda iyi tecrübeleri olduğunu ve pek çok konuda
çalışmaların yapıldığını belirtti.

“BM-Habitat” tarafından 2014 yılında 5. defa dünyanın en yaşanabilir şehri Viyana seçildi ve dünyanın en akıllı şehrinin de Viyana olduğunu açıklandı.
Enstitü, Meksika’dan Kore’ye kadar 75 ülkenin destek verdiği Dünya Sürdürülebilir Enerji Hareketi World Sustainability Energy Initiative (WSEI) bünyesinde faaliyet gösteriyor.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrikli araçlar 0 Comments

Tesla’dan Solarcity’ye 2,8 Milyar Dolarlık Teklif

Teknoloji dünyasının en değerli şirketi olması muhtemel olan Tesla, ABD’nin en büyük güneş enerjisi sistemi sağlayıcısı SolarCity‘yi satın alma arefesinde. Yapılan resmi açıklamaya göre Tesla, SolarCity için 2,8 milyar dolara

İNOVASYON

Güneş Enerjisiyle Çalışan Bisiklet Yapıldı

Güneşten aldığı enerjiyle 40 kilometre gidebilen bir bisiklet tasarlayan Konyalı öğrenci, geliştirdiği bisikleti günlük kullanıma uyarlamak için çalışıyor. Türkiye’nin bir mucitler ülkesi olduğu ancak bu potansiyelin yeterince değerlendirilmediği ifade edilir.

Genel

“Akıllı Bir Şehir İçin, Akıllı Belediyecilik Şart”

WICS 2013 Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi, Conrad İstanbul Hoteli’nde 27-28 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi. Zirvenin ikinci gününde düzenlenen Belediye Başkanları Paneli’nde konuşan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, akıllı bir dünya