Gökhan Yıldırım, Viyana’daki Dünya Sürdürülebilir Enerji Enstitüsünün Başkanı Oldu

Gökhan Yıldırım, Viyana’daki Dünya Sürdürülebilir Enerji Enstitüsünün Başkanı Oldu

Viyana’da kurulan Dünya Sürdürülebilir Enerji Enstitüsünün (WSEIN) başkanlığına Yüksek Mühendis Gökhan Yıldırım getirildi.

viyana

Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği’ne seçilen Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu’ndan sonra, Viyana’da kurulan Dünya Sürdürülebilir Enerji Enstitüsünün (WSEIN) başkanlığına da Yüksek Mühendis Gökhan Yıldırım getirildi. Enerji alanındaki Türkiye kökenli bilim adamlarının bu başarısı, enerji sektöründeki gelişmeyi açığa çıkartıyor. Türkiye, önümüzdeki yıllarda enerji kaynaklarına erişim ve enerji üretimi konusunda adından daha çok söz edilecek bir ülke konumuna geliyor.

medyaege.com’un haberine göre, WSEIN–(World Sustainambel Energy Institute)’ye dünyanın birçok yerinden kişi ve kurumlar tarafından destekleniyor. Enstitü, enerji konusunda dünyanın pek çok ülkesinde çeşitli etkinlikler yapmaya hazırlanıyor.

Viyana; dünyanın en akıllı şehri

Mercer Kalite ve Araştırma Kurumu, dünyanın en akıllı şehri Viyana’nın sürdürülebilir enerji konusunda iyi tecrübeleri olduğunu ve pek çok konuda
çalışmaların yapıldığını belirtti.

“BM-Habitat” tarafından 2014 yılında 5. defa dünyanın en yaşanabilir şehri Viyana seçildi ve dünyanın en akıllı şehrinin de Viyana olduğunu açıklandı.
Enstitü, Meksika’dan Kore’ye kadar 75 ülkenin destek verdiği Dünya Sürdürülebilir Enerji Hareketi World Sustainability Energy Initiative (WSEI) bünyesinde faaliyet gösteriyor.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

YATIRIMCI 0 Comments

“Yeşil Kalkınmayı Sağladığınız Zaman Çok Büyük Avantaj Oluşturuyorsunuz”

ARGE Danışmanlık Yetkilisi Erkin Erimez: “Türkiye’deki akademik kadro ve kamu bir araya getirilerek, riskleri ortaya koymak için makro çözüm paketleri oluşturulmalı. Yeşil kalkınmayı sağladığınız zaman çok büyük avantaj oluşturuyorsunuz. Yurt

HABERLER 0 Comments

Serkan Özkök:”LED Aydınlatma İle Yılda 540 Milyon Ağaca Denk CO2 Salınımı Engellenebilir”

İSTANBUL – Türkiye’de yeni bir sektör olan LED aydınlatmaya Cree ile attıkları ortaklık adımıyla giriş yapan Vestel’in LED Aydınlatma Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Serkan Özkök, kısa sürede Manisa’da bulunan

HABERLER

Tasarrufta 105 Milyarın Yarısı Kadınlardan Geldi

Enerjide 10 yılda 65’i sanayiden, 40 milyar TL’si hanelerden olmak üzere 105 milyarlık tasarruf hedefleniyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın öncülüğünde düzenlenen “Enerji Hanım”,