Kızarkadaşı Sokrat için Terketti!

Başbakan Erdoğan’ın 200 bin lira destek vereceğini açıklayıp üzerini imzaladığı güneş enerjisiyle çalışan Socrat’ın mucitleri, bu günlere gelişin öyküsünü anlattı.Ekibe göre başarının sırrı ‘takım çalışması’. Ama takıma girmek kolay değil. Önce mülakat, sonra 3-5 aylık ağır bir çalışma süreci geliyor. Bu süreç; sosyal hayatın kalmadığı, derslerin bile ihmal edildiği hatta kız arkadaşlar tarafından terk edilmenin bile sözkonusu olduğu, kendi deyimleriyle “resmen çile” dönemi. Murat Altuğ “Kız arkadaşımı en son 1.5 ay önce gördüm. ‘Teneke parçasını bana tercih ediyorsun’ diyor. Onu da idare ediyorum Socrat’ı da” derken Esat Ertürk ise o kadar şanslı değil, O, Socrat yüzünden kız arkadaşından ayrılmak zorunda kalmış.

Bu gelişme üzerine bugüne kadar gazetelerin veye televizyonların ekonomi köşelerinde yer bulamayan temiz enerjiciler artık magazin sayfalarında yer almaya başladılar.

Güneş enerjisi sektöründe uzun süredir faaliyet göstermekte olan Ahmet Güneş, kendisini başka bir kadınla yakalayan eşinin cinnet geçirerek kafasında güneş paneli parçaladığını ,ancak esnek güneş paneli ticareti yaptığı için çok şanslı olduğunu belirtti. Ahmet Güneş silikon bazlı cam güneş panelleri ile kurulum yapan hemcinslerini uyarmayı da unutmadı.

Yine termik güneş enerjisi konusundaki çalışmaları ile bilinen Mehmet Günısı ise, sabahları ancak güneş enerjisiyle ısıtılmış su ile demlenmiş çayı içebildiğini bu yüzden aile düzenlerinin bozulduğunu ifade etti. Elektrik ile ısıtılmış su kullanamadığını belirten Mehmet bey “Sadece bu bağımlılığım yüzünden güneş radyasyonu daha iyi olan bir bölgeye taşınacağım, 4-5 şehirde ölçüm yapmaya başladım” dedi. Yakınları ise Mehmet beyin şaka yaptığını, aslında lisans başvurusu için hazırlandığını iddia ediyorlar.

Bir başka gelişme de Ege sahillerinde yaşandı, kendisini bir rüzgar türbinine zincirleyen Veli Poyraz, küçüklüğünden beri çift sayılı geometri takıntısı olduğunu, evinin yakınındaki bir üç kanatlı rüzgar türbinin görüntüsünden dolayı huzurunun kaçtığını ve üretici firmayı bir kanat daha takması yönünde protesto etmek için bu eyleme kalkıştığını söyledi. Veli Poyraz sağlık kontrolünden sonra gözaltına alındı. Üretici firma ise dört kanatlı türbin imalatına geçmeyi düşünmediklerini belirtti.

AE muhabirleri ile kimliklerini açıklamadan görüşen diğer temiz enerjiciler gelişmelerden memnun olduklarını artik temiz enerjinin Türkiye’deki gerçek mecrasının magazin sayfalari ve TV programları olacağını söylediler.

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

komik

Enerji Verimliliği Sektöründe Şok Tutuklama !

Dünyadaki gelişmeleri ve trendleri  yakından takip eden Türk enerji verimliği sektöründe faaliyet gösteren bir firma, son derece ilginç ama yararlı bir uygulamaya imza attı. Gazetede gördüğü ve kendine ilham veren,

komik

İddia

– Nükleer enerji gerçekten cevap mı? – Hayatın üstüne bahse girerim ki  evet, çocuğum !

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply