“Gerçek Elektrik Fiyatının Oluşmasını Sağlayacağız”

“Gerçek Elektrik Fiyatının Oluşmasını Sağlayacağız”

Enerji Piyasaları İşletme AŞ (EPİAŞ) Genel Müdürü Hasan Hüseyin Savaş, gerçek elektrik fiyatının oluşmasını sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Elektrik piyasasında fiyat konusu, en önemli tartışma konularından birini oluşturuyor. Piyasanın dinamikleri göz önüne alınarak belirlenecek fiyatlar önem kazanıyor.

Enerji Piyasaları İşletme AŞ (EPİAŞ) Genel Müdürü Hasan Hüseyin Savaş, hazırlığı süren veri ve analiz platformu sayesinde, şeffaf bir piyasa yöntemiyle maliyet bazlı gerçek elektrik fiyatının oluşmasını sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Savaş, halen hem piyasa katılımcıları hem de kamuyla verilerini paylaştıklarını ve bu platformu büyüterek geliştireceklerini ifade etti.

Savaş, veri ve analiz platformuyla birlikte Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) benzer bir yapının gelecek dönemde elektrik piyasası için de oluşturulacağını belirterek, “Piyasada faaliyet gösteren 868 katılımcı var, sektörün daha sağlam ve şeffaf bir yapıya kavuşması için hem kamu hem özel sektörün bu sürece katkı sunması gerekir” dedi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Fütüristik SeaOrbiter Gemisinin Yapımına Kitle Fonlaması Sayesinde Başlanıyor

Fransız mimar Jacques Rougerie tarafından tasarlanan fütüristik SeaOrbiter gemisine yetecek finansman sağlanamadığı için 10 yıldır inşaasına başlanamıyordu. Okyanuslarda seyredecek olan ilk dikey gemi ünvanı taşıyacak olan gemi için “hayalden öte

HABERLER

ICCI 2014 Yenilenebilir Enerji Sektöründeki Canlanmayı Gösterdi

ICCI 2014’te yenilebilir enerji sektörünün ağırlığı göze çarptı. Fuarda sektörde oluşmaya başlanan canlanma, katılımcı ve ziyaretçilerin oluşturduğu sinerjiyle kendisini daha da belirgin olarak hissettirmeye başladı. ICCI 2014 Fuarı’na yönelik olarak

Sürdürülebilirlik 0 Comments

Vodafone’dan 5 Yılda 46 Milyon TL’lik Tasarruf

Vodafone Türkiye, ticari ve sosyal yatırımlarının merkezine yerleştirdiği sürdürülebilirlik stratejisi doğrultusunda hazırlanan sürdürülebilirlik raporlarının beşincisini yayımladı. Şirketin ekonomik, sosyal ve çevresel uygulamalarının şeffaf bir şekilde aktarıldığı rapora göre, Vodafone verimlilik

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply