“Gerçek Elektrik Fiyatının Oluşmasını Sağlayacağız”

“Gerçek Elektrik Fiyatının Oluşmasını Sağlayacağız”

Enerji Piyasaları İşletme AŞ (EPİAŞ) Genel Müdürü Hasan Hüseyin Savaş, gerçek elektrik fiyatının oluşmasını sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Elektrik piyasasında fiyat konusu, en önemli tartışma konularından birini oluşturuyor. Piyasanın dinamikleri göz önüne alınarak belirlenecek fiyatlar önem kazanıyor.

Enerji Piyasaları İşletme AŞ (EPİAŞ) Genel Müdürü Hasan Hüseyin Savaş, hazırlığı süren veri ve analiz platformu sayesinde, şeffaf bir piyasa yöntemiyle maliyet bazlı gerçek elektrik fiyatının oluşmasını sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Savaş, halen hem piyasa katılımcıları hem de kamuyla verilerini paylaştıklarını ve bu platformu büyüterek geliştireceklerini ifade etti.

Savaş, veri ve analiz platformuyla birlikte Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) benzer bir yapının gelecek dönemde elektrik piyasası için de oluşturulacağını belirterek, “Piyasada faaliyet gösteren 868 katılımcı var, sektörün daha sağlam ve şeffaf bir yapıya kavuşması için hem kamu hem özel sektörün bu sürece katkı sunması gerekir” dedi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Paris İklim Zirvesi’ni Çok İyi Bir Şekilde Anlamalıyız”

Konferansta konuşan Boğaziçi Üniversitesi’nden Vesile Kulaçoğlu, Paris İklim Zirvesi’nin bu alandaki 2. Büyük uluslararası anlaşma olacağını belirterek, “Türkiye tarihi olarak bu anlaşmaya katılıyor. Birey, firma ve ülke olarak bu anlaşmaya

Elektrik Üretimi 0 Comments

Çataklı Enerji’den Fotovoltaik Uzmanlık Eğitimler Programı

Çataklı Enerji tarafından Fotovoltaik Uzmanlık Eğitimler programı gerçekleştirilecek. Çataklı Enerji tarafından Fotovoltaik Uzmanlık Eğitimler programı kapsamında, 18-22 Aralık tarihlerinde, 5 günlük Alman Sertifikalı Uygulamalı Uzmanlık Temel eğitim, 23-25 Aralık tarihlerinde

HABERLER

Lisansa ve Montaja Dayalı Üretimin Türkiye İçin Dezavantajları

Dünyada yenilenebilir enerji yatırımları artıyor. Türkiye’nin enerjideki dışa bağımlılığını azaltmak için yerli yatırımların teşvik edilmesi gerektiğini söyleyen Northel Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Cem Yalçın’a göre, enerji üretiminde kullanılan ekipmanın tamamı

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply