“Gerçek Elektrik Fiyatının Oluşmasını Sağlayacağız”

“Gerçek Elektrik Fiyatının Oluşmasını Sağlayacağız”

Enerji Piyasaları İşletme AŞ (EPİAŞ) Genel Müdürü Hasan Hüseyin Savaş, gerçek elektrik fiyatının oluşmasını sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Elektrik piyasasında fiyat konusu, en önemli tartışma konularından birini oluşturuyor. Piyasanın dinamikleri göz önüne alınarak belirlenecek fiyatlar önem kazanıyor.

Enerji Piyasaları İşletme AŞ (EPİAŞ) Genel Müdürü Hasan Hüseyin Savaş, hazırlığı süren veri ve analiz platformu sayesinde, şeffaf bir piyasa yöntemiyle maliyet bazlı gerçek elektrik fiyatının oluşmasını sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Savaş, halen hem piyasa katılımcıları hem de kamuyla verilerini paylaştıklarını ve bu platformu büyüterek geliştireceklerini ifade etti.

Savaş, veri ve analiz platformuyla birlikte Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) benzer bir yapının gelecek dönemde elektrik piyasası için de oluşturulacağını belirterek, “Piyasada faaliyet gösteren 868 katılımcı var, sektörün daha sağlam ve şeffaf bir yapıya kavuşması için hem kamu hem özel sektörün bu sürece katkı sunması gerekir” dedi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Tesla’dan Model S İçin Çağırma Özelliği

Tesla’nın elektrikli canavarı Model S’i artık bulunduğunuz yere çağırmanız bile mümkün. Elektrikli araçlarda sürücüsüz hareket etme özelliği giderek yaygınlaşıyor. Şimdilik test aşamasında olan bu özellik uzun vadede ulaşımın nasıl olacağı

HABERLER

Hakkari’nin Yeraltı Kaynağı Zenginliği

Yoksulluk ve yaşanabilirlik oranlarında Türkiye’nin en geri kalmış illerinden olan Hakkari’nin, yeraltı kaynakları bakımından oldukça zengin olduğu ortaya çıktı. Hakkari Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Bodur: “Kalkınmada 6. bölge olarak belirlenen

Projeler

“GES Yatırımcılarının Geleceği Belirsiz Firmaların Ürünlerini Alma Lüksü Olmamalı”

SolarTürk Enerji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve GÜNDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Özberk: “Ülkemizde GES yatırımında bulunacak yatırımcılarımızın ileride ne olacağı belirsiz firmaların ürünlerini alma lüksünde olmaması lazım. Bu

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply