GENSED Çalıştayı Gerçekleştirildi

GENSED Çalıştayı Gerçekleştirildi

“GENSED Lisanssız Güneş Enerji Santrali Yatırımcı Çalıştayı”nda güneş enerjisi sektörü her yönüyle ele alındı.

gensed-çalıştay-24-ekim-2014GENSED (Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği) tarafından 24 Ekim 2014 tarihinde İstanbul The Point Hotel’de düzenlenen “GENSED Lisanssız Güneş Enerji Santrali Yatırımcı Çalıştayı”da güneş enerjisi sektörü masaya yatırıldı. Çalıştaya katılan katılımcılara “Lisanssız Elektrik Üretimi, Güneş Enerji Santrali” başlığında “Yatırımcı Gözüyle Başvuru Süreci”, “EPC Gözüyle Kurulum Süreci” , “Lisanssız Uygulamalarda Faturalandırma”, “Finansman Çözümler” ve “Geçici Kabul Süreçleri” hakkında bilgiler verildi.

Çalıştayda konuşmacı olarak GENSED (Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şener Oktik, GENSED (Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği) Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Tırıs, GENSED (Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Herdem, MEDAŞ Meram Elektrik Dağıtım A.Ş Enerji Grup Müdürü Muammer Öztürk,Türkiye Sinai Kalkınma Bankası A.Ş. Yöneticisi Elif Mutlu, Deniz Finansal Kiralama A.Ş Pazar ve İş Geliştirme Yönetmeni İlker Şanlıtürk, İş Finansal Kiralama A.Ş Satış Müdürü Esma TOKER ve TEDAŞ Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş Elektrik Y.Mühendisi Bilal Şimşek yer aldılar.

Çalıştaya 70 kişi katıldı

GENSED Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şener Oktik‘in açılış konuşmasıyla başlayan çalıştaya farklı firmalardan 70 kişi katıldı..Prof. Dr. Oktik konuşmasında derneğin kuruluş aşamasından bu güne kadar yaptıkları faaliyetlerinin yanı sıra, Türkiye ve Dünya’da ki gelişmeler ve sektör hakkında neler yapılmalıdır konularına değindi.

İkinci olarak kürsüye gelen GENSED Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Tırıs ise konuşmasında, “Yatırımcı Gözüyle Başvuru”sürecini değerlendirdi. GENSED Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa HERDEM ise konuşmasında “Uygulamacı Gözüyle Kurulum Süreçleri” hakkında bilgiler verdi.

Çalıştaya MEDAŞ Meram Elektrik A.Ş’den katılan Enerji Grup Müdürü Muammer Öztürk konuşmasında “Lisanssız Güneş Enerjisi Uygulamalarında Faturalandırma Nasıl olmaktadır konularında açıklamalarda bulundu.

Öğleden sonra düzenlenen oturumda konuşan Türkiye Sinai Kalkınma Bankası A.Ş. Yöneticisi Elif Mutlu, Deniz Finansal Kiralama A.Ş Pazar ve İş Geliştirme Yönetmeni İlker Şanlıtürk ve İş Finansal Kiralama A.Ş Satış Müdürü Esma Toker ise katılımcılara “Finansman Temin Süreci,Gerekli Belgeler ve Finansman Ödeme Seçenekleri” konularında açıklamalı bilgiler verdiler.

Çalıştayın son konuşmacısı olan TEDAŞ Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş Elektrik Y.Mühendisi Bilal Şimşek ”Geçici Kabul Süreçleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler” konulu sunumunda değerli bilgiler aktardı.

Kaynak: Elektrikhaber.com

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Origami Değil SolarPuff

Dünyada milyonlarca insanın hala elektriksiz yaşamaya mahkum olduğunu ve bu bölgelerde yaşayanların geceleri en temel ihtiyaçlarını rahatça gidermek için gaz lambası gibi tehlikeli ışık kaynaklarından başka alternatifleri olmadığını gören ABDli

İNOVASYON

Öğrencilerden Elektrikli Otomobil Devrim

Gediz Üniversitesi’nde yapılan Türkçe konuşup söylenenleri anlayabilen insansı robot Lale ile elektrikli otomobil Devrim, İzmir Enternasyonal Fuarı’nda ilgi odağı oldu. Türkiye’de üniversite öğrencileri elektrikli otomobil yapımında durmak bilmiyor. www.yerelgundem.com’un haberine

HABERLER 0 Comments

Japonya’ya Güneş Enerjisi Santrali

Japonya’nın Chiba yarımadasının Kimitsu kentinde 33,5 MW’lık Güneş Enerjisi Santrali kurulacak. blog.radikal.com.tr’nin haberine göre, Japonya’da yenilenebilir enerji üretiminde solar enerji de önemli bir yer tutuyor. 2014 yılında 9,7 GW kurulu