GENSED Çalıştayı Gerçekleştirildi

GENSED Çalıştayı Gerçekleştirildi

“GENSED Lisanssız Güneş Enerji Santrali Yatırımcı Çalıştayı”nda güneş enerjisi sektörü her yönüyle ele alındı.

gensed-çalıştay-24-ekim-2014GENSED (Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği) tarafından 24 Ekim 2014 tarihinde İstanbul The Point Hotel’de düzenlenen “GENSED Lisanssız Güneş Enerji Santrali Yatırımcı Çalıştayı”da güneş enerjisi sektörü masaya yatırıldı. Çalıştaya katılan katılımcılara “Lisanssız Elektrik Üretimi, Güneş Enerji Santrali” başlığında “Yatırımcı Gözüyle Başvuru Süreci”, “EPC Gözüyle Kurulum Süreci” , “Lisanssız Uygulamalarda Faturalandırma”, “Finansman Çözümler” ve “Geçici Kabul Süreçleri” hakkında bilgiler verildi.

Çalıştayda konuşmacı olarak GENSED (Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şener Oktik, GENSED (Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği) Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Tırıs, GENSED (Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Herdem, MEDAŞ Meram Elektrik Dağıtım A.Ş Enerji Grup Müdürü Muammer Öztürk,Türkiye Sinai Kalkınma Bankası A.Ş. Yöneticisi Elif Mutlu, Deniz Finansal Kiralama A.Ş Pazar ve İş Geliştirme Yönetmeni İlker Şanlıtürk, İş Finansal Kiralama A.Ş Satış Müdürü Esma TOKER ve TEDAŞ Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş Elektrik Y.Mühendisi Bilal Şimşek yer aldılar.

Çalıştaya 70 kişi katıldı

GENSED Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şener Oktik‘in açılış konuşmasıyla başlayan çalıştaya farklı firmalardan 70 kişi katıldı..Prof. Dr. Oktik konuşmasında derneğin kuruluş aşamasından bu güne kadar yaptıkları faaliyetlerinin yanı sıra, Türkiye ve Dünya’da ki gelişmeler ve sektör hakkında neler yapılmalıdır konularına değindi.

İkinci olarak kürsüye gelen GENSED Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Tırıs ise konuşmasında, “Yatırımcı Gözüyle Başvuru”sürecini değerlendirdi. GENSED Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa HERDEM ise konuşmasında “Uygulamacı Gözüyle Kurulum Süreçleri” hakkında bilgiler verdi.

Çalıştaya MEDAŞ Meram Elektrik A.Ş’den katılan Enerji Grup Müdürü Muammer Öztürk konuşmasında “Lisanssız Güneş Enerjisi Uygulamalarında Faturalandırma Nasıl olmaktadır konularında açıklamalarda bulundu.

Öğleden sonra düzenlenen oturumda konuşan Türkiye Sinai Kalkınma Bankası A.Ş. Yöneticisi Elif Mutlu, Deniz Finansal Kiralama A.Ş Pazar ve İş Geliştirme Yönetmeni İlker Şanlıtürk ve İş Finansal Kiralama A.Ş Satış Müdürü Esma Toker ise katılımcılara “Finansman Temin Süreci,Gerekli Belgeler ve Finansman Ödeme Seçenekleri” konularında açıklamalı bilgiler verdiler.

Çalıştayın son konuşmacısı olan TEDAŞ Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş Elektrik Y.Mühendisi Bilal Şimşek ”Geçici Kabul Süreçleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler” konulu sunumunda değerli bilgiler aktardı.

Kaynak: Elektrikhaber.com

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

LÜY Uygulama Tebliği Taslak Metni Kamuoyunun Görüşüne Açıldı

Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretimine İlişkin Yönetmeliğin Uygulanmasına Dair Tebliğ Taslağı 10 Haziran 2013 günü mesai bitimine kadar kamuoyunun görüş ve değerlendirmelerine açık tutulacaktır. İlgililerin Taslak Tebliğ hakkındaki görüşleri ile varsa konuya

HABERLER

Tasarruflu ve Çevreci LG OLED TV 3 Sertifika ile Tescillendi

LG kavisli OLED TV enerji tasarruflu ve çevresel tasarımlara uygun yapısıyla üç ayrı kuruluştan sertifika ile ödüllendirildi. LG kavisli OLED TV enerji tasarruflu ve çevresel tasarımlara uygun yapısıyla Intertek, Avrupa

HABERLER

Yenilenebilir Enerji Firmaları ICCI 2013’e Yoğun İlgi Gösterdi

Yenilenebilir enerji alanının büyük oyuncuları da ICCI 2013’te sektörü temsil ettiler.  “Yurt dışı katılım fazlaydı” 19. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı Konferansı’na yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren büyük çaplı kuruluşlar