Gençlik Enerjisi Rüzgar Enerjisiyle Buluşuyor

Gençlik Enerjisi Rüzgar Enerjisiyle Buluşuyor

Projenin detaylı olarak hazırlanmasının ardından Ajans, Avrupa Birliği Fonlarından Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) çerçevesinde açılan programa başvuru yapacak.

seferihisar-ruzgar-enerji-santral-HI-552664Güney MARMARA Kalkınma Ajansı (GMKA), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı  AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’nın Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamında yürütmekte olduğu İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı dâhilinde ilan edilen Sektörel Alanlarda Genç İstihdamının Geliştirilmesi Hibe Programı’na yaptığı ön başvuru başarılı bulunarak kısa listeye girmeye hak kazandı.

Ajansın, 8 Şubat 2013 tarihinde “Gençlik Enerjisi Rüzgâr Enerjisiyle Buluşuyor” başlıklı proje ön başvurusu başarılı bulundu. Projenin hayata geçmesiyle Güney MARMARA’nın başta rüzgâr enerjisi olmak üzere yenilenebilir enerji sektörünün talep ettiği personelin bulunması konusunda akla gelen ilk bölge olması hedefleniyor.

Rüzgâr enerjisi alanında bölgemizde nitelikli personel yetiştirilmesi amacıyla Balıkesir Üniversitesi ile ortak olunarak hazırlanan projenin tam başvurusu 13 Aralık 2013 tarihine kadar gerçekleştirilecek.

Balıkesir Üniversitesi’nin ortağı olduğu, Türkiye’nin önde gelen yenilenebilir enerji firmaları Polat Enerji, AKSA Enerji, EnerjiSA, Northel Enerji, Deneysan’ın iştirakçi olduğu projenin tüm süreçleri başarıyla geçmesi durumunda yaklaşık 1 Milyon Liralık bir kaynak Balıkesir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde Rüzgâr Enerjisi Eğitim Merkezi kurulması ve bu merkezde yetiştirilecek işsiz gençlerin rüzgâr enerjisi alanında istihdam edilmeleri için kullandırılacak.

kaynak: balikesir.com

http://www.balikesirhaber.com/genclik-enerjisi-ruzgar-enerjisiyle-bulusuyor-5308949-haberi/

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

İNOVASYON

Ford Elektrikli Araçları İçin Ürettiği Akıllı Saat Uygulamasını Tanıttı

Ford, C-MAX Energi, Focus Electric, and Fusion Energi isimli elektrikli araç serileri için ürettiği akıllı saat uygulamasını duyurdu. Android ve iOS versiyonları bulunan uygulama, elektirkli araç sahiplerinin araçlarını uzaktan izlemesini

HABERLER

Mopaş’tan Jeotermal Enerjiye 10 Milyon Dolarlık Yatırım

TÜRKİYE genelindeki 89 işyerinde 2 bin 500 çalışanıyla çeşitli alanlarda hizmet veren Mopaş Marketçilik A.Ş.’nin Manisa’nın Salihli İlçesi’nde 10 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdiği jeotermal ısıtmalı serası, düzenlenen törenle hizmete

Şirket İş İlanları

Trend ISI Eleman Arıyor

Üçay Mühendislik ve Fortes Mühendislik çatısı altında bir şirket olan ve İtalyan SUNERG firmasının distribütörlüğünü alan Trend Isı, İstanbul Sancaktepe’deki Genel Müdürlüğünde çalışacak ; İyi derecede İngilizce bilen Fotovoltaik enerji