Genç Mucitler Enerji ve Sürdürülebilirlik Konularında Yarışacak

Genç Mucitler Enerji ve Sürdürülebilirlik Konularında Yarışacak

MEF Eğitim Kurumları tarafından geleneksel olarak düzenlenen “23. Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması”nda Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 22 ülkeden toplam 162 lise öğrencisi, birincilik için yarışacak.

logo-trFen öğrenimini desteklemek, bu alanda yetenekli Türk ve yabancı öğrencileri bilimsel araştırmalara yönlendirmek ve onların “Geleceğin Bilim İnsanları” olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla, MEF Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen “23. Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması”nda sergilenmeye ve yarışmaya değer görülen araştırma projeleri belirlendi.

Antibakteriyel tekstil ürünlerinden alzheimer, prostat ve meme kanseri gibi önemli hastalıkların tedavisine, enerji santrali oluşturulmasından akıllı etiket üretimine, holografik 3D barkod üretiminden balistik koruma yeleğine kadar özellikle sağlık, sürdürülebilirlik, ekoloji, teknoloji, savunma sanayii ve alternatif enerji gibi konularda birbirinden değerli projelerin katılacağı yarışma, bu yıl 14 Mayıs-17 Mayıs 2014 tarihleri arasında MEF Okulları Ulus Kampüsü’nde gerçekleşecek.

162 lise öğrencisi katılacak

Başta Türkiye olmak üzere Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Dubai, Hırvatistan, İsviçre, İsveç, Kanada, Kırgızistan, K.K.T.C., Kosova, Letonya, Macaristan, Makedonya, Polonya, Romanya, Sırbistan, Slovenya, Türkmenistan ve Ukraynanın da katılacağı bilim zirvesinde bu yıl 162 lise öğrencisi, fizik, kimya ve biyoloji alanlarında toplam 89 proje ile yarışarak ülkelerini ve okullarını temsil etme onurunu yaşayacaklar.

Arıkanlı Holding, Arıkanlı Sigorta, MEF Üniversitesi, Yurtiçi Kargo ve Yurtiçi Lojistik’in sponsor olduğu yarışmada genç mucitler, bilim dünyasının değerli isimlerinden oluşan jüri üyeleri tarafından üç farklı kategoride değerlendirilerek ödüle layık görülecekler.

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

YATIRIMCI

TEİAŞ, Lisanssız Tahsil Edilen RES ve GES Kapasitelerini Açıkladı

TEİAŞ tarafından yapılan açıklamaya göre, 45 kenti kapsayan 183 trafo merkezinde lisanssız rüzgar ve güneş enerjisi santralleri için yaklaşık 3000 megawatt’lık kapasite ayrılacak.  Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) tarafından lisanssız

Rüzgar enerjisi 0 Comments

İrlanda Rüzgar Enerjisine Yöneliyor

İskoç enerji şirketi SSE, İrlanda’nın en büyük açıkdeniz rüzgar enerji santralinde ilk türbinin kurulumunun yapıldığını açıkladı. Projenin tamamlanmasıyla birlikte İrlanda enerji ihtiyacının yüzde 40’ını yenilenebilir kaynaklardan karşılayacak. tr.wikipedia.org’dan aldığımız verilere

Rüzgar enerjisi 0 Comments

Leitwind Rüzgar Tribünleri Türkiye’de

Leitwind yatırımın getirisi, kalite, performans ve güvenilirlik konuları ile ön plana çıktığı rüzgar tribünleri ile Türkiye’de faaliyet göstermeye başladı. En önemli yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olan rüzgar enerjisinden elektrik üretimi