Gefco Türkiye ve Enercon İşbirliği

Gefco Türkiye ve Enercon İşbirliği

Gefco Türkiye, rüzgar enerjisi sektöründe dünyanın önde gelen firmalarından Alman Enercon firması ile sözleşme imzaladı.

Gefco+logo-1Rüzgar enerjisinde uluslararası ölçekteki firmaların birleşme, satın alma ve işbirlikleri sürüyor. Dünya çapında bu tür birliktelik ve işbirliklerinin sektörün gelişimi için çok önemli bir yeri var.

Gefco Türkiye, tüm dünyada 30 farklı ülkede faaliyet gösteren ve bugüne kadar 22 bin’den fazla rüzgar türbini inşa eden Enercon’un İzmir ve çevresinde bulunan fabrika ve depolarına nakliye hizmeti vermeye başladı.

Enercon’un Türkiye’de büyümesini destekleyecek çözümler

Ocak 2015 tarihinden itibaren geçerli olan bu anlaşma ile Enercon için nakliye hizmeti vermeye başlayan Gefco, lojistik stratejilerinin uygulanmasında rekabet gücünü artırmaya yönelik çalışmalar ile hep daha iyiyi sunmayı hedefleyerek müşterilerini destekliyor.

Enercon 1998 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteriyor, bu tarihten itibaren Türkiye’nin rüzgar enerjisi sektörüne güvenerek sektördeki ilk yatırım faaliyetlerini gerçekleştiren ve bu zaman zarfında yatırımlarını sürdürmeye devam eden firma nakliye çözümleri için Gefco’ya güveniyor.

Gefco Türkiye, rüzgar enerjisi sektöründe dünya devi olan Alman Enercon firmasına İzmir içerisinde depolama hizmeti vermeyi de hedefliyor.

Konuyla ilgili Gefco Türkiye Genel Müdürü ve Orta-Doğu Bölge Müdürü Fulvio Villa şöyle dedi: “Enercon, Gefco Türkiye’yi her iki şirketin de kaliteye verdiği yüksek önem nedeniyle seçti. Gefco’nun lojistik mühendisliği alanında benzersiz deneyimi bulunuyor. Ek olarak, Gefco Türkiye olarak bu sene içerisinde ISO 14001 sertifikamızı almayı planlıyoruz. Yenilebilir enerji konusunda lider bir firmaya hizmet vermek bu açıdan da bizleri motive ediyor.”

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Hasan Köktaş Güneş ve Rüzgarda Yeni Önlisans Başvuruları Tarihlerini Açıkladı

EPDK Başkanı Hasan Köktaş, TÜREK’te yaptığı konuşma esnasında “Güneş ve rüzgar yatırımlarına yönelik ilk özel sektör başvurularının ne zaman alınacağının, yerli ve yabancı özel sektör tarafından en çok merak edilen

ENERJİ YÖNETİMİ

Vaillant’tan Türkiye’de 700 Bin Hane Hedefi

Vaillant Group Türkiye CEO’su Dr.Axel Busch: “Enerji Danışmanlığı ile 2020 yılına kadar 700 bin haneye ulaşmayı hedefliyoruz.” Dünyada ve Türkiye’de enerji verimliliğinin önemi daha iyi anlaşılmaya başlandı. Dünyada 60’dan fazla

HABERLER

İthal Edilen Enerji Trafikte Harcanıyor

Enerji Verimliği Derneği (ENVERDER) Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Uysal, Türkiye’nin ithal edilen enerjinin en çok ulaşım sektöründe harcandığını söyledi. Enerji Verimliği Derneği (ENVERDER) Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Uysal, Türkiye’nin ithal