Gefco Türkiye ve Enercon İşbirliği

Gefco Türkiye ve Enercon İşbirliği

Gefco Türkiye, rüzgar enerjisi sektöründe dünyanın önde gelen firmalarından Alman Enercon firması ile sözleşme imzaladı.

Gefco+logo-1Rüzgar enerjisinde uluslararası ölçekteki firmaların birleşme, satın alma ve işbirlikleri sürüyor. Dünya çapında bu tür birliktelik ve işbirliklerinin sektörün gelişimi için çok önemli bir yeri var.

Gefco Türkiye, tüm dünyada 30 farklı ülkede faaliyet gösteren ve bugüne kadar 22 bin’den fazla rüzgar türbini inşa eden Enercon’un İzmir ve çevresinde bulunan fabrika ve depolarına nakliye hizmeti vermeye başladı.

Enercon’un Türkiye’de büyümesini destekleyecek çözümler

Ocak 2015 tarihinden itibaren geçerli olan bu anlaşma ile Enercon için nakliye hizmeti vermeye başlayan Gefco, lojistik stratejilerinin uygulanmasında rekabet gücünü artırmaya yönelik çalışmalar ile hep daha iyiyi sunmayı hedefleyerek müşterilerini destekliyor.

Enercon 1998 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteriyor, bu tarihten itibaren Türkiye’nin rüzgar enerjisi sektörüne güvenerek sektördeki ilk yatırım faaliyetlerini gerçekleştiren ve bu zaman zarfında yatırımlarını sürdürmeye devam eden firma nakliye çözümleri için Gefco’ya güveniyor.

Gefco Türkiye, rüzgar enerjisi sektöründe dünya devi olan Alman Enercon firmasına İzmir içerisinde depolama hizmeti vermeyi de hedefliyor.

Konuyla ilgili Gefco Türkiye Genel Müdürü ve Orta-Doğu Bölge Müdürü Fulvio Villa şöyle dedi: “Enercon, Gefco Türkiye’yi her iki şirketin de kaliteye verdiği yüksek önem nedeniyle seçti. Gefco’nun lojistik mühendisliği alanında benzersiz deneyimi bulunuyor. Ek olarak, Gefco Türkiye olarak bu sene içerisinde ISO 14001 sertifikamızı almayı planlıyoruz. Yenilebilir enerji konusunda lider bir firmaya hizmet vermek bu açıdan da bizleri motive ediyor.”

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Dairesel Ekonomi Yaklaşımı Dünyayı Daha Sürdürülebilir Hale Getiriyor”

Philips Sürdürülebilirlik Grup Başkanı Henk de Bruin: “İş modellerimiz, malzemenin yeniden kullanımı ve tasarım süreçlerimizde dairesel ekonomi yaklaşımını benimsemenin dünyayı daha sürdürülebilir bir hale getirmenin yanı sıra bize rekabet avantajı

ETKİNLİKLER

EPDK Rüzgar Önlisans Başvuruları İçin Toplantı Düzenliyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), rüzgar enerjisine dayalı önlisans başvurularında mevzuat ve uygulamaya ilişkin sektör bilgilendirme toplantısı düzenliyor. EPDK’dan yapılan açıklama şöyle: DUYURU 24, 27, 28, 29 ve 30 Nisan 2015

HABERLER

Türk Mucitin Hidrojen Enerjisi Ar-Ge Projesinde Sona Yaklaşıldı

Türkiye’nin enerji alanında dünyada söz sahibi olmasını sağlayacak olan hidrojen gazı üretiminde son aşamaya gelindi. Enerji Bakanlığı’nın yanı sıra Enerji Bakanlığı ile Sanayi Bilişim ve Teknoloji Bakanlığı’nın da desteklediği ve