Gefco Türkiye ve Enercon İşbirliği

Gefco Türkiye ve Enercon İşbirliği

Gefco Türkiye, rüzgar enerjisi sektöründe dünyanın önde gelen firmalarından Alman Enercon firması ile sözleşme imzaladı.

Gefco+logo-1Rüzgar enerjisinde uluslararası ölçekteki firmaların birleşme, satın alma ve işbirlikleri sürüyor. Dünya çapında bu tür birliktelik ve işbirliklerinin sektörün gelişimi için çok önemli bir yeri var.

Gefco Türkiye, tüm dünyada 30 farklı ülkede faaliyet gösteren ve bugüne kadar 22 bin’den fazla rüzgar türbini inşa eden Enercon’un İzmir ve çevresinde bulunan fabrika ve depolarına nakliye hizmeti vermeye başladı.

Enercon’un Türkiye’de büyümesini destekleyecek çözümler

Ocak 2015 tarihinden itibaren geçerli olan bu anlaşma ile Enercon için nakliye hizmeti vermeye başlayan Gefco, lojistik stratejilerinin uygulanmasında rekabet gücünü artırmaya yönelik çalışmalar ile hep daha iyiyi sunmayı hedefleyerek müşterilerini destekliyor.

Enercon 1998 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteriyor, bu tarihten itibaren Türkiye’nin rüzgar enerjisi sektörüne güvenerek sektördeki ilk yatırım faaliyetlerini gerçekleştiren ve bu zaman zarfında yatırımlarını sürdürmeye devam eden firma nakliye çözümleri için Gefco’ya güveniyor.

Gefco Türkiye, rüzgar enerjisi sektöründe dünya devi olan Alman Enercon firmasına İzmir içerisinde depolama hizmeti vermeyi de hedefliyor.

Konuyla ilgili Gefco Türkiye Genel Müdürü ve Orta-Doğu Bölge Müdürü Fulvio Villa şöyle dedi: “Enercon, Gefco Türkiye’yi her iki şirketin de kaliteye verdiği yüksek önem nedeniyle seçti. Gefco’nun lojistik mühendisliği alanında benzersiz deneyimi bulunuyor. Ek olarak, Gefco Türkiye olarak bu sene içerisinde ISO 14001 sertifikamızı almayı planlıyoruz. Yenilebilir enerji konusunda lider bir firmaya hizmet vermek bu açıdan da bizleri motive ediyor.”

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

AKÇANSA Alternatif Yakıt Kullanımını Yüzde 30’a Çıkaracak

AKÇANSA Genel Müdürü Hakan Gürdal: “5 yıl önce yüzde 2 olan alternatif yakıt kullanım oranımızı, 2020 yılına kadar yüzde 30’a çıkarmayı hedefliyoruz.”  Yapı malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren AKÇANSA yatırımlarını enerji ve

ENERJİ YÖNETİMİ

“Isı Yalıtımı Konusunda Daha Bilinçli Hareket Etmeliyiz”

Küresel iklim değişikliklerinin yaşandığı günümüzde ısı yalıtımı konusunda daha bilinçli hareket etmeliyiz” diye konuştu. Isı yalıtımı yalnızca kış ayları için değil, yaz ayları için de geçerli bir olgu. Uzmanlar bir

HABERLER

Volvo’dan Elektrikli Otobüsler

  Dünyanın önde gelen otobüs ve kamyon üreticilerinden Volvo Group, kent içinde elektrikli otobüslerin gidebileceği ve hareket halindeyken kablosuz akülerini doldurabileceği özel bir yol için çalışma başlattı.  Daha önce bunu