GE Türkiye’ye Girdiği İlk Pazarla Türkiye’nin İlk Lideri Olacak

LED teknolojilerinin gündeme geldiği konferans, GE’nin Türkiye özelindeki aydınlatma vizyonunu ortaya koydu.

ge-led-lights-ed01General Electric, endüstri, hükümet ve iş ortaklarından oluşan uluslararası ve Türkiye’den kanaat önderleriyle Amaç;Kâr ve Evren için GE Lighting-Yenilikçi Çözümler teması çerçevesinde “GE,Orta Doğu ve Türkiye İş Ortakları Konferansı”nda bir araya geldi. Konferansta konuşan GE Lighting&EMEA Bölgesi CEO’su Agostino Renna, GELighting’in güvenilir bir iş ortağı olarak gördüğü Türkiye’ye teknoloji vebilgi birikimi getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

İstanbul’da dün gerçekleştirilen konferans GE’nin OrtaDoğu ve Türkiye’deki iş ortaklarına ev sahipliği yaptı. Sürdürülebilirlik, enerji verimliliği ve güvenlik gibi sorunların üstesinden gelmek için bölgeye özel çözümler üreten GE Lighting’in temsilcileri, aydınlatmanın geleceğini veyeşil çevre çözümlerini tartıştılar. Panellere katılan aydınlatma sektörünün temsilcileri, LED ile birlikte değişen sektördeki ‘Aydınlatma Dönüşümü’nde şirketlerin, hükümetin ve diğer paydaşların oynadığı rolü tartıştılar. Sürdürülebilir bir gelecek için LED’e geçişsürecinin önemine dikkat çeken panelistler, LED sektöründeki farklıteknolojiler, trendler ve tasarımlar konusunda görüşlerini paylaştılar.

GE Lighting&EMEA Bölgesi CEO’su Agostino Renna,”Burada GE’nin dünya standartlarındaki teknolojilerini ve çevre dostu ürünlerini görebilmek; Türkiye özelindeki aydınlatma vizyonuna dair mevcut gelişmeleri paylaşmak üzere bir araya geldik. Türkiye bizim için çok güçlü bir iş ortağıdır. Dünyanın en zor sorunlarından bazılarını çözmeye yardımcı olmak adına ürün ve hizmetler geliştiren GE, bugünkü birçok aydınlatma teknolojisinde olduğu gibi, 50 yıl önceki görünebilir LED teknolojisinin ardındaki mucididir. GE Lighting olarak sürdürülebilirlik, enerji verimliliği vegüvenlik zorluklarını aşmak için bölgelere özel çözümler getiriyoruz” dedi.

GE Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’den Sorumlu GenelMüdürü George Bou Mitri ise, “GE olarak yenilenebilir enerji alanında çalışmalarımız devam ediyor. Türkiye faaliyet gösterdiğimiz pazarlar içinde en hızlı büyüyen ülke. Bu yüzden de bu konferans için İstanbul’u tercih ettik”dedi.

GE Türkiye CEO’su Canan Özsoy, GE’nin 130 yıldıraydınlatma teknolojisinde olduğunu belirterek, GE’nin Türkiye’de ilk girdiği pazarın aydınlatma olduğuna dikkat çekti. “GE’nin en fazla önem verdiğiaydınlatma teknolojilerinin başında LED geliyor. Türkiye’de pek çok aydınlatma projesi GE imzası taşıyor” diyen Özsoy, Türkiye’nin 2023 hedeflerini GE olarak desteklediklerini, özellikle enerji güvenliği alanında çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü Genel MüdürYardımcısı Hayati Çetin, iklim değişikliğine değinerek, yenilenebilir enerji kaynaklarının Türkiye için önemini vurguladı. Çetin, “Türkiye’nin 2010 yılında sokak aydınlatması için gider tutarı 900 milyondan fazla. Bu bizim açımızdan çok büyük bir rakam. LED teknolojisinin birçok avantajı olduğunu ve Türkiye’nin enerji tasarruf stratejisi için bir çözüm olabileceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

Konferans kapsamında aydınlatma teknolojileriningeleceği, LED aydınlatmanın getireceği değişim konulu paneller düzenlenirken, aynı zamanda şehirlerin LED teknolojisine geçiş süreçleri detaylarıyla tartışıldı. Panellerde ayrıca GE’nin çevreci aydınlatma teknolojilerialanındaki rolüne dikkat çekilirken, GE’nin sürdürülebilirlik, tasarruf vegüvenlik sağlamak amacıyla bölgelere özel çözümler ürettiği belirtildi.

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

ENERJİ YÖNETİMİ

Güney Ege’de Kakınma Ajansı’ndan Yenilenebilir Enerji Projelerine Destek

Güney Ege Kalkınma Ajansı, yenilenebilir enerji alanındaki 8 projeye 4 milyon lira destek sağladı. Türkiye’de yenilenebilir enerjiye verilen kamu destekleri de artış gösteriyor. enerjigunlugu.net’in haberine göre, Güney Ege Kalkınma Ajansı`nın

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Gürcistan’ın Gardabani Bölgesinde Güneş Enerjisi Tesisi Kurulacak

Gürcistan’ın Gardabani bölgesinde güneş enerjisi santralleri kurulacak. Gürcistan’ın Gardabani bölgesinde güneş enerjisi santralleri kurulacak. Gürcistan Enerji Bakanlığı Enerji Departmanı Başkanı David Shariqadze, dünyada enerji türleri arasında çok büyük bir paya

HABERLER

Nordex Erdem Holding’e 20 Rüzgar Türbini Sağlayacak

Nordex, Erdem Holding’in Aydın’daki Bağarası Rüzgar Santrali’ne 20 türbin sağlayacak.  Alman rüzgar türbini üreticisi Nordex bir açıklama yaparak, Erdem Holding`den Aydın Bağarası rüzgar çiftliği için toplam kapasitesi 48 MW olan