GE Hindistan’da Rüzgar Enerjisi Santrali Kuracak

GE Hindistan’da Rüzgar Enerjisi Santrali Kuracak

Hindistan’ın önemli enerji firması Mytrah Energy Ltd 200 MW rüzgar enerjisi üretecekleri projeleri için GE’nin enerji alanındaki finansal biriminden 31 milyon dolar yatırım almak üzere anlaştıklarını açıkladı.

blog.radikal.com.tr’nin haberine göre, Hindistan’ın yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı elektrik üretim kapasitesinin 38,096.49 MW ‘a ulaşırken Ekim 2015 itibari ile ülkenin elektrik şebekesine bağlı rüzgar enerjisi kurulu gücü 24,677.72 MW’a yükseldi.

Hindistan yönetimi 2016 yılının Mart ayı sonuna kadar ülkedeki elektrik şebekesine 2.400 MW’ı rüzgar gücü ilave etmeyi hedef koymuştu. 2022 kurulu yenilenebilir enerji gücünü 170 GW’a çıkarmayı hedefleyen Hindistan bunun 100 GW’ını güneş enerjisinden 60 GW’ını rüzgar enerjisinden sağlamayı planlıyor.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi 1.2 milyar nüfuslu Hindistan’ın yenilenebilir enerjiye yıllardır yaptığı yatırımlar yavaş yavaş meyvesini vermeye başladı. Ülkenin güneş ve rüzgarla elde ettiği enerji, nükleer enerjiden elde ettiği miktarı geçti. (Haber için tıklayın)

Hindistan’ın önemli enerji firması Mytrah Energy Ltd 200 MW rüzgar enerjisi üretecekleri projeleri için GE’nin enerji alanındaki finansal biriminden 31 milyon dolar yatırım almak üzere anlaştıklarını açıkladı. Yapılacak olan bu rüzgar enerjisi yatırımı
Hindistan’ın gelişmekte olan bölgelerinden Andhra Pradesh’e yapılacak.

Mytrah Enerji Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ravi Kailas, “Hindistanın hızla yükselen enerji pazarındaki artan ciromuz ve GE’yi yanımıza çekerek başarıyla fon yaratmış olmaktan dolayı mutluyuz” diyor.

Apollo Global Management LLC ve Asian Kalkınma Bankası’ndan 350 milyon dolarlık borç finansman almayı başaran Mytrah Enerji, bağımsız enerji pazarındaki yükselişini GE yatırımı ile taçlandırmış oldu. Mytrah Enerji bu yeni yatırımlarla, 2017 yılının ortalarına kadar enerji üretim kapasitesini 1.000 MW’a çıkarmayı hedeflediklerini belirtiyor. Genel Müdür Vikram Kailas, bu yeni fonların, hem bu hedefe ulaşmakta hem de bir sonraki büyük enerji projelerinde büyük bir ivme kazandıracağını öngörüyor.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

İkea Enerjide de Markalaşıyor

Uluslararası bir rüzgar  ve güneş enerjisi şirketi olan Mainstream Renewable Power , 7,65 MWlık  Carrickeeny Rüzgar Santralini dünyanın en büyük parekende mobilya şirketi olan İkea‘ya sattı. İrlanda’nın kuzey batı bölgesindeki Leitrim’de yer alan

HABERLER

CSUN Müşterilerine DenizLeasing’ten Finans Desteği

DenizLeasing Finansal Kiralama A.Ş. (DenizLeasing) ile CSUN arasında Türkiye’deki güneş enerjisi projelerini finanse etmek üzere stratejik bir işbirliği anlaşması imzalandı. Güneş enerjisi projelerinde finansman açığı yaşanmasının sektörün en önemli sorunlarından biri olduğu biliniyor. Özellikle,

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Citizen’den Dünyanın En İnce Güneş Enerjili Saati

Citizen, güneş enerjisiyle çalışan ilk Eco-Drive saatinin 40. yılında, yalnızca 2.98 mm kalınlığıyla dünyanın en incesi unvanını alan Eco Drive One‘ı tanıttı. Güneş enerjili ürünler ilgi çekmeyi sürdürüyor. Bu doğrultuda

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply