GE Hindistan’da Rüzgar Enerjisi Santrali Kuracak

GE Hindistan’da Rüzgar Enerjisi Santrali Kuracak

Hindistan’ın önemli enerji firması Mytrah Energy Ltd 200 MW rüzgar enerjisi üretecekleri projeleri için GE’nin enerji alanındaki finansal biriminden 31 milyon dolar yatırım almak üzere anlaştıklarını açıkladı.

blog.radikal.com.tr’nin haberine göre, Hindistan’ın yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı elektrik üretim kapasitesinin 38,096.49 MW ‘a ulaşırken Ekim 2015 itibari ile ülkenin elektrik şebekesine bağlı rüzgar enerjisi kurulu gücü 24,677.72 MW’a yükseldi.

Hindistan yönetimi 2016 yılının Mart ayı sonuna kadar ülkedeki elektrik şebekesine 2.400 MW’ı rüzgar gücü ilave etmeyi hedef koymuştu. 2022 kurulu yenilenebilir enerji gücünü 170 GW’a çıkarmayı hedefleyen Hindistan bunun 100 GW’ını güneş enerjisinden 60 GW’ını rüzgar enerjisinden sağlamayı planlıyor.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi 1.2 milyar nüfuslu Hindistan’ın yenilenebilir enerjiye yıllardır yaptığı yatırımlar yavaş yavaş meyvesini vermeye başladı. Ülkenin güneş ve rüzgarla elde ettiği enerji, nükleer enerjiden elde ettiği miktarı geçti. (Haber için tıklayın)

Hindistan’ın önemli enerji firması Mytrah Energy Ltd 200 MW rüzgar enerjisi üretecekleri projeleri için GE’nin enerji alanındaki finansal biriminden 31 milyon dolar yatırım almak üzere anlaştıklarını açıkladı. Yapılacak olan bu rüzgar enerjisi yatırımı
Hindistan’ın gelişmekte olan bölgelerinden Andhra Pradesh’e yapılacak.

Mytrah Enerji Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ravi Kailas, “Hindistanın hızla yükselen enerji pazarındaki artan ciromuz ve GE’yi yanımıza çekerek başarıyla fon yaratmış olmaktan dolayı mutluyuz” diyor.

Apollo Global Management LLC ve Asian Kalkınma Bankası’ndan 350 milyon dolarlık borç finansman almayı başaran Mytrah Enerji, bağımsız enerji pazarındaki yükselişini GE yatırımı ile taçlandırmış oldu. Mytrah Enerji bu yeni yatırımlarla, 2017 yılının ortalarına kadar enerji üretim kapasitesini 1.000 MW’a çıkarmayı hedeflediklerini belirtiyor. Genel Müdür Vikram Kailas, bu yeni fonların, hem bu hedefe ulaşmakta hem de bir sonraki büyük enerji projelerinde büyük bir ivme kazandıracağını öngörüyor.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

“Elektrikli Araç Sektörü İlgi Odağı”

Enerjisa Ar-Ge Müdürü Okan Benli: “Henüz yolun başında gibi görünüyoruz. Ancak elektrikli araç sektörü hızla gelişen, büyüyen, ilgi odağı olan bir sektör.” Power Next Enerji Fuarları ve Konferansları ikinci gününde

HABERLER

“Türkiye, Çevreyle Beraber Enerji Yatırımlarını Geliştirecek”

Bakan Taner Yıldız, Csun Eurasia üretim tesisinin açılışında konuştu: “Türkiye çevreye rağmen değil, çevreyle beraber enerji yatırımlarını geliştirmek istiyor ve iklim değişikliğine olan enerjinin olumsuz katkısını olabildiğince olumlu moda doğru

HABERLER

Atatürk Havalimanı’ndan Karbon Salınımı Azaltma Başarısı

TAV İstanbul, Havalimanı Karbon Akreditasyonu (ACA) programında üçüncü seviyeye ulaştı. TAV Havalimanları tarafından işletilen İstanbul Atatürk Havalimanı, karbon salınımı azaltma yönündeki çalışmalarını sertifikalandırdı. TAV İstanbul, Avrupa’daki havalimanı işletmelerinin çatı örgütü

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply